Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun burnu yara yardım!!

Caner Bey , kuşunuz yerli 1 yaşını bayaa aşmış bir dişi . Tüyleri ve kanatları güçsüz ve kalitesiz , vitamin takviyesi yapın bolca. Tüyleri daha gür ve güzel çıkar . Banyo yapsın biraz da , bu aralar çok sıcak havalar banyoyu hafta da 2-3 kez yaparsa iyi olur. Fotoğraf çekiyorken mi bu şekli aldı bilmiyorum ama bana sanki kızgınlık yumurtası varmış gibi geldi , eğer foto çekmek için saldığınızda çok yorulmadıysa bu kanat şekli yumurtaya işarettir. Ama dediğim gibi bayaa vitamin eksiği var . Takviye yaparsanız çabucak toparlar , mama yapıp vermeyi de unutmayın...

disi.............

dişi olduğunu bende biliyorum cinsi ne? ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:37 -->-> Daha önceki mesaj 16:36 --

caner bey , kuşunuz yerli 1 yaşını bayaa aşmış bir dişi . Tüyleri ve kanatları güçsüz ve kalitesiz , vitamin takviyesi yapın bolca. Tüyleri daha gür ve güzel çıkar . Banyo yapsın biraz da , bu aralar çok sıcak havalar banyoyu hafta da 2-3 kez yaparsa iyi olur. Fotoğraf çekiyorken mi bu şekli aldı bilmiyorum ama bana sanki kızgınlık yumurtası varmış gibi geldi , eğer foto çekmek için saldığınızda çok yorulmadıysa bu kanat şekli yumurtaya işarettir. Ama dediğim gibi bayaa vitamin eksiği var . Takviye yaparsanız çabucak toparlar , mama yapıp vermeyi de unutmayın...

nasıl yani kuşumda yumurtamı var şuan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:38 -->-> Daha önceki mesaj 16:37 --

dişi olduğunu bende biliyorum cinsi ne? ;)

[sıze=1]-- muhabbetkusu.com.tr; flood engellendi -->-> yeni yazılan mesaj 16:37 -->-> daha önceki mesaj 16:36 --[/sıze]

nasıl yani kuşumda yumurtamı var şuan

yuvalık taksam yumurtlar mı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:41 -->-> Daha önceki mesaj 16:38 --

Caner Bey , kuşunuz yerli 1 yaşını bayaa aşmış bir dişi . Tüyleri ve kanatları güçsüz ve kalitesiz , vitamin takviyesi yapın bolca. Tüyleri daha gür ve güzel çıkar . Banyo yapsın biraz da , bu aralar çok sıcak havalar banyoyu hafta da 2-3 kez yaparsa iyi olur. Fotoğraf çekiyorken mi bu şekli aldı bilmiyorum ama bana sanki kızgınlık yumurtası varmış gibi geldi , eğer foto çekmek için saldığınızda çok yorulmadıysa bu kanat şekli yumurtaya işarettir. Ama dediğim gibi bayaa vitamin eksiği var . Takviye yaparsanız çabucak toparlar , mama yapıp vermeyi de unutmayın...

yuvalık taksam yumurtlar mı?

Yuvalık takın ama yavrulamaz sadece kızgınlık yumurtası yapar , sürekli kanatları bu şekilde düşük mü ? Siz bence yumurtayı felan boşverin önceliğinizi kuşun sağlığına verin , vitamin ve mama takviyesi yapın . Hem erkeği olmayan dişinin yumurtasından ne bekliyorsunuz ki. :D

Yuvalık takın ama yavrulamaz sadece kızgınlık yumurtası yapar , sürekli kanatları bu şekilde düşük mü ? Siz bence yumurtayı felan boşverin önceliğinizi kuşun sağlığına verin , vitamin ve mama takviyesi yapın . Hem erkeği olmayan dişinin yumurtasından ne bekliyorsunuz ki. :D

