Karadeniz Pet

Muhabbet Kusumun babasi oldu

Mert Yildirim

Paylaşımcı Üye
Benim bi cift muhabbet kusum var ve bugun baba kusum malesf bugun ölü buldum yavrular 16 gunluk disi kendi basina bakabilirmi ???? Lutfen acil:(:(:(:(

Tek başına bakabilir. Yavrular büyüdükçe zorlanabilir. Dişi ye yardimci olman gerekebilir. Yani yavrulari seninde doyurman gerekebilir.

geçmiş olsun kuluçka dönemin de oluyor böyle talihsizlikler. 16 gün olması iyi yavrular toparlamıştır kendini. annenin bakacağı kanaatindeyim yavrulara. bir sıkıntı olursa diğer altarnetifleri deneyin.

anneleri bakar bencede 16 günlük olmuşlar saten sıkıntı olmaz bence

Basiniz sagolsun Niyazi Bey,
Cok uzuldum insallah yavrular buyur kiziniz da kurtulur bu sekilde.

ölme sebebi nedir?
niye kuluçka döneminde böyle bir durum oluyor ki?

ölme sebebi nedir?
niye kuluçka döneminde böyle bir durum oluyor ki?

kuşlar bu dönemde extra yorulur. erkek hem yavruları hem dişileri besler. yeteri kadar besin değeri yüksek mamalar verilmezse erkek kuş ölebilir.

teşekkür ederim cevapladığınız için bu duruma ulaşırsam eğer iyi bir bilgi olmuş oldu benim için..

tskr ederim ama mamalrini 6 saate bir degistiriyordum sulariyla kalamar takili kus kumu takili 2 yavru var 2 yavruyla nasil zorlana bilir anlamadim giti hem bana alisikdi hemde yavrulari vardi en sevdigim kusumdu :(

tskr ederim ama mamalrini 6 saate bir degistiriyordum sulariyla kalamar takili kus kumu takili 2 yavru var 2 yavruyla nasil zorlana bilir anlamadim giti hem bana alisikdi hemde yavrulari vardi en sevdigim kusumdu :(

talihsizlik olmuş sizin adınıza. yavruları ve dişiyi düşünmek zorundasınız artık bu evrede. mama karışımı ve yem konusunda daha etkili ve kuvvetli karışımlar öğrenip yapmanızı tavsiye ederim. burda bir çok hobici ve üretici arkadaş var. ve mama tarifleri. bi araştırın derim.

dişi o yavrulara bakabilir, sorun çıkmayacaktır. bu süreçte siz yavruluğun yakınında yemlik ve suluk bulundurun. arada sırada yavruları da kontrol edin kursakları dolu mu diye. yavruları sizin de beslemeniz gerekebilir. 2 hafta sonra yavrular kendilerinden yem yemeye başlayacaklar eğer 2 haftalıklarını doldurdularsa. eğer dişi kuşunuz evcilse şırınga maması ( googlede aratın resimli çıkar) hazırlayıp sabah ve akşam yavruları besleyin. eğer evcil değilse yavrulara müdahale etmenizden hoşlanmaz ve yavruları beslemeyi bırakabilir. her iki durumda da dişi kuş yuvadan çıktıktan sonra yuvanın girişini birşeyle kapatın ve dişi kuş yuvaya müdahale ettiğinizi görmesin. yavruları besledikten sonra tekrar yuvaya koyun ve bu işlemi 2 yavru için maksimum 5 dakikada yapmaya özen gösterin.

Geri