petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşumdaki tüylerdeki gariplik

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve uğuröz tarafından 22 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. uğuröz

uğuröz New Member

Beğenileri:
    0
    2 AY ÖNCE KUŞUN TÜYLERİNDE ACAYİPLİK BAŞLADI İLK ALDIĞIMDA RENGİ ÇOK CANLIYDI FAKAT GİTTİKÇE KUŞUMUN TÜYLERİ DÖKÜLMEYE BAŞLADI YERİNE TÜY YAPAMAZ OLDU YERİNE GELEN TÜYLERİN RENGİDE ÇOK MAT GRİMSİ VEDE SÜREKLİ AYAKLARI SOĞUK VİTAMİNİNİ VS EKSİK ETMİYORUM HAREKETLİLİĞİNDEDE HİÇ BİR SIKINTI YOK AMA NEDEN BÖYLE :s[​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG[​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG][/IMG]

2. Batur ARIŞ

Batur ARIŞ New Member

Beğenileri:
    0
    ücüncü resimdeki bit değilmi ya

#2 Batur ARIŞ, 22 Ekim 2014
    Son düzenleme: 22 Ekim 2014
  3. uğuröz

uğuröz New Member

Beğenileri:
    0
    valla bilmiyorum ben bit göremedim ama resimdeki bitmi gerçekten yardımlarınızı bekliyorum

4. Alican Kırcaali

Alican Kırcaali New Member

Beğenileri:
    0
    hani daha önce görmedim kuşum da pire falan ama , buda pireye benziyor biraz rengi falan

5. uğuröz

uğuröz New Member

Beğenileri:
    0
    yok ya baktım şimdi o bit değil sorumun cevabını alamadım hala :(((

6. Alican Kırcaali

Alican Kırcaali New Member

Beğenileri:
    0
    ırsı olabilir ,
    belkide bir hastalığı yada alerjisi vardır ,
    bir kuşcuya sormanda fayda var
    birde sıcak tut bakalım , meyve falan var yeşilik ver maydonoz iyi gelir

7. Batur ARIŞ

Batur ARIŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşun kanatlarının altına ve ensesine bak eğer bi böcek görürsen bit/piredir.petshoptan ilacını al kuşa sık sıkarken kafeste yemlik suluk olmasın kuşun ağzına gözüne sıkma ve kafesi tüm malzemelerle sıcak suda yıka.

8. uğuröz

uğuröz New Member

Beğenileri:
    0
    kuşçuya götürdüm bugün oda şaşırdı anlıyamadı yeşillik yediriyorum devamlı tüy dökümü olabilir dedim kendimce ama bu kadar uzun sürermi tüy değiştirme birde çok matlaştı tüyünün rengi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:32 -->-> Daha önceki mesaj 20:25 --

dediklerinizin hepsini yapıyorum bit pire değilse başka neyden kaynaklanabilir ?

9. Batur ARIŞ

Batur ARIŞ New Member

Beğenileri:
    0
    valla aklıma başka birşey gelmiyor bilmiyorum ustalarda bir baksın

10. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    stresten kendini yoluyor olabilir korkuttuysanız eğer ama bence anlayan bi vetirenere götürün çok kötü olmuş tüyleri yada bit pire vardır kaşınmaktan dökülüyordur

11. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Eğer tüyler çıkmıyorsa çok büyük ihtimal iç parazit. Aktardan kuru beyaz dut alın yedirin aç karnına. Yaşı olsaydı daha iyiydi ama mevsimi değil. Nilverm ilaç alın suyuna katın. Bir de kediler için satılan caniverm yada droncit alın. Ama canivermin 1/100 gibi bi kısmını kullanmanız gerkiyor o nedenle bıçakta sıyırıp üstüne su damlatıp insülin şırıngasına çekin. Kuşa şırıngayla verin. İnsüin şırıngası http://www.hayatsiringa.com/site-resimleri/b57edab7280b817bb9fc1e2266a53d67-bd-normal.jpg

12. burak gültekin

burak gültekin New Member

Beğenileri:
    0
    f.m olmuş bu kuş

13. uğuröz

uğuröz New Member

Beğenileri:
    0
    f.m nedir anlıyamadım

14. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Onunuze gelen kusa French month demeyin kardesim nerden anladin ne belirtisi var herkez tutturmus bi f.m kanadini jestigim kusa bile f.m diyen var fikriniz yoksa zikrinizde olmasin kardesim

15. burak gültekin

burak gültekin New Member

Beğenileri:
    0
    Sedat bey fikrimiz varki zikrediyorz.asil sizin fikrinz yoksa neden burdasnz

16. CAGDAS AYDIN

Beğenileri:
    0
    Hocam biraz araştirdım f.m dedikleri hastaligi bu kanilara ulastim isterseniz okuyun isinize yarayabilir alıntıdır.

rench Molt Hastalığı (Fransız tüy dökümü) genelde genç muhabbet kuşlarında görülür,hastalık tüylerinin dökülmesi yeniden çıkması ve dökülen tüylerin dip kısımlarında kanama olmasıdır.Genelde kanat uç tüyleri ve kuyruk tüylerinde dökülmeler oluşur,düşen tüylerin yeniden çıksada bu bir aslında virüsdür.
    Herşeyden önce şunu bilmenizi isterimki bu soru kafanızı kurcalamasın ;
    Fransız Tüy Dökümü Bulaşıcımıdır ?
    Hayır , bulaşıcı değildir fakat bu hastalık genlerde taşınır Fransız Tüy Dökümü Hastası olan bir kuşun mutlaka yavrularındada görülebilinir .

NEDEN TÜYLER DÖKÜLÜR ?

Bu hastalığın sebebi net olarak bilinmemekle birlikte uzun araştırmalarım sonucu edindiğim bilgilere göre tüy köklerinin sağlam olmaması en etken sebeptir.

TEDAVİ EDİLİRMİ ? NASIL EDİLİR ?

Hastalığın tedavisi çok zor olmakla beraber erken teşhis çok önemlidir.
    Gelelim tedaviye Muhabbet Kuşlarının Bu hastalığı atlatması için çok sıkı beslenmesi lazım
    fakat besleneceği yiyecekler Amino Asit içeren yiyecekler olmalıdır .
    Bunlar Başlıca : Yumurta,Haşlanmış Mısır,Patates... Gibi besinlerdir
    Haşlanmış yumurtayı 1 çay kaşıgı suyla ezip püre haline getirip 1 yumurtayı günde 3 seferde kuşunuza veriniz .
    Buna Ek olarak haftada 2 kere elma sirkeli suya sokmalısınız kuşunuzu
    Tabiki Kafesinizin hijyenide önemlidir Kuşunuzun vitaminini taze suyunu eksık etmeyınız bol bol yeşillik veriniz ve kuşunuzu Güneş ışığından mahrum bırakmayınız .

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Bitlenmiş bu kuş.

18. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    bitlerin yoğunluğundan dolayı veya stresten dolayı tüylerini yoluyor olabilir biraz vitamin ce kalsiyum mineral verin ayrıca biraz takip edin neden dökülüyor yoluyormu yoksa diye

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kuşuma kuru dut