Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu nasıl kendime alıştırıcam

• Konbuyu başlatan Yasin Ozan Kaya
  • Başlangıç tarihi
Y

Yasin Ozan Kaya

Guest
Arkadaşlar ben 5 gun önce erkek 1 aylık bir muhabbet kusu aldım,arık kafesin içinde elimden kaçmıyor ve parmağıma alabiliyorum ama hiç elimde yem yedirmedim neyse sadede geliyim ben kuşu parmağıma alıp kafesten çıkarttığımda parmagımda 2 saniye durup uçuyor[X(] ve avizeye konuyor ben elimle kafese koymazsam gun boyu inmiyor [:eek:] omzuma çıkmasını elimde gezinmesini ben odaya gelince omzuma uçmasını istiyorum bunu nasıl başarabilirim lutfen cevap verin [X(] !!!

daha 5 gün olmuş önce kafeste iyice elinize alıştırın

ben çok acemiyim ama benimde kuşum yavruyken geldi erkek arkadaşım ağzımdan yedirip içirmemi söyledi sağolsunn onun hediyesiydi zaten suyunuda ağzımdan içirdim yeminide udaklarımdan yedi şimdi benden tek sn ayrılmıyor parmağımın üstünde ben bunu yazarken :)

Bu konu ile alakalı "SABİT" etiketli konu başlıkları mevcut. Detaylı bir şekilde konuyu anlatıyorlar. Oralara bakmanı ve dikkatlice okumanı öneririm. Bir de sanki daha çok erken, kuşun çok küçük daha. Öyle herşey bir anda olmaz :) Yavaş yavaş yazılanları uygula, herşey istediğin gibi olacaktır.

Filiz gel bizim konu açıldı :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:41 -->-> Daha önceki mesaj 15:36 --

erkek yavru almışınız tam alışmalık. elden yem yedirin. ben yemliğini çıkarmadım ama acıktıkça elimden yem yedirdim. 3 saatte bir acıkır yaklaşık olarak. zaten kursağı düzleşir acıkınca. avize malesef vazgeçiremeyeceğiniz bir yer. avizedeyken avcunuza yem alın onu parmağınıza alıp besleyin ilk başta elinizdeki yeme kafasını götürmesi bile yarım saat alır sabırla bekleyin. zamanla hemen yer. bu iş sabır işi. sabreden muradına eriyor. ben de sizin yollardan geçtim. çok uzun sürmeyecek inanın ilginizle alakalı bir ya da iki ay en fazla. merak etmeyin. onunla konuşun bol bol.

Filiz hanım ve Seda Hanımın uzmanlık alanı oldu :)

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Avizeye alışmasını bir an önce engelleyin bence. İlerde sorun olabilir diye düşünüyorum.

evvveeettt ben geldim arkadaşlar :) seda hanımın dediklerine katılıyorum o ne derse aynen uygulayın :)

Seda hanima ek olarak kusu kafesten bi kac gun cikartnmayin jafesine alissin sahiplensin.
Bi de asla ve asla kusu ac birakmayin!
Bu insanoglunun yaptigi buyuk bir bencilliktir
Zaten siz kusunuzu sevip onunla her an her dakika sohbet halinde oldukca size alismamasi sozkonusu olamaz...
Mutlu oldugu yere ve kisiye cabuk alisir kus...
Ama sabredin daha 5 gun olmus acele etmeyin yavas yavas..

Geri