Karadeniz Pet

muhabbet kuşumun cinsini anlayamıyorum yardım edermisniz?(Resimli)

Ben resimleri göremiyorum. Hayırlı olsun forumda bütün bilgiler mevcut biraz gezinin aradığınız ve aramanız gerekip te neyi aramanız gerektiğini bilmediğiniz birsürü bilgi edinebilirsiniz.

k2yg9sgh.jpg

rowdikfd.jpg

Bana dişi gibi geldi.
Çok tatlı bir kuş, rengini sevdim.

Flaşsız Çekim yaparsanız daha net sonuçlar alabilirsiniz Bu fotoğraftaki kuşa yapabiliceğim yorum kuşunuz DİŞİDİR.

Erkek deadmono17 özelde de söyledim

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

daha net resmini cekermisiniz bana dişi gibi geldi bulanık sadece cere ve gaga kısmını çekseniz yeter net olsun kesin tahmininizi yapayım

Kardeşim kesin bir şey söylemek bu resimlerle zor ama ben erkek diye düşünüyorum.

arkadaşım kuşun kesin erkek kuşu kendine alıştırma konusunda kuşu ne zaman anldıgını yazsaydın iyiydi neyse kuşu korkutmadan kafesine yaklaş ilk önce bir iki dk kısık bi ses tonuyla konuş onunla daha sonra elini göster ona yavaşça kafese yaklastır elini kafesın kenarında gezindir ama yavas yap kaçarsa sakınlesmesını bekle tekrardan elını oynat ona yakınlastır ama ılk gun kafes dısından yap bunu 2. gun yıne aynı sekılde bıraz konus elını goster yavasca yaklastır bu sırada tabı konusmaya devam et kısık sesle elını kafese sok ama yavas hareket et korkar kacarsa sakınlesmesını bekle elını kafeste tut bıraz daha sonra ona yaklastır kusun parmagına konmasını saglamaya calıs gelmesse korkutma cokda ısrar etme elını cıkart ve cıkardıgında bır dk fılan konus daha sonra bırak kendı alemınde takılsın bunu bu sekılde devam ettır alısır parmagına gelır bıde bu surelerı 10 dk den uzun tutma uzun oldu ama okuduysan faydam dokunduysa ne mutlu
teşekkurler sagılar

Kafesine bi tane kutu koydum ortasını geçebilip içine girmesi için deldim,ama beni ne zaman görse direk o kutunun içine kaçıyor ve çıkmıyor,salıyorum salonda bi yere konuyor gidiyorum parmağımı karnına yaklaştırıyorum hop biniyor ama çok korkarak,o kadar parmağıma alıyorum gelipte hiç konmak gibi bi alışkanlığı olmadı 17 şubatta aldım kuşu 1 hafta falan oldu sanırım,kutuyu kafesten almalımıyım diye düşünüyorum acaba çünkü çok ürkek aşırı korkuyor.

Geri