Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ayaklarında farklılık var

bbbuketttsss

Yeni Üye
85899BC4-89C9-48CA-B5F2-6A6DEA64C588.jpeg
7D93C679-304F-41AA-9030-350DB0022864.jpeg
5DCF8B9C-DAE3-49CE-B0D8-FEA24D19485F.jpeg

Muhabbet kuşum ayaklarını sürekli sallıyor ve son zamanlarda ayaklarında farklılık farkettim. Mantar olmasından endişeliyim ama gagasında herhangi bir sıkıntı yok

Tüneğiniz plastikse tahta tünek kullanın ve ayağına terramycin sürün veya trosyd. Günde 2 3 seans olacak şekilde bol bol sürün krem öncesi oksijenli su ile bölgeyi temizleyin.

Ayakları mantar mı olmuş ? 2 tane tüneği var birisi tahta diğeri plastik ama üzerinde törpüsü var

Ayakları mantar mı olmuş ? 2 tane tüneği var birisi tahta diğeri plastik ama üzerinde törpüsü var
Törpülü(pürüzlü) tünek kullanmayın sade tahta daha uygun. Mantar olmuş evet veya o tünek derisine zarar vermişte olabilir ama bana mantar geldi o yüzden uygulayacağınız tedaviyi yazdım.

o tünekler çok zararlı normal tahta tünek kullanın temizliğe dikkat ederseniz asla mantarla uğraşmazsınız.arkadaşların dedikleri kremi uygulayın tamamen geçene kadar.tedaviye çabul cevap veriyor mantarsa.

Aslında temizliğine dikkat ediyorum ama neden olduğunu anlayamadım, törpü tüneği hemen kaldıracağım çok teşekkürler

Mantar var mantarda troysd terramycne göre daha etkili. Troysdi kullanın, kafesi dezenfekte edin.

Spreyi önermiyorum şahsen ben.
Onun yerine biraz suya elma sirkesi katarak telleri bezle silip kurutabilirsiniz.

Kuşun üzerine de spreyi uygulayın yazıyor kutusunda. Birkaç kere uygulamıştım, daha önce ayaklarına da uygulamıştım onun bir zararı olur mu?

Kuşun üzerine de spreyi uygulayın yazıyor kutusunda. Birkaç kere uygulamıştım, daha önce ayaklarına da uygulamıştım onun bir zararı olur mu?
Daha önce hiç kullanmadım, kullanmam, tavsiye etmem de etkilenip birtakım sorunlar olabiliyor ileri de.

Spreyi kullan, ayrıca elme sirkesi ile de dezenfekte sağlamalisin.

Mantar sıkıntılı bir hastalık nedenlerini arastirmani öneririm.

Mobil cihaz Tapatalk pro kullanılarak gönderildi

Aslında temizliğine dikkat ediyorum ama neden olduğunu anlayamadım, törpü tüneği hemen kaldıracağım çok teşekkürler
kremi uygulayın mutlaka hergün.gagasının etrafındaki tüylerin altına da bakın oralardada oluyor mantar bazen.büyük ihtimal tünekden olmuştur.

kremi uygulayın mutlaka hergün.gagasının etrafındaki tüylerin altına da bakın oralardada oluyor mantar bazen.büyük ihtimal tünekden olmuştur.
Dün veterinere gittim ketoral şampuan verdi onu kullanmaya başladım. Tüneklerini de elma sirkesiyle dezenfekte ettim umarım en kısa zamanda düzelir

Geri