Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu tekrar elime alıştırmak istiyorum

• Konbuyu başlatan jasonmos
  • Başlangıç tarihi
J

jasonmos

Guest
Arkadaşlar iyi günler. Benim 3 aylık falan bir kuşum var. Daha önceden elime alışmıştı. Sonra ayağına ip dolanmıştı mantar oldu falan. Veterinere götürdüm 2 3 kez. Sürekli ilaç süre süre korkuyor artık ayağı acıyordu diye. Şimdi bir ayağının 3 t ane parmağı ve de tabi tırnağı yok. O böyle yaşamaya alıştı. Keyfi yerinde zaten. Ben onu tekrar elime alıştırmak istiyorum. Sorun sadece elden korkması. Elden çok korkuyor. Yine bazen elime geliyor ama kendi kafasına göre. Artık parmağımı uzattığım zaman gelmiyor ötüyor korkudan. Tekrar güvenini nasıl sağlayabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum..

Öncelikle geçmiş olsun. Size karşı güvenini kaybetmiş maalesef, biraz uğraşmanız lazım tekrar alışması için, elinizi o kafesteyken tellere yaklaştırın ve sabırla bekleyin ani hareketlerden ve yüksek sesten kaçının. Kafesin içine elinizi sokup bekleyin kuşa doğru herhangi bir hareket yapmayın sizden ona zarar gelmeyeceğini anlasın birde sevdiği yiyecekleri elinizle yavaşca uzatın ilk etapta yemesede ilgisini çekmeye çalışın.

Öncelikle geçmiş olsun. Size karşı güvenini kaybetmiş maalesef, biraz uğraşmanız lazım tekrar alışması için, elinizi o kafesteyken tellere yaklaştırın ve sabırla bekleyin ani hareketlerden ve yüksek sesten kaçının. Kafesin içine elinizi sokup bekleyin kuşa doğru herhangi bir hareket yapmayın sizden ona zarar gelmeyeceğini anlasın birde sevdiği yiyecekleri elinizle yavaşca uzatın ilk etapta yemesede ilgisini çekmeye çalışın.

Elime geliyor dediğim gibi bazen. Ama sırtının başının okşanmasından kaçınıyor. Dokundurtmuyor. Eskiden öyle değildi.Elimden yiyecek yiyor şuaralar. Dediğiniz şeyleri yapmaya çalışacağım . Teşekkürler..

Geri