Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuma eş mi almam gerekiyor

seula192

Yeni Üye
Merhaba. Erkek bir muhabbet kuşum var, bir yıl kadar da bizimle. Bize gayet iyi alıştı, elimize gelir oyun oynar, her türlü şaklabanlığı yapar. Ama son bir-iki aydır bizi bildiğiniz eş olarak görmeye başladı. Saçımıza karşı bir ilgisi var ve kafamıza konar konmaz poposunu sürtmeye başlıyor. Uzun bir süre başımıza konmasına izin vermedik ama yine de vazgeçmedi. Ne yapmam lazım? Tek çare yanına eş almak mı?

Ekli dosyalar

• 20170714_220521.jpg
    20170714_220521.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 18
Canlıların yaradılışından gelen üreme amacı vardır. Bu canlılar doğada yaşıyor olsa önce kendi varlığını devam ettirmek, sonra da üretmek için çaba gösterecekler. Biz zaten bu hayvanları hapsediyoruz. Tamam hayatlarını sürdürmek için elimizden geleni yapıyoruz ama bence üreme imkanı sunmamak onlara bir nevi işkencedir. Uzun süre insanlarla iletişim halinde olan muhabbet kuşları, bir zaman sonra kendi türlerine olan ilgilerini kaybederler. Bu da yaradılış gayelerine aykırıdır. Benim tavsiyem, en kısa sürede bir eş almanızdır.

Merhaba. Erkek bir muhabbet kuşum var, bir yıl kadar da bizimle. Bize gayet iyi alıştı, elimize gelir oyun oynar, her türlü şaklabanlığı yapar. Ama son bir-iki aydır bizi bildiğiniz eş olarak görmeye başladı. Saçımıza karşı bir ilgisi var ve kafamıza konar konmaz poposunu sürtmeye başlıyor. Uzun bir süre başımıza konmasına izin vermedik ama yine de vazgeçmedi. Ne yapmam lazım? Tek çare yanına eş almak mı?

Benim bir arkadaşımın kuşuda böyle poposunu birşeylere sürtüyor bunun nedenini bilmiyorum ama bir kuş tek başına yaşayamaz. Bu nedenle ona erkek bir dost alabilirsiniz. Ama eğer dişi alırsanız sizi sevmez. Benim eskiden 2kışum daha vardı dişi ve erkek beni sevmezler di. Şimdi 2dişi kuşum var beni seviyolar. Size bir kuş daha tercih ederim ama kafesi büyük bir kafesle değiştirmelisiniz. Gerisine siz karar verin..

Geri