Karadeniz Pet

muhabbet kuşumun 1 parmağı ters

emirhantr61

Yeni Üye
merhaba abilerim benim muhabbet kuşumun 3 gündür ayağı fotoğraflardaki gibi ben kuşuma ne yapabilirim

Ekli dosyalar

• IMG_2359.JPG
    IMG_2359.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 66
  • IMG_2358.JPG
    IMG_2358.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 59
Eğer daha önceden böyle bir sorun yoksa, fiziki bir problem yaşanmıştır. Sizin yapabileceğiniz bir şey yok, kırık gibi de görünmüyor zaten

Eğer daha önceden böyle bir sorun yoksa, fiziki bir problem yaşanmıştır. Sizin yapabileceğiniz bir şey yok, kırık gibi de görünmüyor zaten
abi daha önce hiç böyle birşey olmadı biryere takmış olabilir peki iyileşmesi için kendi halinemi bırakayım hayvanı yoksa bazı forumlarda teramycn sür gibi şeyler yazılmış teramycn ı nasıl süreceğim ve hayva ayağını tüytlerine çektiğinde tüylerine blaşmazmı yardım edersen çok sevinirim

Terramycin, krem olduğu için, eğer ağrı sızı varsa geçici rahatlama sağlayabilir ancak bence gerek yok

Terramycin, krem olduğu için, eğer ağrı sızı varsa geçici rahatlama sağlayabilir ancak bence gerek yok
Kendi haline bırak
abilerim kuşumu birkaç gündür izliyorum bazen parmağı düz oluyo uzun bi süre sonra ters tutuy fazla basamıyo nedeni nedir birde dolaşsın diye birkaç kere saldım sıkıntı olurmu tüle falan eskisi gibi uçamıyo ama kırık kesinlikle yok ayağına deydimmi bağırmıyor ama 1 haftadan uzun süredir parmakları bi düz bi ters

birde sağlam ayağındaki tırnakların içi beyaz ama sıkıntılı ayağındaki tırnaklar koyu nedendir abi bu önemli birşey olabilirmi

birde sağlam ayağındaki tırnakların içi beyaz ama sıkıntılı ayağındaki tırnaklar koyu nedendir abi bu önemli birşey olabilirmi

Kırılmış olabilir kuşu salma dışarı kafeste kalsın yemini suyunu tüneğin yakınına koy fazla hareket etmesin eğer incinme tarzı bir durum olduysa da renk hafif koyu olabilir eğer arada düzeltiyor ise incinmiştir fakat kullanamaz halde ise veterinere göster eğer kullanabiliyorsa incinme olmuştur kendi haline bırakırsan 1 aya kadar düzelir fakat tespiti iyi yapman gerek. Vitamin takviyesi yap + olarak meyve sebze ver vitaminsiz bırakma. :)

Kırılmış olabilir kuşu salma dışarı kafeste kalsın yemini suyunu tüneğin yakınına koy fazla hareket etmesin eğer incinme tarzı bir durum olduysa da renk hafif koyu olabilir eğer arada düzeltiyor ise incinmiştir fakat kullanamaz halde ise veterinere göster eğer kullanabiliyorsa incinme olmuştur kendi haline bırakırsan 1 aya kadar düzelir fakat tespiti iyi yapman gerek. Vitamin takviyesi yap + olarak meyve sebze ver vitaminsiz bırakma. :)
abi çok rahat hareket edebiliyor kullanabiliyorda bazen ayağını az çekip paramklarını birleştiriyo sonra geri tüneğe koyuyuor kırılma olduğunu hiç sanmıyorum çünkü kulanabiliyor dediğim gibi 2 gün düzgünse 3. gün akşam bi bakıyorum o 2 parmağını kullanmıyo sanki kırılmış gibi duruyo ama 1 gün sonra yine eski halinde gibi oluyor 2 günde bir mama takviyesi yapıyorum zaten sebze meyvede veriyorum

abi birde birşey soracağım ben elmanın içini elimle veriyorum hayvanlara 2 3 ısırık yiyorlar sonra koparıp kafes altına atıyolar akşamada kafes altına girip birşeyler yiyiorlar neden böyle yapıyolar ?

abi birde birşey soracağım ben elmanın içini elimle veriyorum hayvanlara 2 3 ısırık yiyorlar sonra koparıp kafes altına atıyolar akşamada kafes altına girip birşeyler yiyiorlar neden böyle yapıyolar ?

Kuşlar genelde o an yemek istemediklerinde veya eğlence olsun diye koparıp etrafa saçarlar kafesin altını eşelemelerinin sebebi doğasında yerden gagalayarak birşeyler yedikleri için iç güdüsel olarak yapanlar var ya da dışkılarını kemirirler korkulacak bir durum yok kuşlar genelde karınları ağırdığında ve bağışıklık sistemi zayıfladığında dışkılarını kemirirler parmak konusunda ise büyük ihtimal incinme olmuştur fazla yorma çıkarma kuşu kafeste kalsın 2 hafta kadar parmaklarını fazla yormasın kendi kendine düzelecektir. :)

Geri