Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumda kronik yumurtlama

Nisan

Yeni Üye
7-8 aylık kuşum eşi olmamasına ragmen 1-2 aydır sürekli yumurtluyor.bu yumurtaları kafesten alıp atıyordum. Yumurtaları atmamam mı gerek??bu dönemde yemin dışında ne verebilirim.çok güçsüz ve neşesiz..kuşumun yumurtlaması engellenebilir mi??ne yapmalıyım bu dönemi anlatması için??

1-2 aylık periyodda yumurta sayısı nedir.

İlk yumurtlamasında 3 tane yumurtladı.2-3hafta sonra yine 3 tane.son yumurtlamasında 4 tane yumurtladı.ama her yumurtlamasında atıyordum yumurtalar boş diye.ondan mı devam ediyor sürekli yumurtlamaya diye düşündüm.bugünkü son yumurtasını atmadım kafeste duruyor..

kafesten gaga taşını ve kalamar kemiğini bir süre kaldırın.

Maşallah kızgınlık dönemini baya bir abartmış sizin dişi. biran önce uygun bir erkek alırsanız iyi olur yoksa bu kızgınlık yumurtalarının sıklığı zamanla kuşunuzun sağlığına zarar verebilir

Teşekkür ederim hepinize..şu sıralar alamıycam erkek kuş..bu durum böyle devam mı etcek sürekli??en önemlisi bu dönemde yemin yanında zayıf kalıp hastalanmaması için ekstra ne verebilirim??

Teşekkür ederim hepinize..şu sıralar alamıycam erkek kuş..bu durum böyle devam mı etcek sürekli??en önemlisi bu dönemde yemin yanında zayıf kalıp hastalanmaması için ekstra ne verebilirim??

erkek almanıza zaten gerek yok çiftleştirmek istemiyorsanız, zaten belirttim hayvan sürekli gaga taşı ve kalamar kemiği kemiriyordur, bunu kaldıracaksınız bu kadar. gün aşırı olarak Avisol A ve Avisol B vitaminlerini önerebilirim ki zaten kullanıyor olmanız gerekli. birde benim verdiğim ve herkesin vermesi gereken 15günde 1 en az yumurta maması (havuç,haşlanmış yumurta,petibör biskuvi,tarçin)

Teşekkür ederim tekrar..Vitamin takviyesi yapıyorum..yumurta mamasınıda deneyeceğim..

Dostum bence bir erkek al kuşunda rahatlasın sende.

Keşke alabilsem ama evde büyüklerimiz var onlar bu kuşunu bile istemiyor ki :(

Keşke alabilsem ama evde büyüklerimiz var onlar bu kuşunu bile istemiyor ki :(
o zaman benim size en iyi tavsiyem; dişi bir kuş yerine erkek bir kuş tercih etmeniz böyle bir sorun kesinlikle çekmezsiniz en azından. yoksa ilerleyen zaamanlarda bu sık sık yumurtlama kuşunuza zarar verebilir...

Geri