Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumda ilginç davranış.

okoca

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba, muhabbet kuşumda anlam veremediğim bir davranış var,
ayakları huzursuz sürekli açıp kapıyor, uyurken bile.

uyurken ansızın kanatlarında irkilmeleri var, kafasını anlık titretip bırakıyor sanki birşey konmuş gibi,
normal bir davranış değil çözümde getiremedim, endişeliyim.

yemesinde bir sorun görmüyorum gayet güzel yiyor yemlerini, suyuna 5 damla isadur damlattım,
bir gözü açık bir gözü kapalı uyanıkkende(gözlerde çevresinde hiç bir sorun yok) ani bir durum olduğunda 2 sini birden açıyor.

gece sabaha kadar bu durum böyle devam etti, 2 gün oldu petshop dan alalı,
2 tane aldım, 1inde bu yeşil olanda böyle bir durum var, diğerindede hafif ayak hareketi var.
ama o daha huzurlu uyuyor, kanat da ve kafada irkilme hareketi yok.

yeşil olanın pek canı yok, hiç direncide yok, elime aldım gagasıyla ısırığının gücü, elinize pamuk deymiş gibi hiç yok. diğeri ise gayet güçlü el acıtacak şekilde güçlü ısırıyor.

video yu google driveima attım; burada.

ve buraya yükledim.

lütfen bir gözatıp bana yardımda bulunurmusunuz.
umarım endişem beyhudedir..

Son düzenleme:
Bit kontrolü yapsaydiniz keşke bundan dolayı olabilir

hocam baktım hiç bişi yok tertemiz, kafeside bu gün aldım 2. kafesi ayırdım zaten diğeriyle, güzelcede sildim temizledim tozlardan..

Son düzenleme:
Kuş ufak olduğundan ve yeni aldığınızdan ortama ayak uyduramadığı için bu tür davranışlar gözlemlenebilir.Bu tür zamanlarda onları korkutmaktan kaçının ve onlarla konuşun.Size alıştıkça biyolojik ve psikolojik sağlığı düzelecektir.

merhaba kuş yetişkin(bana yetişkin diye verildi, dişi yetişkinde var) ben ona hiç dokunmuyorum zaten, bu gecede bu halde geçirdi, sabah seyirmeler devam ediyordu.

bir veterinere göstereyimmi, ciddi bir durum varmıdır eminmsiniz pisikolojik olduğuna?
göz göre göre ölmesini istemem.

teşekkürler.

Son düzenleme:
Yeminden suyundan kesilmediği sürece endişelenmeyin,psikolojik olma ihtimali var.Ancak eğer halsizliği var ve yemek yemiyorsa bir veterinere başvurun derim.

Geri