Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumda anlayamadığım belirtiler var

Olmadı ilk fırsatta çıkayım yeni yem eski yemin den alayım

Olmadı ilk fırsatta çıkayım yeni yem eski yemin den alayım
Dal darı ve aspur alın kırması da kolay olur gözlemleyin dışkısını hareketlerini yem yemesini vs

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dışkısı sıvı halde ama kuşun keyfi yerinde gözüküyor. Dışkısını atacam şimdi

IMG_20180308_191808.jpg 1520526440558861184318.jpg

herşeyden önce anlattıklarınız kuruma hastalığına işaret ancak bu net değil kuşun göğüs kafesine üfleyip deriyi görmeniz gerekiyor derisi koyulaşmaya ve göğüs kafesi kemiği keskinleşmeye başlamış mı bunu netleştirelim ve kuşun dışkısını kağıt havlu üstünde dışkılar dışkılamaz çekip atın yardımcı olmaya çalışalım
koyulaşma rengini nasıl anlayabilirim bir örnek varmı bilgilendirebilir misiniz

Fotoğrafını attım sizce varmı varsa tedavisi nasıl oluyor
Fotoğrafta net değil zaten fotoğrafta görmem zor siz tespit edeceksiniz bunu kuşu karşınıza aldığınızda göğüs kafesini göz kararı ikiye böldüğünüzü düşünün göğüs kafesinin ortasını yukarıdan aşağıya dokunduğunuzda bıçak gibi keskin şekilde kemiği hissedersiniz normal şekilde kemiği hissediyorsanız sorun yok derisi de koyu renk olur morarma gibi

Bakın tekrar söylüyorum kuşunuz tüyde kuruma var demiyorum net olarak sadece sindirilmemiş yemlerden dolayı önlem amaçlı bakın varsa tedavi edin diye teşhis etmeniz için kontrol edin diyorum

Bakın tekrar söylüyorum kuşunuz tüyde kuruma var demiyorum net olarak sadece sindirilmemiş yemlerden dolayı önlem amaçlı bakın varsa tedavi edin diye teşhis etmeniz için kontrol edin diyorum

Derisi koyu renk mor gibi duruyor.

Çok keskin değilse açlıktan da olabilir

Siz yemini değiştirip gözlemleyin

Gündüz bahsedilenler gibi yapabilirsiniz aspur dal darı verip süreci takip edin dışkısı normal şuan sindirilmemiş yoktu

Aklınıza hemen kuruma hastalığı gelmesin, dışkı gözlemine devam. Bu süreçte de probiyotik ve vitamin takviyesi yapın.

Geri