petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşumu Yeni Aldım Yavru Hiç Hareket Etmiyor Yem Yemiyor Su içmiyor!!

Konusu 'Teknik Destek' forumundadır ve Animal lover tarafından 21 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

?

Sorunu Ne ?

1. Yavru Kuş Yeni Kuş Alışır

oy sayısı 4
    100,0%
  2. Hasta olabilir

oy sayısı 0
    0,0%
  1. Animal lover

Animal lover New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşu Bu Sabah Aldım Alırken Kuş Gayet Sağlıklıydı Hareketliydi Ama Eve Getirdim Durgunlaştı Yem yemiyor Oldugu Yerden Hareket Etmiyor Su içmiyor Yavru Kuş Az önce Yere Yem Döktüm Elimle indirdim 2 tane Yemeye Calıstı 2 tane zar zor yedi Bidahada Yemedi Bazıları Yeni Kus oldugu İçin Diyor Yavru Kus Diyorlar Az önce kafeste elime alıyorum hiç bisey yapmıyor kafesten cıkartıyorum elimden cıkmaya calısıyo hareketleniyo Anlamadım gitti Korkuyorum Bişey Olucak diye Yem yemiyor Su içmiyor Yardım Edin Lutfen !![​IMG]

Ekli Dosyalar:

• kuss.jpg
      kuss.jpg
      Dosya Boyutu:
      557,1 KB
      Görüntüleme:
      19
  2. Animal lover

Animal lover New Member

Beğenileri:
    0
  3. Aysu GÖKTÜRK

Beğenileri:
    18
    Öncelikle maalesef kafes seçiminiz yanlış.Yuvarlak kafesler kuşun yön duygusunu köreltmekle birlikte kendilerini güvensiz hissetmelerine neden olur.Kafes kare ya da dikdörtgen olmalu ve telleri yatay olmalı.Kuş evinize yeni geldiği için hareketsiz olması oldukça normal ki bi de bebek.Genelde yavru kuşlar buyudukce hareketlenirler.Yemlik ve suluğunu bulmakta zorlanıosa hatta onları tanımıosa (benımkısı suluğu tanımıodu) gagasına yanaştırmakta fayda var.Öğretin yani.Yem kırabiliosa sorun yok ayrıca.Kırmakta zorlanıosa aspur(kanarya yemi) alabilirsiniz.Daha rahat kırar.Ayrıca en az 10 gün kafes dışına çıkarmayın.Odaya ve odadaki eşyaların yerlerine alışsın ki çarpma flaan olmasın.Bu süreçte de kuşu kafes içinde parmağınıza alıştırmaya çalışırsınız.Göbeğinin altına parmağınızı dayayarak yukarı doğru kaldırın elinizi ve parmağınıza cıkmasını saglayın.İncektir muhtemelen,indikce tekrarlayın.Gunde bı kac kere yapın bunu ve kus boyle boyle alışır .Ve kuşu ürkütmemek adına avuçlamayın da.Güzel yavru maşallah,güle güle büyütün.

Sayfayı Paylaş