petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

MUHABBET KUŞUMDA HASTALIK VAR TÜY DÖKTÜ

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve ahmethakan61 tarafından 9 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. ahmethakan61

ahmethakan61 New Member

Beğenileri:
    0
    Muhabbet kusumda bi sıkıntılar var fotoğraf da ekleyeceğim

Şimdi 4,5-5 aylık erkek muhabbet kuşumu alalı 1,5 ay oldu. Çift olarak aldım eşi de dişi 1,5 aylık idi alırken henüz uçmayı falan bilmiyordu. Dişi olan çok hareketli şimdi uçmayı da öğrendi tunege almıyor erkeği. Erkek muhabnet kuşumda ise son zamanlarda bi çöküş var sırtındaki tüyler dökülmüş derisi gözüküyor aşırı aşırı zayıfladı. Ucamiyor eskisi gibi. Bitkin. Sanki full uykuluymus gibi. Zaten akşamları uyuyor hep dişi uyumuyor erkek full uyuyor. Hareket yok tepki yok birşey yok sanki ölecek gibi. Son zamanlarda da yemlik ve kafes tabanında duruyor tunekte çok durmuyor. Bir de gagasinin etrafı çatlak gibi uzun zamandır da öyle. Bi yardım edin nedir sıkıntısı teşekkürler

BU GAGASI

BU DA SIRTI

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Süleyman Ekinci

Süleyman Ekinci Active Member

Beğenileri:
    146
    öncelikle büyük geçmiş olsun kuşunuz mantar olmuş kulak çöpü ile tüylerine değdirmeden vazelin sürün sabah akşam uzun kanat tüyleri döküldü mü peki ?

3. ahmethakan61

ahmethakan61 New Member

Beğenileri:
    0
    Yok kanatlarda sıkıntı yok sadece fotoğraftaki kısmında dökülme var. Acaba dişi olan mı vurdu diye düşündüm fakat halsizlik güçten düşme falan görünce hasta oldu diye dusumdum. Kuş artık ucamiyor bile önceden havada kalırdı şimdi bırakıyorum havada hemen biyere konuyor ve aşırı aşırı hafifledi

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Gagası mantar olmuş.Hemen tedaviye başlanılması gerekiyor.Tedavi için Trosdy Krem kullanabilirsiniz.Her gün pamuklu çubuk ile gözüne kaçırmadan etrafına sürün. Sonraki gün nemli pamukla temizleyip yeniden sürün.

bilgeminnos bunu beğendi.
  5. ahmethakan61

ahmethakan61 New Member

Beğenileri:
    0
    Mantar tamam da sırt tüyleri nedir onu çözebilir miyiz bir de

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    O konuda bir tecrübem yok malesef.