kanatları normalkende böyle yinede ben yuvaLIĞI TAKİM

Öncelikle üslup biraz düzgün olursa sevinirim yoksa bende aynı sokak ağzı ile konuşacağım. :) Ustalarının yazısında ki paragraflarda her zaman boy resimleri kullanılmıştır muhtemelen , ve de her zaman hollanda tipi kuşların gerdan bölgesi daha şişkin olur , fakat sanırım siz okuyorken başka işlerle uğraşıyordunuz yoksa akılda kalmaması için aklınızdan şüphe etmek gerekir , var olup olmadığından . Mesela aslında pakistan türü diye birşey de yoktur ,yerli türünün boy ve tip olarak daha küçüklerine verilen bir takma isimdir. Kuşun hasta olduğunu '' KUSUM OTMUYOR AZ HARAKET EDİYOR KABARIK DURUYOR DİYOR'' buradan anlamışsanız HELAL olsun diyorum . :) Bu epey bir tecrübe gerektirir . Çünkü kuşun resmini gören birisi kuşun hasta olup olmadığını anlayabilir , fakat yazarak ilk defa anlayanı gördüm , hadi ilk belki yorum yazmak için demiş olabilirsiniz fakat bu ısrarınızla görülüyor ki siz bayaa ciddisiniz. :) Kuşun hasta olduğunu yazıdan anlayan birinin burunda ki kanamayı ve yarayı çözememesi enteresan geldi bana. :) Neyse fazla yormayayım sizi , yoksa error verebilirsiniz . Cins konusunda da daha çok araştırma yapmalısınız. :) Böyle usta şunu yazmış ben şunu gördüm demekle olmaz.
Bu konuşmama sokak ağzı diyorsanız siz sokakağzı görmemişsiniz 2. Yazıdan hastaoldunu yazıdan ve resimden anlaşılır üşütmenin başlıca belirtileri bitkinlik kabarık durmasıdır bunu bilmek için profesyonel olmaya gerek yok Pakistan kuşları yerli kuş cinsidir böyle birşey yok Pakistan kuşları Türkiye'ye 10kusluk kutulara 50kus konularak getirilen yarısının yolda öldüğü bakımsız ve çoğu zaman hasta kuşlardır. Böyle bir kuş türü yok derken zaten dunyadakı muhabbet kusu ırklarının %90labaratuar kusdur genlerıyle oynanmıştır. Kuş evet yerliymiş lakin pakistanlık bir yanı yok lakatliğin lüzumda yok.Burda beyni Tabiki varsa eğer Eror verecek tek kişi sizsiniz

Son düzenleme:
Bu konuşmama sokak ağzı diyorsanız siz sokakağzı görmemişsiniz 2. Yazıdan hastaoldunu yazıdan ve resimden anlaşılır üşütmenin başlıca belirtileri bitkinlik kabarık durmasıdır bunu bilmek için profesyonel olmaya gerek yok Pakistan kuşları yerli kuş cinsidir böyle birşey yok Pakistan kuşları Türkiye'ye 10kusluk kutulara 50kus konularak getirilen yarısının yolda öldüğü bakımsız ve çoğu zaman hasta kuşlardır. Böyle bir kuş türü yok derken zaten dunyadakı muhabbet kusu ırklarının %90labaratuar kusdur genlerıyle oynanmıştır. Kuş evet yerliymiş lakin pakistanlık bir yanı yok lakatliğin lüzumda yok.Burda beyni Tabiki varsa eğer Eror verecek tek kişi sizsiniz

:D size sadece gülüyorum , 1 gün sürmüş yazı yazmanız , soğutucuyu açmakta fayda var yoksa mazallah mavi ekranı alırsınız karşınıza. :D

:D size sadece gülüyorum , 1 gün sürmüş yazı yazmanız , soğutucuyu açmakta fayda var yoksa mazallah mavi ekranı alırsınız karşınıza. :D
Ben Sizin Gibi Boş Oturan Biri Değilim Çalışıyorum Mesai Saatlerinde Giremiyorum :)

Ben Sizin Gibi Boş Oturan Biri Değilim Çalışıyorum Mesai Saatlerinde Giremiyorum :)

Gece mesaisi iyidir , hele de 17 yaşında birisi için daha da iyidir. ;) Neyse sen uzattıkça batacaksın anlaşılan , genç arkadaşımızsın seni kırmak istemem kal sağlıcakla...:)

Geri