Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Ayağı Kapıya Sıkıştı Yardım !

nerden yükleneceğini bulamadım siteye yeni üye oldum yardım edebilirmisiniz teşekkürler

Cevap yazarken altta fotoğraf makinası ve resim işareti çıkıyor.Buradan yükleyebilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kuşun ayağının fotoğrafını çektim baya kötü gercekten
oY64oq.jpg

Hocam bunuda yapabilirim fakat evde lasonil yok.Fakat farklı bir cilt temizleme losyonu buldum Babusol yazıyor üstünde o olur mu acaba.Bir de kuş çok hareketli ısırıyor fazla oynamıyoruz bir de yem yemiyor şuanlık ne yapmak lazım ?

İnternetden baktım.Babusol için pişik önleyici diyor.Sakın kullanmayın.

Kardeş kemiği kırılmış sanırım ve durumu çok kötü, kangren olma tehlikesi bile var bir an önce götürmeni tavsiye ederim... Geçmiş olsun...

Son düzenleme:
Vg315r.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:09 -->-> Daha önceki mesaj 21:07 --

oY6RYb.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:10 -->-> Daha önceki mesaj 21:09 --

Vg31AZ.jpg

Kuşun ayağının fotoğrafını çektim baya kötü gercekten
oY64oq.jpg

gerekli malzemeler
1.kuşu tutmak için yumuşak bir havlu
2.lasonil veya muadili bir pomad
3. ortadan makasla ikiye kesilmiş kulak çöpü
4. pamuk
5. sargı bezi(betafixde olur)
6. yara bandı

bi kişi kuşu havlunun içinde sadece tek bacağı ve kuyruğu dışarıda kalıcak şekilde sıkmadan tutacak.
lasonil sürülecek sonra kulak çöpünü iyice sabitleyerek pamukla sarılıp dışarısını sargı beziyle sarıp basınç yapmak için yara bantlarını enlemesine dairesel şekilde yapıştıracaksın.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:14 -->-> Daha önceki mesaj 21:13 --

Vg315r.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:09 -->-> Daha önceki mesaj 21:07 --

oY6RYb.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:10 -->-> Daha önceki mesaj 21:09 --

Vg31AZ.jpg

sizde aynı metodu uygulayabilirsini 1 hafta sonra çıkarırsınız...

Ayak çok kötü kırılmış.Gerçekten çok kötü olmuş.Çok zorlamadan kırık ayağı sağlam olan ayağın Şekline göre düzeltip,ona göre sabitlemeniz gerekiyor.Ama lasonil ya da fast jel almalısınız.Umarım tek yerden kırık vardır.Aslında en doğrusu film çekilmesi ama o da mümkün değil işteAyağa hemen müdahale edilmezse kangren olabilir maalesef.

Benim rahmetli olan kuşun da bacağı tüle takılıp kırılmıştı, veterinere götürdüğümde alçı tarzı bişi yaptı bacağı oturtup çok yaşamaz dedi öyle de oldu... Acilen bir şeyler yapmanız gerek. Veteriner yoksa internetten araştırıp çözüm üretin. Baldır kısmında vardır kırıksa, ele alınca anlarsınız.

Vg315r.jpg

oY6RYb.jpg

Vg31AZ.jpg

Kuşu elinize alıp,ayağını tam net olarak çekerseniz,daha net görebiliriz.Ayağında şişlik,morarma yok gibi ama bütününü görmek lazım.İncinme de olabilir çünkü.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:31 -->-> Daha önceki mesaj 01:30 --

Benim rahmetli olan kuşun da bacağı tüle takılıp kırılmıştı, veterinere götürdüğümde alçı tarzı bişi yaptı bacağı oturtup çok yaşamaz dedi öyle de oldu... Acilen bir şeyler yapmanız gerek. Veteriner yoksa internetten araştırıp çözüm üretin. Baldır kısmında vardır kırıksa, ele alınca anlarsınız.

Doğru müdahale edilirse kurtuluyor hayvancıklar.Her veteriner de muhabbet kuşundan anlamıyor işte.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:09 -->-> Daha önceki mesaj 01:31 --

Arkadaşlar kuşları merak ettim ne yaptınız?Özellikle de Emre Bey.Ayağı çok kötü durumdaydı:((

Evet yazmayı unutmuşum her hangi bir şey bağlamadım ayağına.Sadece bir yara bandı yapıştırdık baya iltihapını aldı yaranın.Daha sonra bebek aspirini ezip damla ile ağzına verdik baya iyileştirdi aspirin.Geçen günde veterinere gittik vitamin verdi ayağı için.Kırık yokmuş bu arada veteriner öyle dedi yani.Şuan durumu gayet iyi ayağını baya oynatmaya başladı fakat tam basamıyor hala iyileşme sürecinde.Ve yem yiyor gayet sağlıklı inşallah iyice sağlıklı olucak.Sizede yardımlarınız için teşekkürler :)

Evet yazmayı unutmuşum her hangi bir şey bağlamadım ayağına.Sadece bir yara bandı yapıştırdık baya iltihapını aldı yaranın.Daha sonra bebek aspirini ezip damla ile ağzına verdik baya iyileştirdi aspirin.Geçen günde veterinere gittik vitamin verdi ayağı için.Kırık yokmuş bu arada veteriner öyle dedi yani.Şuan durumu gayet iyi ayağını baya oynatmaya başladı fakat tam basamıyor hala iyileşme sürecinde.Ve yem yiyor gayet sağlıklı inşallah iyice sağlıklı olucak.Sizede yardımlarınız için teşekkürler :)

Çok sevindim kırık olmamasınaGeçmiş olsun tekrar☺️

Geri