Muhabbet kuşumu tekrar elime alıştırmak istiyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve jasonmos tarafından 14 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. jasonmos
  Gizli

  jasonmos Guest

  Arkadaşlar iyi günler. Benim 3 aylık falan bir kuşum var. Daha önceden elime alışmıştı. Sonra ayağına ip dolanmıştı mantar oldu falan. Veterinere götürdüm 2 3 kez. Sürekli ilaç süre süre korkuyor artık ayağı acıyordu diye. Şimdi bir ayağının 3 t ane parmağı ve de tabi tırnağı yok. O böyle yaşamaya alıştı. Keyfi yerinde zaten. Ben onu tekrar elime alıştırmak istiyorum. Sorun sadece elden korkması. Elden çok korkuyor. Yine bazen elime geliyor ama kendi kafasına göre. Artık parmağımı uzattığım zaman gelmiyor ötüyor korkudan. Tekrar güvenini nasıl sağlayabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum..
   
 2. Yasin KİRAZ
  Gizli

  Öncelikle geçmiş olsun. Size karşı güvenini kaybetmiş maalesef, biraz uğraşmanız lazım tekrar alışması için, elinizi o kafesteyken tellere yaklaştırın ve sabırla bekleyin ani hareketlerden ve yüksek sesten kaçının. Kafesin içine elinizi sokup bekleyin kuşa doğru herhangi bir hareket yapmayın sizden ona zarar gelmeyeceğini anlasın birde sevdiği yiyecekleri elinizle yavaşca uzatın ilk etapta yemesede ilgisini çekmeye çalışın.
   
 3. jasonmos
  Gizli

  jasonmos Guest

  Elime geliyor dediğim gibi bazen. Ama sırtının başının okşanmasından kaçınıyor. Dokundurtmuyor. Eskiden öyle değildi.Elimden yiyecek yiyor şuaralar. Dediğiniz şeyleri yapmaya çalışacağım . Teşekkürler..
   

Sayfayı Paylaş