Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun burnu yara yardım!!

caner1441

Yeni Üye
Arkadaşlar sabah kalktığımda kuşumun burnu yaralanmış ve hafif kanamıştı ne yapabilirim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:33 -->-> Daha önceki mesaj 09:31 --

ARAKDAŞLAR İŞTE KUŞUMUN GAGASI VE BU ARADA CİNSİNİ ÖĞRENEBLİRMİYİM?
n7pZV5.jpg

Eşiyle kavga etmiş olabilir maşallah cok güzel damızlık dişi

Kuşumun eşi yok ve fazla hareket etmiyor ve fazla ötmüyor. Bazen kabarıyor ve onunla oyun oynuyorum kabarıklığı gidiyo normal oluyo. Sizin tavsiyeniz ne?

Kotu gozukuyor ama ustalar yardimci olunca tedaviyi eksik etmeyin masallah gecmis olsun

Eşiyle kavga etmiş olabilir maşallah cok güzel damızlık dişi

Kuşumun eşi yok ve fazla hareket etmiyor ve fazla ötmüyor. Bazen kabarıyor ve onunla oyun oynuyorum kabarıklığı gidiyo normal oluyo. Sizin tavsiyeniz ne?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:04 -->-> Daha önceki mesaj 12:04 --

kuşumun eşi yok ve fazla hareket etmiyor ve fazla ötmüyor. Bazen kabarıyor ve onunla oyun oynuyorum kabarıklığı gidiyo normal oluyo. Sizin tavsiyeniz ne?

sağolun...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:08 -->-> Daha önceki mesaj 12:04 --

Bu arada kuşum tahmini kaç yaşında ve cinsi ne?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:04 -->-> Daha önceki mesaj 12:04 --

sağolun...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:08 -->-> Daha önceki mesaj 12:04 --

Bu arada kuşum tahmini kaç yaşında ve cinsi ne?
1 Yasından Buyuk Hollandaya Benzettim Üşütmüş Olabilir Lakin Burun Kanamasıyla İlgili Bir Bilgim Yok Geçmiş Olsun

Cinsi hollanda değil bence , yerli ama daha çok pakistan boyutlarında . Boy resmi cins için daha iyi fikir verebilir. Burnuna gelince , kafesinizde muhtemelen tel açıklığı vardır, mesela ilk gözüme çarpan yer yemliğin hemen üstündeki sivri duran tel açıklığı . Kabarması da illa hasta olduğu anlamına gelmiyor , muhtemelen uykusu gelmiştir biraz serinlemek istemiştir o yüzden kabarık durabilir.

Cinsi hollanda değil bence , yerli ama daha çok pakistan boyutlarında . Boy resmi cins için daha iyi fikir verebilir. Burnuna gelince , kafesinizde muhtemelen tel açıklığı vardır, mesela ilk gözüme çarpan yer yemliğin hemen üstündeki sivri duran tel açıklığı . Kabarması da illa hasta olduğu anlamına gelmiyor , muhtemelen uykusu gelmiştir biraz serinlemek istemiştir o yüzden kabarık durabilir.
Pakistanmı Daha Önce Pakistan Görmedinizi Düşünerek Bunu Söyledinizi Düşünüyorum Pakistan Kuşları cok ince ve cok kısa olurlar ben sahsen hollanda veya cek oldunu düşünüyorum Ayrıca arkadas kusum fazla otmuyor kabarık duruyor fazla haraket etmiyor diyor sürekli bir durum oldugundan dolayı yazmıs galiba buraya ondan hasta değil diyip geçiştirmek yanlış

pakistanmı daha önce pakistan görmedinizi düşünerek bunu söyledinizi düşünüyorum pakistan kuşları cok ince ve cok kısa olurlar ben sahsen hollanda veya cek oldunu düşünüyorum ayrıca arkadas kusum fazla otmuyor kabarık duruyor fazla haraket etmiyor diyor sürekli bir durum oldugundan dolayı yazmıs galiba buraya ondan hasta değil diyip geçiştirmek yanlış

hasta ise bana ilaç olarak ne önerirsiniz ?

Pakistanmı Daha Önce Pakistan Görmedinizi Düşünerek Bunu Söyledinizi Düşünüyorum Pakistan Kuşları cok ince ve cok kısa olurlar ben sahsen hollanda veya cek oldunu düşünüyorum Ayrıca arkadas kusum fazla otmuyor kabarık duruyor fazla haraket etmiyor diyor sürekli bir durum oldugundan dolayı yazmıs galiba buraya ondan hasta değil diyip geçiştirmek yanlış

Hollandayı çok gördünüz sanırım siz. :D Kuyruğuna bak anlarsın , veya hiç olmadı yemlik kadar boyu var minyon tipli , o zaman kesin jumbodur. :D

Maşallah siz de ne profesyonelmişsiniz , her kabaran kuş hasta olsaydı şimdiye ilaç şirketleri bayram ederdi , biraz tecrübe kazanıp öyle yorum yazmanızı tavsiye ediyorum , yoksa böyle boş keseden atmakla sadece post kasarsınız. Ayrıca yanlış olan hasta olmayan kuşu hasta olarak göstermektir .

