petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kuşuma bit spreyini sıkamıyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve altun57 tarafından 22 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. altun57

altun57 New Member

Beğenileri:
    0
    selamun aleykum arkadslar kusum cok kasınıo ve hep sırkeleniyor kafasını bir yerlere sürtüyor bit ilacı aldım ama sıkıcam zaman kacıyor elime alıp sıksam nasıl olur ve nasıl sıkmalıyım yardım ederseniz tesekkür ederim

2. kurabiyecanavarı

Beğenileri:
    0
    Bitlendiğinden emin misin. Bu hayvalar sürekli kaşınır normalde de sürekli. Normal bir durum ama eğer görsüysen twmilik konusunda yeterli titizliği göstermediğinden olabilir. Kafesin içinden yemi suyu çıkar uzaktan sık kaçacak yeri yok zaten ama kafesinide ilaçla ve yıka mutlaka yemini dök yenisini doldur yani hepsini temizlemen lazım :)

3. Faruk ÇELEN

Faruk ÇELEN New Member

Beğenileri:
    0
    Eğer bitlendiğinden eminsen mecbur canını yakıp çok ürkütmeden eline alıp avcunda bi elinle de kafasını kapatarak ağzına yüzüne gelmemesi için başka birine biraz uzaktan sıktırabilirsin

4. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    sen öylemi sıkıyorsun bit ilacını bit ilacı kanat altlarına sıkılır kuşun gözüne geldiginde kör etme ihtimali bile var kesinlikle uzaktan sıkma eline al kanat altına sık

5. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    genelde tüylerini düzeltip kaşınıyorlar bit olduğunu düşünüyorsan eline alıp kanatlarının altına göbeğine falan sıkabilirsin canını yakmadan. tabi ki gözlerine ağzına gelmemesine de dikkat etmek gerek.

6. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Kuş sabit durarken üzerine sıkılması taraftarı değilim.Birinden yardım alarak kuşu yakalayın kanat altlarını üstlerini siz elinizle açarken yardım aldığınız kişiye sıktırtın.Kuşun gözüne gelmemesine dikkat edin :)

#6 Ali Alp ÇOŞAN, 23 Mayıs 2015
    Son düzenleme: 23 Mayıs 2015
  7. kurabiyecanavarı

Beğenileri:
    0
    Yani bir sprey çıkmış ben onu kullanıyorum uzaktan sıkılması gerekiyor tabiki dikkatli sıkıyorum gözüne gelmemesi için bu ayrıntıyı atladığım için özür dilerim kisura bakmayın lütfen

8. birkan

birkan New Member

Beğenileri:
    0
    Bit ilaçlaması mutlaka ve mutlaka 2 kişi ile yapılmalıdır.

Eldivensiz hiç bir kimyasalı ellemeyiniz temas etmeyiniz. Alerji nefes darlığı baş dönmesi yaratabilir. Önleminizi aldıktan sonra lütfen başlayınız. İlacı solumayın.

Bit olduğundan emin olmak için başına ve kanat altına bakınız emin olmadan kullanmayınız. Kan emicileri gördüğünüz taktirde ilaçlayınız. Çünkü bit ilacıda kuşunuzu öldürebilir. Toplu ilaçlamada bazı kuşların bünyeleri kaldırmaz.

İlaçlama yapmak için;

İlk önce kuşunuzu elinize nazikçe alınız. Kanak kısımlarını avcunuzda karın kısmı yukarıda olsun. Yani kuşu avucunuzda sırt üstü yatırınız. Arkadaşınız fısfısla kuşun karın kısmına çok ıslatmayacak şekilde sıkınız. Bu sırada baş parmağınızla kuşun kafasını biraz arkada tutunuz ki yüzüne gelmesin. Sonra karına sıktıktan sonra azıcık ovuşturun. Ardından kanatlarını nazikçe gerdirerek içlerine yakın mesafeden sıkın ki heryere dağılmasın. Sonra diğer kanadına da sıkınız. kesinlikle aşırıya kaçmayınız.

saygılar

#8 birkan, 23 Mayıs 2015
    Son düzenleme: 23 Mayıs 2015

Sayfayı Paylaş