Karadeniz Pet

muhabbet kuşuma ne tür yiyecekler yedirebilirim?

• Konbuyu başlatan Ömer AYDIN
  • Başlangıç tarihi
Ö

Ömer AYDIN

Guest
muhabbet kuşum bir çeşit yem yiyor fakat duyduğuma göre arkadaşımın kuşu birçok şey yiyormuş ben bu yiyeceklere nasıl alıştırırım ve neler yedirebilirim?

kuşunuza karışı enaz 4 renk darı veriyorsunuzdur büyük ihtimalle bunun yanında mama ve bazı sebze ve meyveleri verebilirsiniz

benimki de aynı sadece yem yiyor ama şöyle yapmaya başladım sitemizde mama tarifi var. onu yaptım bir defa sabah 8 gibi yemliğini çıkardım aynı yemlikte mama koydum. saat 3 e kadar falan durdu. mamanın üstünde azda yem ektim stres yapmasın diye. tabi açıkmaya başlayınca yemliğe gitti bir süre sonra gagası havuç içinde yiyordu. :)

Elmayı çok severler.yada portakal..

Ömer bey marul verebilirsiniz severek yerler ama fazla vermeyin ishal yapar.Onun dışında ben arada elma veriyorum.Mamada 3-4 günde bir hazırlayıp veriyorum.

Kuşlara meyve sebze vermek sakıncalı olabilir.Malum ishal kuşlar için oldukça tehlikeli bi hastalık oluyor.Mama yapmayı deneyebilirsiniz içine koyacağınız irmik ve pirinç unu ishal olmasını bi nebze engeller böylece farklı gıdalarıda tatmış olur.Sitemizde mamanın nasıl yapılacağının tarifleri var :)
Yinede 5-6 günde bir havucu rendeleyip üzerine 1 parça yem serpiştirip ilgisini çekebilir farklı tatlarla tanışmasını sağlayabilirsiniz..

mama yapımını link atabilirseniz sevinirim bulamadım malesef

bende havuc rendelemek istiyorum yem ile karıştırsam olur mu ? ve ne kadar süre kalabilir o rendelediğim havuçlar fazla kalmasının sakıncası olurmu bilgilendirirseniz sevinirim ...

Geri