Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ayak yarası var. Şişmeye devam ediyor

Pamukkkk

Yeni Üye
Herkese selamlar. Muhabbet kuşumun ayağının altında üzeri kabuk olan iltihaplı bir yara oluştu. Kaç yere gösterdik ama söylenilen kremler fayda etmedi teramicin kullandık ve şimdi de avipom merhemi kullanıyoruz pek bi fayda ermedi. Yara şişmeye devam ediyor
18FD2D49-C002-47A4-8D7A-9D6E1974E87E.jpeg
. Ne olduğunu bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

İltihaba benziyor. İltihap giderici merhemlere devam edin, eczaneden bu tarz en etkili kremi sorun bence. Kafesi hijyenik olsun mikrop kapmasın tekrardan.

Elma sirkeli suya pamuk bandırıp o bölgeyi temizleyebilirsiniz. Terramycn kullanmaya devam edin. Geçmiş olsun.

Kafesi mümkün oldukça temiz tutuyorum sirkeli suyu da deneyeceğim inşallah toparlar. Ara ara çıkıyordu yeni bir yara değil ama kremlerle büyümeden geçiriyorduk bu kez iltihap şişliği oluştu şu an kuş yemek konusunda isteksiz de ötüyor oynuyor ama yem çitmiyor ben kırıp verirsem yiyor neden böyle yaptı anlamadım

enfeksiyon vücuda yayılıp hayvanı zehirleyebiliyor.köpeklerde mesela böyle oluyor.hayvan ölüyor.belki sizin kuşunuz da bu durumdadır.

Benim kuşumda daha ilerisi vardı yara okadar azmıştıki parmağı sekil değiştirmişti.Yara kremi sürdüm 1 hafta arttı yara birisi dedi krem yağlı daha çok azdırır sürme dedi kendisi iyleşir dedi ve 1 ayda yara mara kalmamıştı.Ama benimkinin iltihapları yarada değildi dizinde filan vardı sarı şişlikler onlarada fastjell sürmüştüm geçirmişti.

Herkese teşekkür ederim ayağındaki yaraya teşhis konuldu.Knemidocoptes spp akarları, belli bir yaştan sonra ayaklar ve Gaga çevresinde görülen bir rahatsızlıkmış. Avipom merhemde 5. Günümüz şişlik inmeye başladı ve kabuk düştü inşallah tamamen geçer. iyi akşamlar

Uzun bir aradan sonra merhabalar. Kuşumuzun ayağındaki yara ile uzun zamandır mücadele ediyoruz. Bugün çektik fotoğrafı ve avipomdan sonuç alamamıştık. En sonunda fucudin adlı kremi kullandık ve yıl içinde ara ara yara büyümeye başladıkça sürdük ve şu an iyi durumdayız. Bu tür sıkıntı yaşayan arkadaşlar olursa belki yardımcı olabilir.

Ekli dosyalar

• EEFC7E5B-6742-4399-B730-8119FE335192.jpeg
    EEFC7E5B-6742-4399-B730-8119FE335192.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 21
Geri