petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kuşuma ne tür yiyecekler yedirebilirim?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ömer AYDIN tarafından 22 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Ömer AYDIN
    Gizli

muhabbet kuşum bir çeşit yem yiyor fakat duyduğuma göre arkadaşımın kuşu birçok şey yiyormuş ben bu yiyeceklere nasıl alıştırırım ve neler yedirebilirim?

2. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

kuşunuza karışı enaz 4 renk darı veriyorsunuzdur büyük ihtimalle bunun yanında mama ve bazı sebze ve meyveleri verebilirsiniz

3. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    benimki de aynı sadece yem yiyor ama şöyle yapmaya başladım sitemizde mama tarifi var. onu yaptım bir defa sabah 8 gibi yemliğini çıkardım aynı yemlikte mama koydum. saat 3 e kadar falan durdu. mamanın üstünde azda yem ektim stres yapmasın diye. tabi açıkmaya başlayınca yemliğe gitti bir süre sonra gagası havuç içinde yiyordu. :)

4. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Elmayı çok severler.yada portakal..

5. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ömer bey marul verebilirsiniz severek yerler ama fazla vermeyin ishal yapar.Onun dışında ben arada elma veriyorum.Mamada 3-4 günde bir hazırlayıp veriyorum.

6. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Kuşlara meyve sebze vermek sakıncalı olabilir.Malum ishal kuşlar için oldukça tehlikeli bi hastalık oluyor.Mama yapmayı deneyebilirsiniz içine koyacağınız irmik ve pirinç unu ishal olmasını bi nebze engeller böylece farklı gıdalarıda tatmış olur.Sitemizde mamanın nasıl yapılacağının tarifleri var :)
    Yinede 5-6 günde bir havucu rendeleyip üzerine 1 parça yem serpiştirip ilgisini çekebilir farklı tatlarla tanışmasını sağlayabilirsiniz..

7. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Benimkiler portakaldan korkuyorlar isirinca su geliyor ya kaciyorlar hemen :)

8. Ömer AYDIN
    Gizli

mama yapımını link atabilirseniz sevinirim bulamadım malesef

9. Erdal ALTINAY
    Gizli

bende havuc rendelemek istiyorum yem ile karıştırsam olur mu ? ve ne kadar süre kalabilir o rendelediğim havuçlar fazla kalmasının sakıncası olurmu bilgilendirirseniz sevinirim ...

10. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kusuma ne yedire bilirim

,
  2. muhabetkuşum ne yedirebilirim