Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumda titreme halsizlik ve ishal

gokhan16

Yeni Üye
Muhabbet kuşumda titreme nefes alışverişinde düzensizlik ve ishal var.2 gün önce annem farketmeden pencereyi açık unutmuş ve açık pencerenin altında kalmış.Ondan olabilir mi ve neler yapmam gerekir.Kafesten çıkarınca uçmuyor ve sesi bile boğuk çıkıyor.

Kesinlikle kafesten çıkarmayın. Zaten halsiz. Sıcak ortamda dursun. Acilen bir veterinere başvurun. Telefonda bile olsa bir ilaç adı öğrenip dozajını da öğrenip kuşa vermeniz gerekli. İnşallah forumda da üşütmeyle ilgili bilgili olan arkadaşlar bir an önce yardımcı olurlar.

Önerin için teşekkürler.Şuan aşırı derecede titriyordu.Biraz saç kurutma makinesiyle ısıttım ve ince bi bezin arasına koydum öyle duruyor bi sakıncası olmaz umarım.Akşam gidip vitamin alıcam

Isıtma işlemini arada yapabilrsiniz. iyi gelebilir diye düşünüyorum. Bez fikri de çok iyi. Ama sıcak bir su torbanız varsa ya da bir şişe onu sıcak su ile doldurup bir havluya sarın kuş yanmayacak şekilde yaknına koyun. Faydası olur kurutma makinesi nefesini kurutabilir. rahatsız edebilir.

Önerin için teşekkürler.Şuan aşırı derecede titriyordu.Biraz saç kurutma makinesiyle ısıttım ve ince bi bezin arasına koydum öyle duruyor bi sakıncası olmaz umarım.Akşam gidip vitamin alıcam
Benim kuşumda dün öyle oldu ishal ilacı koydu bir suluga diye dine vitamin akşam kafesinin üstünü kapattım ama bir tarafını açık bıraktım 2 kola şişesini sıcak su koydum kafesinde yanına üstünüde örtüm sabah çok çok iyiydi ama sesi tam açılmadı

Benim kuşumda dün öyle oldu ishal ilacı koydu bir suluga diye dine vitamin akşam kafesinin üstünü kapattım ama bir tarafını açık bıraktım 2 kola şişesini sıcak su koydum kafesinde yanına üstünüde örtüm sabah çok çok iyiydi ama sesi tam açılmadı
Benimde aynı şekilde ara ara iyi oluyor ama bazen yine titremeye başlıyor.İnşallah iyileşir

İsahli geçirmek için yemliğine yulaf koy.İshal yapınca su kaybettiği için ağzına bol bol su verin hafifçe şırıngayla.Bol bol ısıtın.Haşlanmış patateste verin iyi gelir tuzlamadan.Neşesini getirmek için şarkı aç fazla sesini açmadan.Ben 2 kuşumu böyle kurtarmıştım...Bir de vitamini suyla karıştırıp ver

Geri