Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu bugün aldım neyi var ?

Burak Erk

Meraklı Üye
Arkadaşlar sürekli olduğu yerde birde size ayaklarına dikkat çekmek istiyorum..
Sizce ; Cinsiyeti - Yaşı - Irkı nedir ? Ayakları için yorumlarınızı bekliyorum..

http://i.hizliresim.com/oAjLzQ.jpg

Erkek yerli 4 aylık civarı ayaklarını yakından çekip eklerseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz. Umarım mantar yoktur.

Kuş daha yavru 1 1,5 aylık erkek heralde daha kavramayı bilmiyor ama zamanla düzeleceğini sanıyorum =) Maşallah çok tatlı.

Son düzenleme:
Ya umarım öyle birşeydir çünkü tünekte durmakta zorlanmıyor yavru diye biliyorum 1 aylık dediler birde kafes tellerinde rahatlıkla 5 dakika kadar durdu bugün aldım bu arada

Öyle kötü bir durum yok ama kısa zamanda düzelmesi için ne yapılabilir hiçbir bilgim yok birazdan uzman kişiler gelir arada konuyu güncelle.

Tesekkür ederim İnşallah çözüm yolu bulunur..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:51 -->-> Daha önceki mesaj 19:50 --

Yavru olduğuna eminiz ama dimi bana 1 aylıktan bile kücük geldi ötüşü falan güzel

Yok kuş yavruya benziyor ama 1 aydan küçük olamaz =) Yem kırabiliyorsa sorun yok eğitmek için elverişli.

hareketlerinde sıkıntı yok ise düzelicektir yavru oldugundanda olabilir.

Yanlız sözüm sadece size degil, bu kuşları alırken hiç dikkat etmiyormusunuz yenibir kuş alan herkez konuyu yapıştırıyor, kuşummun nesi var kuşum hasta, vs vs güncel konular hep aynı.

Kafese alışması lazım yem yemesi için. Yarın Birgün yer acıkınca :D

hareketlerinde sıkıntı yok ise düzelicektir yavru oldugundanda olabilir.

Yanlız sözüm sadece size degil, bu kuşları alırken hiç dikkat etmiyormusunuz yenibir kuş alan herkez konuyu yapıştırıyor, kuşummun nesi var kuşum hasta, vs vs güncel konular hep aynı.

Çok iyi yazmışsınız çokta haklısınız ama hemen şöyle açıklayayım o an hareketliydi kuşlar birde adam elini sokunca iyice hareketlendiler sabit durduğunda göremedim kuşu inanın üzüldüm malesef.. Umarım düzelir inşallah inşallah çok sevdim şimdiden.

Yeni olduğu için hareketsizdir.1.5 -2 aylık gözüküyor. Erkek yavru maşallah. Ortama alisinca düzelir

1-1.5 aylık anca bu kuş. maşallah çok tatlı. bana yavru olduğu için tünekte durmayı beceremiyor gibi geldi. yani umarım öyledir.

Bu kuş güvenini, emniyetini sağlamadan zor yem yer.
Şimdi eline gelir yavaşça sev parmağına çıkar. Bürkaç defa kafesten parmak üstünde öıkar geri kafese koy. 5-6 sefer tekrarla 1 saat kadar aralıklarla.
Sonrasında tekrar çıkar ve eline yem dök çatır çutur yer. Sana çok alışacaktır. Çok güzel bir kuş daha ufak olduğundan güçsüz iyi kavrayamıyor.

kuş daha 1.5 aylık değil ve ufak.
Bu normal diye düşünğyorum. Yem kıramıyorsa kabuksuz yemi ılık suyla yumuşat ve biraz yumurta sarısı ekle karıştır ver.
Ara sıra tem serp kafes tabanına ve kulu tabana bırak takip et.
yem kıramıyorsa 1 haftaya kırar gibi düşünüyorum.

GÜNCEL ! Şuan ayakta zor duruyor adım attığında düşecek gibi oluyor toparlanmaya çalışıyor umarım yavruluğundandır.

Geri