Karadeniz Pet

muhabbet kuşumun alışma sorunu..

• Konbuyu başlatan Denizci
  • Başlangıç tarihi
D

Denizci

Guest
merhaba arkadaşlar. iki aylık civarı erkek bir muhabbet kuşum var. 2 haftadır bende. ilk haftadan sonra her gün saldım uçurdum, asla elimle kavramadım (geldiği gün kafese koyarken ki hariç), dışarıda uçarken kimse kovalamadı kafasına göre takıldı, her gün gittim kafesin yanına elimi soktum sessizce konuştum ama benim mubiş hala yan yan kaçıyor benden kafese elimi sokunca da cik cik cik diye ordan oraya atıyor kendini anlamadım gitti valla. dışarıdayken elimde yem varsa gelip yiyor sadece o kadar onun dışında bi kere kafama bi kere de bacağıma kondu o kadar. kendi kendine vıcır vıcır konuşurken ben yanına gidince susup gözleri kocaman açıp beni izliyor acaba bugün ne yapacak yiyecek mi beni falan diye düşünüyor heralde. valla umudum kırılmaya başladı acaba kuşta mı bende mi bir sorun var? değştirip başka kuş mu alsam acaba?

değiştirme derim. ama alışamadıysan ve alışmadıysa ve değiştirme şansın varsa değiştir. için rahat etsin :)

benmkide boyleydı ama alalaı 1 hafta olcak daha ben bugun basladım elimi sokuyorum kafese elime de alııyorum fazla korkmuo parmagıma cıkıo ama ben daha hiç salmadım salınca odayı pisliyomu ???

benmkide boyleydı ama alalaı 1 hafta olcak daha ben bugun basladım elimi sokuyorum kafese elime de alııyorum fazla korkmuo parmagıma cıkıo ama ben daha hiç salmadım salınca odayı pisliyomu ???

tabikide pisliyor :) sana alışana kadar kafeste al eline sonra odaya sal :)

Aynı seyleri yeni aldıgın kus içinde yasıyacaksın. Hazır elindeki kus yavas yavas alısmaya baslamıs. Bence degiştirme.

Değiştirmek istiyorsan uçamayan ve ya yeni yeme düşmüş yeni yavrular dost düşman tanımadığı için ele alışması ve sana bağlanması daha kolay olur yoksa arkadaşlarında dediği gibi diğer kuşta aynı sorunları yaşarsın...

Değiştirmek istiyorsan uçamayan ve ya yeni yeme düşmüş yeni yavrular dost düşman tanımadığı için ele alışması ve sana bağlanması daha kolay olur yoksa arkadaşlarında dediği gibi diğer kuşta aynı sorunları yaşarsın...

aynen. 2-3aylık kuş aldım. alıştıramadım kendime. eş almam gerekti. sonra değiştirip yavru kuş aldım 1,5aylık. şimdi elimden hiç korkmuyor. ısırmıyor :)

Bazı kuşlar hemen alışır, bazıları ise uzun bi zamandan sonra. Bence değiştirme. Alışmaya başlamış. Benim kuşum 1 sene sonra ele geldi abartmıyorum bak. Hergün ilgilenmeme rağmen. Şimdi kuş alırsın gelen gideni aratır hesabı daha zor alışır.

teşekkürler arkadaşlar. bir sene uzunmuş baya yav :) iki haftada ele gelmesini beklemekle aceleci oluyorum o zaman ben. biraz daha uğraşalım bakalım.

Geri