Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ayağında ki problem!

• Konbuyu başlatan inkisar
  • Başlangıç tarihi
I

inkisar

Guest
Kuşumun ayağı toplandı ve artık kullanamıyor ne kadar veteriner aradımsada hiç biri kanatlı hayvankara bakmadıklarını ve başka bir yere yönlendirebiliceklerini söylediler fakat yönlendirdikleri yerde bakmadığını başka bir yere yönlendirebiliceklerini söylediler kısaca kanatlı hayvanlara bakan veteriner yok memlekette.
Bu konuyla ilgili bir bilgisi olan varsa yardımcı olur inş.

http://imageshack.com/a/img713/7383/lf0o.jpg

Tutunamıyor yumruk şeklinde duruyor bir bacağı, eskisi gibi yinede yerinde duramıyor tırmanmaya çalışıyor.

Sabah kalktığımda farkettim kafesin içinde sürekli takla falan atmaya çalışıyordu o arada sıkıştırdı herhalde ayağını

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:18 -->-> Daha önceki mesaj 17:09 --

Yokmu bu konuda bir bilgisi olan düzelir mi bu ayak ?

Aynı sorun 5 gündür bende var, sürekli tabanda duruyor tirmaniyor kafese cikamiyor.Ayaklari sekiyor ve tutmuyor, tunektende dusuyor.Biz elimize alip kafese koyduktan sonra oldu.Ya bacagi zedelendi ya da felç gecirdi.Bunun baskaca da aciklamasi yok, kusunuz hasta degil yani.Gitmedigim veteriner kuscu kalmadi.Hepsi suyunu yanina koyun icsin vitamin alsin diyolar.Yani kusu bu durumda izlemek cok zor ve uzucu.Bu sekilde dayanicaklarini pek sanmiyorum..

Düzelip düzelmiyeceği konusunda bişey söylediler mi önceden hiç kullanamazkan ayağını şimdi azda olsa kullanabiliyor fakat yine ayağının üstüne basamıyor tırmanırken tutunuyor sadece.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:19 -->-> Daha önceki mesaj 14:18 --

Veterinerlerin hiç biri kanatlı hayvanlara bakmıyor olduğum çevrede ki bakar dedikleride bakmıyor yoksa ilk günden 2 3 yeri aradım hiç biri getir bakalım demedi.

@inkisar, kardeşim bence doku zedelenmesi olmuş ayağında ''Hiç kullanamazken ayağını şimdi azda olsa kullanabiliyor'' demişsiniz, dedikleri gibi vitamini eksik etmeyin fakat 2 dalda vitamin var bildiginiz gibi a-d-e-k ve b1 b2 b12 b13 tarzı vita.minler,, alacagınız ..vitamin.ler b. türü olsun bu sekilde takviye yapın 1-2 haftaya düzelir diye biliyorum

Bugün aynı sorundan veterine götürdüm, ayakta zedelenme ve his kaybı varmış.B Vitamini ve zaman en büyük ilacı dedi,kuşlarda ayağa müdahale çok zormuş,bu kuşu öldürmez ama yüRüyememek onu strese sokarsa ölümü bu yüzden olur dedi.TÜNEKLERİ KALDIRIN VE SÜREKLİ ALTINI TEMİZ TUTUN DEDİ.

Bu sorunla karşılaşanlar için ilk yazdığım günden bugüne zamanla hafiften toparlanmalar oldu kuşun ayağında, ilk hafta çok fazla bir değişiklik olmadı ondan sonra ki günlerde ayağını kullanamasada en azından yavaş yavaş açılmaya başladı, fakat açıldığı halde ayağında hiç güç yoktu en son cuma günü baktığımda aynıydı bir değişiklik yoktu, ertesi gün akşam üzeri farkettim ki açılan ayağını kullanabiliyor o ayağıyla tutunabiliyor fakat yinede ayağında çok fazla güç yok görüntü olarak düzeldi kuşun ayağı daha sonra ki zamanlarda eski gücüne gelir mi bilemem iler ki zamanlarda bir güç toplaması olursa ayağında yine buraya yazarım inş.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:32 -->-> Daha önceki mesaj 14:29 --

Son olarak şuan kuş hasta gözüküyor oda düzelir inş, kuş son 3 4 gündür ayağına tam basamasına ragmen koşturup duruyordu bnm kafes biraz uzun olduğu için koşturması sorun olmuyordu iyileşmesnin bununla ilgiside varmı bilmem ama belirtim dedim dün yarım saate yakın bir ileri bir geri gidip geldi.

Geri