Irk konusunda da hala ısrar ederseniz sizinle hiç sıkılmadan konuşabilirim. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:04 -->-> Daha önceki mesaj 14:59 --

Caner Bey , kuşunuz hasta değil , en azından anlattıklarınıza göre değil , ama illa kesin bilgi olsun diyorsanız dışkı resmini atın bir de o şekilde bakalım . İlaç olarakta hastalığı için değil de gerekli vitaminleri karşılaması açısından Avi-sol a almanızı tavsiye ederim . Düzenli mama ve banyoluk verirseniz daha rahat edecektir kuşunuz , eğer tek besliyor iseniz nane sapıyla birlikte eliniz ile verebilirseniz size daha rahat ve çabuk alışacaktır.

Enrocure alıp agzına 0.5ml damlatabilirsinz yem ve mama takviyesi yapın düzenli su değiştirin ceryanda kalmasın 21-22 derece arası oda sıcaklıgında dursun anı ısı değişikliği olmasın yeter :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:22 -->-> Daha önceki mesaj 15:14 --

Hollandayı çok gördünüz sanırım siz. :D Kuyruğuna bak anlarsın , veya hiç olmadı yemlik kadar boyu var minyon tipli , o zaman kesin jumbodur. :D

Maşallah siz de ne profesyonelmişsiniz , her kabaran kuş hasta olsaydı şimdiye ilaç şirketleri bayram ederdi , biraz tecrübe kazanıp öyle yorum yazmanızı tavsiye ediyorum , yoksa böyle boş keseden atmakla sadece post kasarsınız. Ayrıca yanlış olan hasta olmayan kuşu hasta olarak göstermektir .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:04 -->-> Daha önceki mesaj 14:59 --

Caner Bey , kuşunuz hasta değil , en azından anlattıklarınıza göre değil , ama illa kesin bilgi olsun diyorsanız dışkı resmini atın bir de o şekilde bakalım . İlaç olarakta hastalığı için değil de gerekli vitaminleri karşılaması açısından Avi-sol a almanızı tavsiye ederim . Düzenli mama ve banyoluk verirseniz daha rahat edecektir kuşunuz , eğer tek besliyor iseniz nane sapıyla birlikte eliniz ile verebilirseniz size daha rahat ve çabuk alışacaktır.
Konusabiliriz ben profosyonelim diye birsey yazdımı sanmıyorum lafı nereden anladınız belli :) Hollanda cinsini emin olun sizden cok gordum kusun cinsini anlamak için sadece kuyruga bakılırsa bende cekın kuyrugundan uzun yerlı kus ozaman ona cek diyelim minyon tipli derken girin internete pakistanın kusnun ne oldunu arastırın Her kabaran kus hasta değildir arkada '' KUSUM OTMUYOR AZ HARAKET EDİYOR KABARIK DURUYOR DİYOR'' okumanız varsa anlamıssınızdır
Forumdada Ustaların birçok yazısı var siz resimdeki kusu http://www.nasil.gen.tr/wp-content/uploads/2011/08/pakistan-muhabbet-kuslari.jpg bu pakistan kusuyla bir tutuyasan zaten sana birşey diyemem :)

94A6Q9.jpg

DIŞKISININ RESMİ

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:52 -->-> Daha önceki mesaj 15:49 --

94A6Q9.jpg

Konusabiliriz ben profosyonelim diye birsey yazdımı sanmıyorum lafı nereden anladınız belli :) Hollanda cinsini emin olun sizden cok gordum kusun cinsini anlamak için sadece kuyruga bakılırsa bende cekın kuyrugundan uzun yerlı kus ozaman ona cek diyelim minyon tipli derken girin internete pakistanın kusnun ne oldunu arastırın Her kabaran kus hasta değildir arkada '' KUSUM OTMUYOR AZ HARAKET EDİYOR KABARIK DURUYOR DİYOR'' okumanız varsa anlamıssınızdır
Forumdada Ustaların birçok yazısı var siz resimdeki kusu http://www.nasil.gen.tr/wp-content/uploads/2011/08/pakistan-muhabbet-kuslari.jpg bu pakistan kusuyla bir tutuyasan zaten sana birşey diyemem :)

