Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ayağı kırıldı

Ersan55

Yeni Üye

ÇOCUKLARIN BENDEN HABERSİZ MUHABBET KUŞUMU SEVERKEN AYAĞINI KIRMIŞLAR.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:25 -->-> Daha önceki mesaj 18:57 --

çocukların benden habersiz muhabbet kuşumu severken ayağını kırmışlar.

bi bakarsanız sevinirim bide iyileşirmi

bi veteriner baksın ayağına burkulmuş ta olabilir;eğer burkulmuşsa düzelir.Kırıksa düzelmesi zor gibi. Ama kuş yavru olduğu için kolay iyileşebilir gibi geliyor
İnşallah düzelir geçmiş olsun...

Son düzenleme:
beyler ücretsiz kafese bakcağınıza şu kuş için ne yapalabilir yazarmsınız

bunu hallederse veteriner halleder başkada kimse yapamaz buradanda tarif alıp bişeyler yapmaya kalkma daha kötü olabilir yamuk tutar yada başka bir yerinden kırılır vs..
vakit kaybetmeden veterinere götür bence

Çocuklar sevgilerini belli ederken ne olacağını kestiremiyorlar tabii. Umarım onlara kızmamışsınızdır. Bilerek yapmamışlardır muhakkak. Bence de buradan bir bilgi alıp uygulamayın. Veterinere götürün. İnşaAllah en kısa zamanda iyileşir.
Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
buradan tarif alıp yapmaya kalkarsan kusuna daha çok zarar verebilirsin. Veteriner e götürmen lazım yanlış kaynamadan. Dediniz gibi çocuk bunlar ona göre yere koymak lazım kafesi zararı göreceğini bilemez... Çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılayalım derken hayvanları oyuncak etmeyelim çocuklara...

Kuşunuzun sağlığı için bir veteriner görmeli çok büyük geçmiş olsun

Merhaba
İnternette veteriner ararken şöyle bir yorumla karşılaşmıştım.

"Tamamen bir tesadüftü tanışmamız oğuz abimizle. Sevecenliği, güler yüzlülüğü, maddiyat gözetmeksizin elinden geldiğince yardımcı olması da cabası. Oğuz abimiz çok büyük bir şanstı bizim için. Eğer o olmasaydı henüz iki aylık olan hint bülbülümüzün (ismi bulut) bacağı kesilecekti.Zaten tür olarak çok minik olan bu kuşun bacağını alçı yapmadan sabitlemek gerçekten beceri işi. Zorlu geçen bir 12 gün sonrasında Bulut eskisi gibi bacağını kullanmaya ve uçmaya başladı. Artık bizim ailemizin Veteriner hekimi ve Oğuz abimizsiniz. eminim Bulut size bir ömür boyu minnettar kalacak..tabii bizlerde.."

Daha sonra araştırdım ve yerini buldum. Veteriner Oğuz Seyfi, Yenişehir Veteriner Kliniği.. (216) 533 00 12 İstanbul.
İstanbul'da mısınız bilemiyorum ama kuşlardan anlayan veteriner bulmak kolay olmuyor. Hele böyle hint bülbülü gibi minnacık bir kuşun kırık ayağını tedavi etmek alkışlanası bir şey.

peki ya cocğunuzun ayağı kırılsaydı onu doktora götürmek yerine forumlara ayağını nasıl iyileştiririm diye sorarmıydınız ? vay ülkemin insanı vay

hayvan zaten veterinere gitti bundan sonra ne yapılmasını soruyom size

veteriner ne dedi nasıl müdahale etti acaba birde hangi sehırdesinız veteriner den memnun kaldınız mı

Geçmiş Olsun

Geri