petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşumun Başında Kırmızı Renkli Tabaka Oluştu ??

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve pesimistsago tarafından 17 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. pesimistsago

Bütün bakımlarını titizlikle yapmama rağmen kafasında bu sekilde birsey fark ettim.. az önce fark edip hemen sizden fikir almak istedim.. irmikli yumurlalar , sekerli elma püreleri aklınıza gelebilecek her türlü vitaminli şeylerle beslememe rağmen bu illet nereden gelmiş olabilir.? Belkide tüy döküyodur umarım öyle birseydir :((

2. Bülent ÇAPIK

Bülent ÇAPIK New Member

Beğenileri:
    0
    hem tüy dökümü hemde yeni tüyler cıkıyo resimden anladıgım kadarı ile kırmızı tabakadan kastınız nedir onu anlamadım bi kanama gibi bişe yoksa kuşunda bişeyi yoktur yem yemesi davranışları nasıl.

3. pesimistsago

öncelikle bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.. kırmızı olarak kast ettiğim yer kafasında gözüken o kırmızılık.. normalde 2 gun oncesine kadar oyle bisey yoktu yaklasık 1 saat once fark ettim.. kanama değil ama elimle de bakmak istemiyorum eger mantarımsı bişeyse çok üzülürüm.. acaba kafa derisi midir ? yani doğal olması gereken renk midir? yemesi , dışkısı ve hareketleri çok normal

4. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Diken diken yeni tüyler çıkmış. Yazdıklarından da anlaşıldığı gibi kuşa iyi bakmışsın. Bakım kuvvetli olunca tüy değişimi de illaki olacaktır. 1-2 güne o dikenlerin üzerindeki ince tabaka düşer ve tüy serbest kalarak normal halini alır. Kuşun tüyde yani. Bu da çok normal bir durum. Endişe edecek birşey yok.

5. pesimistsago

çok teşekkür ederim cevaplarınız için.. hemen bu kadar cevap alabileceğimi hiç düşünmemiştim çok sevindim gercekten.. iyi akşamlar dilerim

6. sibel

sibel Guest

kuşunuzun bir şeyi yok rahat olun :)

Sayfayı Paylaş