Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ayağı tutulup kalıyor

İdil SAYIN

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, kuşum 6 yaşında yani çok genç değil ancak bugüne kadar hiçbir sağlık problemi yaşamamıştı ama son 3-4 aydır her iki ayağı da, daha çok o uyurken uyuşup kalıyor, felç oluyor ama 5-10 dakikaya bu geçiyor. Çok araştırdım B vitamini eksikliği olduğu yazıyordu ben de suyuna B vitamini katmaya başladım ilk zamanlar azalmıştı ama yine olmaya başladı ve daha sık oluyor. Her iki ayağına da oluyor ama aynı anda değil. Böyle bir anda o ayakta hareket kesiliyor ama kesinlikle acıtmıyor bu, kendisi de çok alışmış gibi bu duruma:(

Bugün yine böyle oldu hem de 2 kez :( Yemesinde içmesinde dışkısında hiçbir sıkıntı yok, en kaliteli yemlerden alıyorum, vitaminini her gün düzenli olarak değiştiriyorum. Ama bugün biraz havasında değil gibiydi normalde tüm gün çıkmak ister bugün hep yuvasında durdu:(

Lütfen birazcık da olsa bilginiz varsa yardım edin, bulunduğum yerde muhabbet kuşundan anlayan veteriner yok

Foto ekleyebilirseniz daha faydali olur bilgisi olan daha net konusabilir

Şu an için normal fotoğraf çeksem bile her şey normal görünecektir, sadece durgun.:( Dediğim gibi ayağı felç oluyor gibi oluyor ama yumruk yapmıyor böyle sünük sünük duruyor ayağı ama 5 10 dkya geçiyor.

Dun bir konu paylasmistim tam olmasa da benzer sorun benim kusumda da var. Actigim konudan fotolara bakin benzerlik varsa neo- terramycin 20 g tavsiye eden bi veteriner dostum oldu bu durum icin daha tecrubem yok bu konuda cokta bilgi bulamadim açıkçası ama denemeye deger gordum. Kusuma yardim edebilecegim baska bir yol bulamadim arastirmanizi oneririm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:29 -->-> Daha önceki mesaj 21:23 --

Şu an için normal fotoğraf çeksem bile her şey normal görünecektir, sadece durgun.:( Dediğim gibi ayağı felç oluyor gibi oluyor ama yumruk yapmıyor böyle sünük sünük duruyor ayağı ama 5 10 dkya geçiyor.

Img 20160212 Wa0042 - Hızlı Resim

Benim kus bu sekilde. Dun dururken tunekten dustu. Yapilacak cok bir sey bulamadim malesef. O ilaci deneyecem.

Konunuza baktım ancak benim kuşumda sürekli olan bir durum değil bu, ayağı tutuluyor 5 10 dk oluyor geçiyor. Ama yine de ilginiz için teşekkür ederim :((

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:35 -->-> Daha önceki mesaj 21:34 --

Size de çok çok geçmiş olsun umarım hemen geçer :(

Benimki surekli mi emin degilim ayağını kullandigini gordum cou zaman. Size de geçmiş olsun. Bir çözüm bulursaniz benimle paylasirsaniz sevirim :)

Dediğim gibi B vitaminini bulmuştum sadece bugün gittiğim bir yer de D vitaminin öneriyoruz ayak sorunları için dedi ama B ve D vitaminini aynı anda vermiyorlarmış B vitamininin bitmesini beklicem artık. :(

benim bir arkadaşımda 13 yıllık muhabbet kuşu ) vardı , aynı durumun biraz daha ilerisi mevcuttu , beraber yaşadığım şehirdeki VETERİNER FAKULTESİNE ötürdük g saolsunlar mubişle çok ilgilendiler proflar bile ilgilenmişti :D sevmişleri okşamışlardı kafasını ,

yaşlılık felci olarak nitelendirdiler , eczanede yetişkin insanlara satılan bir ilacı 4 parçaya bölüp suyunda eriterek vermemizi söylediler , dediklerini yaptık ve 1 yıl daha yaşadı sonra mubişi kayıp ettik , sizin mubiş daha genç yaşlılık felci değildir heralde yinede götürün sizde veteriner fakultesine inan çok iyi ilgileniyorlar:

Geri