petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşumda ayak problemi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve omrgns tarafından 3 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. omrgns

omrgns New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 1 haftadan beri muhabbet kuşumun bir ayağını kullanamama sorunu var. Tırmanırken ayağını atabiliyor olmasına rağmen parmakları hareket ettiremediği için tutunamıyor. Bu yüzden tek ayağı ve gagasıyla tırmanmaya çalışıyor. Tünemeyi tek ayağını kullanarak yapabiliyor. Yemede vs sorun yok.

Bir kaç özel kliniği aradım fakat yoğun stresleri olduğu için muhabbet kuşu bakmadıklarını söylediler. Uludağ Ünv. Hayvan Hastanesine götürdüm röntgen cihazları arızalı olduğu için onlarda bakmadı.

Fotoğrafları ekliyorum, daha önce kuş bakamadığım için bilgim yok, fikri bilgisi olan varsa yazarsa çok memnun olurum, çünkü hayvanın bu şekilde yaşaması ailecek bizi fazlasıyla üzüyor.

Şimdiden çok teşekkürler.

2. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    kas gevşetici krem sürün kaslarla alakalı olabilir. yada kırık olabilir veteriner bakması lazım alçıya alır.

3. MehmetBehram

Beğenileri:
    0
    Bilekten sanki kirik gibi dostum

4. cetinates

cetinates Member

Beğenileri:
    2
    geçmiş olsun,kuşun ayağı sanki kırılmış gibi,veterinere götürme imkanınız yoksa bu işlerden anlayan sağlıkla ilgili birisinin yardımıyla yada kendiniz kuşun ayağını sarsanız kendi haline bırakmaktan iyimi olur acaba ? ben olsam diğer ayağının konumuyla eşitleyecek ve üzerine basmasını engellemeyecek şekilde kürdan sapını 2-3 cm ye küçültüp kürdanı önce yara bandıyla sarıp sonrada ayağını fazla sıkmayacak şekilde alttan gazlı bez üzerine kürdanı koyup yara bandıyla sarardım,sonrada ayağının rengini gözleyip eğer kızarma morarma olursa sargsını gevşetirdim.yada çıkartırdım.

5. omrgns

omrgns New Member

Beğenileri:
    0
    önerileriniz ve yardımlarınız için teşekkürler. bu akşam rontgen çektirebildim, kırık yok fakat sinirsel bi sıkıntı varmış, iyileşme şansı %50 dediler. bi ilaç verdi onu içiriyoruz bakalım. umarım iyileşir.

6. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    İnşallah iyileşir. Bazen böyle sinirsel sorunlarda erken teşhis ve doğru tedaviyle düzelebiliyor. Geçmiş olsun.

#6 Gokhan ERKAN, 4 Eylül 2015
    Son düzenleme: 4 Eylül 2015
  7. cetinates

cetinates Member

Beğenileri:
    2
    geçmiş olsun,inşallah iyileşir kuşunuzun ayağı.

8. Bersanreis

Bersanreis New Member

Beğenileri:
    0
    Kardesm sinir gevsetici ilaclar var annem kullaniyirdu eskiden ondan al kardesim ayaklara bileklere kadar sur derim ben gagaya mantar kremi suruyoryz fayda ediyor Allah in izni ile buda fayda eder dene derim ben

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Nurdan turan

Nurdan turan New Member

Beğenileri:
    0
    Ilacin adi nedir? Ayni sorun benim kusumda da var hem de aynisi.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kus ayagni hareket ettrmyr

,
  2. kus ayagini hareket ettrmyr