Karadeniz Pet

MUHABBET KUŞUMDA HASTALIK VAR TÜY DÖKTÜ

ahmethakan61

Yeni Üye
Muhabbet kusumda bi sıkıntılar var fotoğraf da ekleyeceğim

Şimdi 4,5-5 aylık erkek muhabbet kuşumu alalı 1,5 ay oldu. Çift olarak aldım eşi de dişi 1,5 aylık idi alırken henüz uçmayı falan bilmiyordu. Dişi olan çok hareketli şimdi uçmayı da öğrendi tunege almıyor erkeği. Erkek muhabnet kuşumda ise son zamanlarda bi çöküş var sırtındaki tüyler dökülmüş derisi gözüküyor aşırı aşırı zayıfladı. Ucamiyor eskisi gibi. Bitkin. Sanki full uykuluymus gibi. Zaten akşamları uyuyor hep dişi uyumuyor erkek full uyuyor. Hareket yok tepki yok birşey yok sanki ölecek gibi. Son zamanlarda da yemlik ve kafes tabanında duruyor tunekte çok durmuyor. Bir de gagasinin etrafı çatlak gibi uzun zamandır da öyle. Bi yardım edin nedir sıkıntısı teşekkürler

BU GAGASI

8aa1a33abfe3dde905a185131d2f8f78.jpg

BU DA SIRTI

d2679bff23e498105baeaf311dc778f7.jpg

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

öncelikle büyük geçmiş olsun kuşunuz mantar olmuş kulak çöpü ile tüylerine değdirmeden vazelin sürün sabah akşam uzun kanat tüyleri döküldü mü peki ?

öncelikle büyük geçmiş olsun kuşunuz mantar olmuş kulak çöpü ile tüylerine değdirmeden vazelin sürün sabah akşam uzun kanat tüyleri döküldü mü peki ?
Yok kanatlarda sıkıntı yok sadece fotoğraftaki kısmında dökülme var. Acaba dişi olan mı vurdu diye düşündüm fakat halsizlik güçten düşme falan görünce hasta oldu diye dusumdum. Kuş artık ucamiyor bile önceden havada kalırdı şimdi bırakıyorum havada hemen biyere konuyor ve aşırı aşırı hafifledi

Gagası mantar olmuş.Hemen tedaviye başlanılması gerekiyor.Tedavi için Trosdy Krem kullanabilirsiniz.Her gün pamuklu çubuk ile gözüne kaçırmadan etrafına sürün. Sonraki gün nemli pamukla temizleyip yeniden sürün.

Gagası mantar olmuş.Hemen tedaviye başlanılması gerekiyor.Tedavi için Trosdy Krem kullanabilirsiniz.Her gün pamuklu çubuk ile gözüne kaçırmadan etrafına sürün. Sonraki gün nemli pamukla temizleyip yeniden sürün.
Mantar tamam da sırt tüyleri nedir onu çözebilir miyiz bir de

Yok mu sırt tüyleri niye döküldü söyleyebilecek

Geri