Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu çok sevdim

• Konbuyu başlatan Ali Uyan
  • Başlangıç tarihi
A

Ali Uyan

Guest
Merhaba muhabbet kuşumu yeni aldım ve daha çok kücük tam olarak uçamıyor 1.5 aylık felan elime geliyor ama isteksiz bacaklarına elimi sürtünce geliyo kafesin dışınada çıktık elimdeyken sonra omuzuma götürmek istedim uçtu kaçtı yerde yürümeye başladı ama elime gelmedi yerdeyken kaçtı elimden kafesteyken geliyor napabilirim ?

Merhaba muhabbet kuşumu yeni aldım ve daha çok kücük tam olarak uçamıyor 1.5 aylık felan elime geliyor ama isteksiz bacaklarına elimi sürtünce geliyo kafesin dışınada çıktık elimdeyken sonra omuzuma götürmek istedim uçtu kaçtı yerde yürümeye başladı ama elime gelmedi yerdeyken kaçtı elimden kafesteyken geliyor napabilirim ?

kaç gün oldu alalı? tam olarak alışmasını bekle

Kafesde iyice alistir avucuna yem alip yedir,sonra disarida gelir....

yeni aldım diyorsunuz dışarıya çıkartmışsınız yeni alınan bir kuşun hemen dışarı çıkarılmasını önermiyorum.biraz zaman geçsin alışsın etrafa size ondan sonra dışarı çıkarırdınız.. ;)

Birde yem yerken zorlanıyor kabukunu kırmakta alın çizgileri burnuna kadar devam ediyo gözleri simsiyah kafasını kaşımak için eğince eti bile gözüküyor uçamıyo daha :)

Daha dün aldım kaç gün boyunca kafeste beklesin ?

2 hafta kafes in içinde belkesin o sırada da boş durmak yok tabi ki eline alip cici kuş vs gibi sözler söyle bilirsin kuş'una eline yem al yedirmeye çaliş bu sırada daha cok kaynaşmiş olursunuz benım kuşlarla ben bir arkadaş gibiyim yediğim uzume bile gelip arkadaşlik ediylar. saldiğim zmn.

Teşekkürler parmağıma konduğunda kaçmıyor ama avucumun içinde yem varken elimden hemen inip tünele konuyor :) kafes dışında da biraz korkuyor ama darı felan alırsam dayanamayıp gelir heralde :)

Geri