Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Gözleri Açılmıyo

kerem17

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşumun gözleri kızardı ve göz çevresindeki tüyler döküldü. Ama kuş gözlerini sürekli kafesteki bazı yerlere sürüyo. ayrıca kafeste onun bi çifti var. ona bulaşmasından endişeleniyorum ne yapmalıyım lütfen yardım edin acil!!

Öncelikle geçmiş olsun.Bu anlattıklarınız mantarın belirtileri.Kuş satan yerlerde satılan Avipom Merhem çok iyi geliyor.Önce kızarıklık,kaşıntı ve sonrasında o bölgede tüy dökülmesi ile başlıyor zaten mantar.Hemen alın kullanmaya başlayın.Benim Maviş te de oldu aynı belirtiler.Düzenli kullanınca işe yarıyor,iyileştirdi
3efdd58b432cddb56917347efc920ddd.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

geçmiş olsun veterinere bir sorun

Eczaneden oksijenli su ve Troysd merhem al kulak cubuguna batir tuy dokulen kisimlarini oksijenlisuyla guzelce temizle. Temizlediktn sonra 1 2 dakika bekle ve troysd merhemi sur goz cevresine. Her ihtimale karsi merhemi kusun ayaklarinada surmeni oneririm cunku mantar ayaklarada kolay dagilabiliyor. Bunlari uygularsan 3 gun icinde farki gorursun.

Bu arada kafesi ve tüm malzemeneleri dezenfekte etmen gerekiyor.Deterjanlı suyun içine biraz kloraklamıştım ben.Bütün malzemeleri(tünekler,yemlik,suluk,oyuncakları v.b.)hepsini temizleyin.Bol su ile durulayın.Bulaşıcı olduğu için yenilemesin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hepinize çok teşekkür ederim arkadar umarım en kısa zamanda iyileşir

Geri