Öncelikle üslup biraz düzgün olursa sevinirim yoksa bende aynı sokak ağzı ile konuşacağım. :) Ustalarının yazısında ki paragraflarda her zaman boy resimleri kullanılmıştır muhtemelen , ve de her zaman hollanda tipi kuşların gerdan bölgesi daha şişkin olur , fakat sanırım siz okuyorken başka işlerle uğraşıyordunuz yoksa akılda kalmaması için aklınızdan şüphe etmek gerekir , var olup olmadığından . Mesela aslında pakistan türü diye birşey de yoktur ,yerli türünün boy ve tip olarak daha küçüklerine verilen bir takma isimdir. Kuşun hasta olduğunu '' KUSUM OTMUYOR AZ HARAKET EDİYOR KABARIK DURUYOR DİYOR'' buradan anlamışsanız HELAL olsun diyorum . :) Bu epey bir tecrübe gerektirir . Çünkü kuşun resmini gören birisi kuşun hasta olup olmadığını anlayabilir , fakat yazarak ilk defa anlayanı gördüm , hadi ilk belki yorum yazmak için demiş olabilirsiniz fakat bu ısrarınızla görülüyor ki siz bayaa ciddisiniz. :) Kuşun hasta olduğunu yazıdan anlayan birinin burunda ki kanamayı ve yarayı çözememesi enteresan geldi bana. :) Neyse fazla yormayayım sizi , yoksa error verebilirsiniz . Cins konusunda da daha çok araştırma yapmalısınız. :) Böyle usta şunu yazmış ben şunu gördüm demekle olmaz.

resim cok net degil ama gördügüm kadariyla parazit kaplamis gibi gaga ve burnunu. günde bir defa olmak üzere vazelin sürebilirsin.5 gün boyunca sür.eminim düzelecektir!

resim cok net degil ama gördügüm kadariyla parazit kaplamis gibi gaga ve burnunu. Günde bir defa olmak üzere vazelin sürebilirsin.5 gün boyunca sür.eminim düzelecektir!

parazit neden kanatsın ki bozo arkadaşın dediği gibi yemliklerin sivri teline takılmış heralde. Hemen o telleri düzelttim ve kuşun burnuna yara kremi sürdüm.

Selim bey in dediğine katılıyorum , vazelin sürün 5 güne geçecektir. Dışkıda da herhangi bir sululuk yok , hasta denecek bir durum yok , maşallah kuş zaten vücut olarak kendinde , vitaminler ve mama çok önemli bunları eksik etmeyin . Boy fotoğrafı varsa onu da yüklerseniz cins konusunda ayrıntılı bir şekilde görüş belirtir forum yorumcuları ( :) ) ve ustaları.

selim bey in dediğine katılıyorum , vazelin sürün 5 güne geçecektir. Dışkıda da herhangi bir sululuk yok , hasta denecek bir durum yok , maşallah kuş zaten vücut olarak kendinde , vitaminler ve mama çok önemli bunları eksik etmeyin . Boy fotoğrafı varsa onu da yüklerseniz cins konusunda ayrıntılı bir şekilde görüş belirtir forum yorumcuları ( :) ) ve ustaları.

bekleyin hemen çekeyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:15 -->-> Daha önceki mesaj 16:09 --

BMNVJj.jpg

yM1yya.jpg

l7R22k.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:16 -->-> Daha önceki mesaj 16:15 --

JYBrrB.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:20 -->-> Daha önceki mesaj 16:16 --

Selim bey in dediğine katılıyorum , vazelin sürün 5 güne geçecektir. Dışkıda da herhangi bir sululuk yok , hasta denecek bir durum yok , maşallah kuş zaten vücut olarak kendinde , vitaminler ve mama çok önemli bunları eksik etmeyin . Boy fotoğrafı varsa onu da yüklerseniz cins konusunda ayrıntılı bir şekilde görüş belirtir forum yorumcuları ( :) ) ve ustaları.

http://i.hizliresim.com/JYBrrB.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:32 -->-> Daha önceki mesaj 16:20 --

bekleyin hemen çekeyim

[sıze=1]-- muhabbetkusu.com.tr; flood engellendi -->-> yeni yazılan mesaj 16:15 -->-> daha önceki mesaj 16:09 --[/sıze]

[ımg]http://i.hizliresim.com/bmnvjj.jpg[/ımg]
[ımg]http://i.hizliresim.com/ym1yya.jpg[/ımg]
[ımg]http://i.hizliresim.com/l7r22k.jpg[/ımg]

[sıze=1]-- muhabbetkusu.com.tr; flood engellendi -->-> yeni yazılan mesaj 16:16 -->-> daha önceki mesaj 16:15 --[/sıze]

[ımg]http://i.hizliresim.com/jybrrb.jpg[/ımg]

[sıze=1]-- muhabbetkusu.com.tr; flood engellendi -->-> yeni yazılan mesaj 16:20 -->-> daha önceki mesaj 16:16 --[/sıze]

http://i.hizliresim.com/jybrrb.jpg

kuşumun cinsi nedir bilen varmı?

Geri