petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşumun 8. yavrusu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Sırma tarafından 9 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    İngiliz çiftimden bugün 8. yavruda yumurtadan cıktı. İlk kez başıma böle bi durum geliyor :D Sizce anne bu kadar yavruyu besleyebilirmi. Yada böyle bir durumla karşılaşıp herhangi bir yol uygulayan oldumu. İlerleyen zamanda fotolarını atıcam.

2. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    siz bol bol mama vitamin takviyesi yapın en az 5 tanesini besler ama 8 çok fazla :) erkek kuş sağlammış :) isterseniz bu görevi başarabileceğini düşünüyorsanız 1-2 tanesini siz elle besleyin çünkü 8 tane kuşa bakmak çok zor :)

3. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    [ yavruya çok rahat bakan kuşlar olduda 8 ile ilk defa karşılaşıyorum özel mama tarifim zaten var hergün veririm. Olmassa son çare ben takviye yapıcam dediğiniz gibi :D

#3 Ahmet Sırma, 9 Aralık 2014
    Son düzenleme: 9 Aralık 2014
  4. mücahitejderha

Beğenileri:
    0
    Maşaallah onları gözleri açılsın yuvalık vıcır vıcır olur :)

5. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    ekgıdalar verirsen 8 yavruyuda büyütür 8 almadım ama 7yavru aldım hiç birsıkıntıda olmadı anne baba rahat bir şekilde büyüttü

6. Aytaç Kocaoğlu

Aytaç Kocaoğlu New Member

Beğenileri:
    0
    Benim ciftimin altinda 9 tane var suan icin bakiyor ama buraz buyudulermi onlar yuvaliga nasil sigacak onun caresini bulamadim bol bol mama ver disi idare eder durumu

7. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Başka çiftiniz varsa onların altına sürmeyi deneyebilirsiniz en azından 3 tanesini. Yoksa size Allah kolaylık versin kuşlarla beraber sizde epey uğraşacaksınız yavruları kurtarmak için

8. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Yuvalığım standar ama sığacakalrını pek sanmıyorum. Olmadı yavruları dışarı çıakrıırm çünkü ilk yavru ile bugünkünün arası 2 hafta hemen hemen.

9. mücahitejderha

Beğenileri:
    0
    eğer siz beslemeyi düşünüyorsanız mama şırınga aparatı var bence hemen ondan almalısın

10. Aytaç Kocaoğlu

Aytaç Kocaoğlu New Member

Beğenileri:
    0
    Benim ciftte 10 yumurta vardi simdi iki yavruyu diger ciftin altina attim 8 taneye bakiyor digerinde 4 yavru var onun ik kuluckasi ilk yavrusu suan icin hepsine bakiyor duruma gore iki yavruyu daha ona verebilirim ama dedigim gibi ilk yavru oldugu icin pek guvenemiyorum ona

11. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    6 sina bakar. Yetemedigi yerlerde siz takviye edin. Yavrularin tuyleri hafiften belli oldukan sonra tuyler uyusuyorsa diger cifte kaydirma yapabilirsiniz.

12. tempusfugit

Beğenileri:
    0
    12 yavru aldıgım oldu tabii kaydırdım baska takımların altına 3 unu. Ana babayı gormek hatta bilmek lazım. Bazıları beslerken kendisini oldurur bazıları tum yavrulsrı oldurur. Kusun karakterine baglı yani. Ama besler bakımlı iyi huylu bit kus.. tavsiyem ilk bes gun kontrıl et yavruları kursakları dolu mu diye. Degilse ya baska yavrulu takımın altına kaydır ya da elinle besle

13. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Maasallah insallah hepsine bakar ve buyuturler.

Sayfayı Paylaş