Karadeniz Pet

muhabbet kuşuma bit spreyini sıkamıyorum

altun57

Yeni Üye
selamun aleykum arkadslar kusum cok kasınıo ve hep sırkeleniyor kafasını bir yerlere sürtüyor bit ilacı aldım ama sıkıcam zaman kacıyor elime alıp sıksam nasıl olur ve nasıl sıkmalıyım yardım ederseniz tesekkür ederim

Bitlendiğinden emin misin. Bu hayvalar sürekli kaşınır normalde de sürekli. Normal bir durum ama eğer görsüysen twmilik konusunda yeterli titizliği göstermediğinden olabilir. Kafesin içinden yemi suyu çıkar uzaktan sık kaçacak yeri yok zaten ama kafesinide ilaçla ve yıka mutlaka yemini dök yenisini doldur yani hepsini temizlemen lazım :)

Eğer bitlendiğinden eminsen mecbur canını yakıp çok ürkütmeden eline alıp avcunda bi elinle de kafasını kapatarak ağzına yüzüne gelmemesi için başka birine biraz uzaktan sıktırabilirsin

Bitlendiğinden emin misin. Bu hayvalar sürekli kaşınır normalde de sürekli. Normal bir durum ama eğer görsüysen twmilik konusunda yeterli titizliği göstermediğinden olabilir. Kafesin içinden yemi suyu çıkar uzaktan sık kaçacak yeri yok zaten ama kafesinide ilaçla ve yıka mutlaka yemini dök yenisini doldur yani hepsini temizlemen lazım :)

sen öylemi sıkıyorsun bit ilacını bit ilacı kanat altlarına sıkılır kuşun gözüne geldiginde kör etme ihtimali bile var kesinlikle uzaktan sıkma eline al kanat altına sık

genelde tüylerini düzeltip kaşınıyorlar bit olduğunu düşünüyorsan eline alıp kanatlarının altına göbeğine falan sıkabilirsin canını yakmadan. tabi ki gözlerine ağzına gelmemesine de dikkat etmek gerek.

Kuş sabit durarken üzerine sıkılması taraftarı değilim.Birinden yardım alarak kuşu yakalayın kanat altlarını üstlerini siz elinizle açarken yardım aldığınız kişiye sıktırtın.Kuşun gözüne gelmemesine dikkat edin :)

Son düzenleme:
Yani bir sprey çıkmış ben onu kullanıyorum uzaktan sıkılması gerekiyor tabiki dikkatli sıkıyorum gözüne gelmemesi için bu ayrıntıyı atladığım için özür dilerim kisura bakmayın lütfen

Bit ilaçlaması mutlaka ve mutlaka 2 kişi ile yapılmalıdır.

Eldivensiz hiç bir kimyasalı ellemeyiniz temas etmeyiniz. Alerji nefes darlığı baş dönmesi yaratabilir. Önleminizi aldıktan sonra lütfen başlayınız. İlacı solumayın.

Bit olduğundan emin olmak için başına ve kanat altına bakınız emin olmadan kullanmayınız. Kan emicileri gördüğünüz taktirde ilaçlayınız. Çünkü bit ilacıda kuşunuzu öldürebilir. Toplu ilaçlamada bazı kuşların bünyeleri kaldırmaz.

İlaçlama yapmak için;

İlk önce kuşunuzu elinize nazikçe alınız. Kanak kısımlarını avcunuzda karın kısmı yukarıda olsun. Yani kuşu avucunuzda sırt üstü yatırınız. Arkadaşınız fısfısla kuşun karın kısmına çok ıslatmayacak şekilde sıkınız. Bu sırada baş parmağınızla kuşun kafasını biraz arkada tutunuz ki yüzüne gelmesin. Sonra karına sıktıktan sonra azıcık ovuşturun. Ardından kanatlarını nazikçe gerdirerek içlerine yakın mesafeden sıkın ki heryere dağılmasın. Sonra diğer kanadına da sıkınız. kesinlikle aşırıya kaçmayınız.

saygılar

Son düzenleme:
Geri