Karadeniz Pet

muhabbet kuşuma ne oldu ?

A

alpercalik

Guest
Bana acilen yardim gerekiyor arkadaşlar. 2 gün önce bir muhabbet kuşu aldım. Ve kuş daha hiç ötmedi. Suyundan içmiyor yeminden yemiyor. Sürekli uyuyor. Bir de bu sabah kusmalara başladı acaba bunu neden yapıyor? Acilen Yardımınıza ihtiyacım var.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:12 -->-> Daha önceki mesaj 11:08 --

http://m1311.hizliresim.com/1h/r/utc4x.jpg
Bu şekilde uyuyor sürekli. 4 aylık yardiminiza ihtiyacim var acilen.

Kusu alali 2 gun oldu demissiniz gayet normal endise edecek bir durum yok. Birkac gune yeni ortamina alismaya baslar ve hersey yoluna girer.

Eğer kuşunuz, aldığınızda hasta değildi ise şu an için yem yememesi ve su içmemesi ortam değişikliğinden kaynaklı olabilir. Sürekli uyuması ve kusması da açlık ve susuzluğa bağlı bir durum olabilir diye düşünüyorum ben. Kuşunuzun bir fotoğrafını koyabilirseniz bu konuda daha tecrübeli arkadaşlar size daha iyi yardımcı olabilirler. Geçmiş olsun.

ishal mi? ishali yoksa avisol ver yarım suluğa 6 damla.pet shop larda var

Gayet sağlıklı görünüyor. Kuşunuzun bir şeyi yok. Endişelenmeyin. Ortama alışır alışmaz kendine gelecektir. Endişelenecek bir durum yok. Muhabbet kuşları kolay kolay salmaz kendini.
Bu arada, suyuna da vitamin takviyesi yapmayı ihmal etmeyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir de bundan önce ispinoz besledim sanırım gözüm onlarin kafes içindeki surekli hareketlerine alışmış. Ama içim rahat etmedi ölmesinden korktum açıkçası. Cevaplariniz icin tesekkur ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Korkmayın. Yalnızca ortama yabancı olduğu için böyle. 2-3 güne açılır o :)

bence kuşun hasta yolda eve gelirken yada aldığında da hasta olabilir. özellikle kusma eve yeni gelmekle alakalı bi durum değildir. genelde son donem belirtisidir. solunum yolu hastalıklarında kabarma olmadan uyuklayarak bekliyorlar. ve kuş birazda kabarık arkadaşlar dikkat etmemiş sanırım.

bence vitaform kullanın hem vitamin desteği sağlamış olursunuz hem de gelmeden önce hastalanmışsa iyileşmesine yardımcı olur.

Kabarık duruyor zaten problem var resimden belli aldığın yere git bence

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sunu da ekleyeyim aldigimda da cok hareketli degildi arkadaslar sanirim bir rahatsizligi var vitamin alayim en iyisi

Geri