petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşumu nasıl kendime alıştırıcam

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Yasin Ozan Kaya tarafından 13 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Yasin Ozan Kaya

Arkadaşlar ben 5 gun önce erkek 1 aylık bir muhabbet kusu aldım,arık kafesin içinde elimden kaçmıyor ve parmağıma alabiliyorum ama hiç elimde yem yedirmedim neyse sadede geliyim ben kuşu parmağıma alıp kafesten çıkarttığımda parmagımda 2 saniye durup uçuyor[X(] ve avizeye konuyor ben elimle kafese koymazsam gun boyu inmiyor [:eek:] omzuma çıkmasını elimde gezinmesini ben odaya gelince omzuma uçmasını istiyorum bunu nasıl başarabilirim lutfen cevap verin [X(] !!!

2. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    daha 5 gün olmuş önce kafeste iyice elinize alıştırın

3. Boncuk BONCUK

ben çok acemiyim ama benimde kuşum yavruyken geldi erkek arkadaşım ağzımdan yedirip içirmemi söyledi sağolsunn onun hediyesiydi zaten suyunuda ağzımdan içirdim yeminide udaklarımdan yedi şimdi benden tek sn ayrılmıyor parmağımın üstünde ben bunu yazarken :)

4. korayekinci84

korayekinci84 New Member

Beğenileri:
    0
    Bu konu ile alakalı "SABİT" etiketli konu başlıkları mevcut. Detaylı bir şekilde konuyu anlatıyorlar. Oralara bakmanı ve dikkatlice okumanı öneririm. Bir de sanki daha çok erken, kuşun çok küçük daha. Öyle herşey bir anda olmaz :) Yavaş yavaş yazılanları uygula, herşey istediğin gibi olacaktır.

5. Seda Kurşunlu Çal

Filiz gel bizim konu açıldı :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:41 -->-> Daha önceki mesaj 15:36 --

erkek yavru almışınız tam alışmalık. elden yem yedirin. ben yemliğini çıkarmadım ama acıktıkça elimden yem yedirdim. 3 saatte bir acıkır yaklaşık olarak. zaten kursağı düzleşir acıkınca. avize malesef vazgeçiremeyeceğiniz bir yer. avizedeyken avcunuza yem alın onu parmağınıza alıp besleyin ilk başta elinizdeki yeme kafasını götürmesi bile yarım saat alır sabırla bekleyin. zamanla hemen yer. bu iş sabır işi. sabreden muradına eriyor. ben de sizin yollardan geçtim. çok uzun sürmeyecek inanın ilginizle alakalı bir ya da iki ay en fazla. merak etmeyin. onunla konuşun bol bol.

6. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Filiz hanım ve Seda Hanımın uzmanlık alanı oldu :)

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

7. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    Avizeye alışmasını bir an önce engelleyin bence. İlerde sorun olabilir diye düşünüyorum.

8. Filiz BAYIR

evvveeettt ben geldim arkadaşlar :) seda hanımın dediklerine katılıyorum o ne derse aynen uygulayın :)

9. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Seda hanima ek olarak kusu kafesten bi kac gun cikartnmayin jafesine alissin sahiplensin.
    Bi de asla ve asla kusu ac birakmayin!
    Bu insanoglunun yaptigi buyuk bir bencilliktir
    Zaten siz kusunuzu sevip onunla her an her dakika sohbet halinde oldukca size alismamasi sozkonusu olamaz...
    Mutlu oldugu yere ve kisiye cabuk alisir kus...
    Ama sabredin daha 5 gun olmus acele etmeyin yavas yavas..

10. Yasin Ozan Kaya

Çok tşk ederm.

Sayfayı Paylaş