petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşumun Cinsiyeti ve Yaşı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tolga SEZER tarafından 8 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Tolga SEZER

Biz erkek diye aldık. Sanırım dişiymiş. Ancak pek kesinliği yok. Cinsiyeti ve yaşı hakkında bilgilendirir misiniz? Kızışma var mı?

2. Işıl KEGEÇ

dişi kuşunuz bnce

3. Tolga SEZER

Yaşı nedir acaba? Bir de yerli diyorlar sanırım. Bizimkide yerli heralde :)

4. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi 4-5 aylık gibi ama yaşda pek emin değilim.

5. Alican Deniz

Kuşunuz dişi gibi ama değişebilir tabi benim ki de çelişkili biraz.:)Yaşı hakkında bilgim yok.:D

6. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    3-4 Aylık dişi.

7. Tolga SEZER

Teşekkürler..
    Bir sorum daha olacak. Şu an kuşum çok hırçın, acaba eşi olduğu zaman aynı hırçınlığı ona da yapar mı? Yavru almak istiyorum. Ancak daha yaşı değil sanırsam.

8. Tunç ÇAĞATAY

Bendeki sorun kardesim evcilleştirirsen insana alışacak ve eşi geldiğinde ona fazla ilgi duymayacaktır ilk geldigi gunler hariç tabi

Daha kızışmamış biraz nijer tohumu birazda havuç verebilirsin rendelenmiş tarifleri var forumda yine 1 ay sonrada erkek al yanına kızışmış ve tecrübeli erkek olsun

9. Tolga SEZER

Doğru söylüyorsun dostum. İlk amacım evcilleştirmek olacaktır. Bugün bizi çok şaşırttı. Bir ev bireyinin kafasına kondu, yüzüne çıktı ve kollarında dolaştı. Bakalım, gelişmeler var...

10. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Bu yaş eş seçtirme için uygun bir yaştır. Eş seçtirin.

Dişiler hırçın olur. O yüzden evcilleştirmek için de erkek kuşlar tercih edilir.

11. Eren Temiz

Hayırlı olsun, inşallah sağlıklı bir şekilde büyür. Kuşunuz dişi, dişi kuşlar erkeğe göre alışması zordur. Ama imkansız değildir çok uğraşırsanız evcilleşir. Ama istiyorsanız çift yapın yaşı uygun.

12. Mehmet ŞEKER

kuşunuz yerli ile daha iri bir ırkın kırması

13. Tolga SEZER

Nasipse Temmuz ayına doğru eş düşünüyorum Cihat Bey, sağ olun.

Çok teşekkürler. Dediğiniz gibi biraz uğraşlı oluyor. Üstte de yazdığım gibi, yaz ayının ortalarında eş düşünüyorum. Bunun için büyük bir kafes almam gerekecek.

Sağ olun Mehmet Bey.

Sayfayı Paylaş