petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşumda kronik yumurtlama

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Nisan tarafından 26 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Nisan

Nisan New Member

Beğenileri:
    0
    7-8 aylık kuşum eşi olmamasına ragmen 1-2 aydır sürekli yumurtluyor.bu yumurtaları kafesten alıp atıyordum. Yumurtaları atmamam mı gerek??bu dönemde yemin dışında ne verebilirim.çok güçsüz ve neşesiz..kuşumun yumurtlaması engellenebilir mi??ne yapmalıyım bu dönemi anlatması için??

2. Yavuz OYMAK

Yavuz OYMAK Active Member

Beğenileri:
    105
    1-2 aylık periyodda yumurta sayısı nedir.

3. Nisan

Nisan New Member

Beğenileri:
    0
    İlk yumurtlamasında 3 tane yumurtladı.2-3hafta sonra yine 3 tane.son yumurtlamasında 4 tane yumurtladı.ama her yumurtlamasında atıyordum yumurtalar boş diye.ondan mı devam ediyor sürekli yumurtlamaya diye düşündüm.bugünkü son yumurtasını atmadım kafeste duruyor..

4. Yavuz OYMAK

Beğenileri:
    105
    kafesten gaga taşını ve kalamar kemiğini bir süre kaldırın.

5. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    Maşallah kızgınlık dönemini baya bir abartmış sizin dişi. biran önce uygun bir erkek alırsanız iyi olur yoksa bu kızgınlık yumurtalarının sıklığı zamanla kuşunuzun sağlığına zarar verebilir

6. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    207
    Kizgin bir es alin

7. Nisan

Nisan New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim hepinize..şu sıralar alamıycam erkek kuş..bu durum böyle devam mı etcek sürekli??en önemlisi bu dönemde yemin yanında zayıf kalıp hastalanmaması için ekstra ne verebilirim??

8. Yavuz OYMAK

Beğenileri:
    105
    erkek almanıza zaten gerek yok çiftleştirmek istemiyorsanız, zaten belirttim hayvan sürekli gaga taşı ve kalamar kemiği kemiriyordur, bunu kaldıracaksınız bu kadar. gün aşırı olarak Avisol A ve Avisol B vitaminlerini önerebilirim ki zaten kullanıyor olmanız gerekli. birde benim verdiğim ve herkesin vermesi gereken 15günde 1 en az yumurta maması (havuç,haşlanmış yumurta,petibör biskuvi,tarçin)

9. Nisan

Nisan New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim tekrar..Vitamin takviyesi yapıyorum..yumurta mamasınıda deneyeceğim..

10. cengiz

cengiz Active Member

Beğenileri:
    214
    Dostum bence bir erkek al kuşunda rahatlasın sende.

11. Nisan

Nisan New Member

Beğenileri:
    0
    Keşke alabilsem ama evde büyüklerimiz var onlar bu kuşunu bile istemiyor ki :(

12. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    o zaman benim size en iyi tavsiyem; dişi bir kuş yerine erkek bir kuş tercih etmeniz böyle bir sorun kesinlikle çekmezsiniz en azından. yoksa ilerleyen zaamanlarda bu sık sık yumurtlama kuşunuza zarar verebilir...

Sayfayı Paylaş