Karadeniz Pet

muhabbet kuşumun ayağı morardı

• Konbuyu başlatan onurbzkrt
  • Başlangıç tarihi
O

onurbzkrt

Guest
Arkadaşlar merhaba umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Muhabbet kuşum geçen sabah kafesinde çırpınmış ve ayağına bir şey olmuş şuan ayağının üstüne basamıyor ve birazda morluk varmış (bu arada kuş yanımda değil şuan ankara'da )bugünde ailem bir veterineri arayıp sormuşlar veterinerde bir yere sıkıştırmış, çatlamış olabilir demiş bekleyin zamanla düzelir demiş açıkcası bu beni tatmin edici bir cevap olmadı. Birde ayrıca herşeyi normal su içip yemini yiyebiliyormuş.Şimdi ne yapmam lazım zamanla düzelmesini mi beklemeliyim yoksa bir başka veterinere götüreyim mi?

teşekkürler peki veterinere götürmeden merhem kullansam yada o ayağını sarsam nasıl olur

Arkadaşlar merhaba umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Muhabbet kuşum geçen sabah kafesinde çırpınmış ve ayağına bir şey olmuş şuan ayağının üstüne basamıyor ve birazda morluk varmış (bu arada kuş yanımda değil şuan ankara'da )bugünde ailem bir veterineri arayıp sormuşlar veterinerde bir yere sıkıştırmış, çatlamış olabilir demiş bekleyin zamanla düzelir demiş açıkcası bu beni tatmin edici bir cevap olmadı. Birde ayrıca herşeyi normal su içip yemini yiyebiliyormuş.Şimdi ne yapmam lazım zamanla düzelmesini mi beklemeliyim yoksa bir başka veterinere götüreyim mi?

İlk yapman gereken 1 adet aspirinin 4te 1 ini kuşun suyuna iyice eritmek. 4 te 1lik kısmı toz haline getirdikten sonrada suya ekleyebilirsin ancak suyuda %70 oranında doldur tam doldurma. Bu suyu gün aşırı yenile. Ve aspirini 2 gün ard arda olmak üzere 2 gün ara vererek 1 hafta ver. Petshoptan alacağın kırık-çatlak bilekliği muhabbet için onuda kuşun o ayağına takarsan çok kısa sürede iyleşecektir. Bileklik şart değil kırık yoksa. Aspirin çatlakta iş görüyor ve hayvanın ağrısını kesiyor.

Çok teşekkür ederim bunları uygulayacağım. Birde ayrıca benim kafama şu da takılıyor acaba felç olmuş olabilir mi diye.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:07 -->-> Daha önceki mesaj 21:01 --

Yani ayağındaki morluğa bağlı olarak felç olma ihtimalide varmıdır sizce

morarma varsa ailene söyle baksınlar iyice ayağına kafes tülünün ipi felan dolanmış olabilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:35 -->-> Daha önceki mesaj 23:33 --

[/COLOR]
XDBMr6.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:39 -->-> Daha önceki mesaj 23:35 --

BRZa3v.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:39 -->-> Daha önceki mesaj 23:39 --

resimleri yükledim son hali bu umarım resimler görünüyordur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:59 -->-> Daha önceki mesaj 23:39 --

Arkadaslar bir fikri olan yokmu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yarin Ankara Veterinerlik fakültesine gidin fakat rontken gerekli onuda suanlik yapamiyorlar

Arkadaslar ankda ilcede olduğum için burada bulunan bütün Veterinerlere sorduk biz bakamayiz demisler bende izmirde bi veterinere sordum toz halinde bir antibiyotik vermiş ama ailem ayagini yemeye başladığını söyledi

Geri