Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu sac kurutma makinesi ile kuruttum

Cicikuş Çiko

Yeni Üye
Size bişey sorucam.biraz önce kuşumuzu elime alıp yıkadım suyla.ve kağıt havluyla suyunu biraz alip fön makinesiyle biraz tuttuk.bi sorun olur mu bundam sonra tutmucam zaten daha yavru 1.5-2 aylık

Daha once okudugum konularda iyi bisey olmadigini ve ölümle sonuçlandıgı okudum keske fön makinesi yerine gece lambasi gibi bir lambanin sicakligiyla kurumasini bekleseydiniz insallah kötü sonuc almazsiniz.

Kusunuzu elinizle yikamayin. Kucuk bir kaba ayaklarini cok gecmeyecek yukseklikte su koyun isterse kendi yikansin. Istemezse zorlamayin. Sonra kendi kurulanir. Insallah problem olmaz

Ele alıp yıkayınca suyla ilişkileri kesiliyor sudan soguyorlar malesef..kendileri illa ki giriyor zamanla..duş almayan kus görmedim zaten.

Elinizle yıkamayın.Yıkadıysanız fön makinası asla kullanmayın.İnce bir havluyu kuşun kanatlarına değdirin böyle durumlarda.Bunu yaparken kuşa sert davranmayın.

Zaten kusunm onune su koysaniz kapta hicbir kus hayir demez. Kuslar suya bayilirlar zaten. Sakin elinizle yikamayin. Bende kotu duymustum. Hele kurutma makinasiyla kurutmayin sakin. Insallah bir sey olmaz. Cok hata yapmissiniz

Aferin tebrikler iyi ki hayvan şok geçirmemiş. Böyle bilinçsiz hareketler yüzünden hayvanlar zarar görüyor yok yere hatta Canlarından oluyorlar. Kus banyoluklari var, orada kendi kendine banyo yapar isterse. Böyle bir müdahaleyi bir daha tekrarlamamani öneririm cunku iskenceden baska birsey degil.

benim anlayamadığım şey hayvan zaten 1.5 2 aylık diyorsunuz neyini gördünüzki bu kadar pis elinize alıp yıkadınız.Birde fön makinesiyle kuruttunuz.

İnşaallah hastalanmaz bir daha tekrarlamayin

Geri