Muhabbet Kuşumun Gözünde Porblem Var

Konusu 'Dilek, İstek, Öneri ve Şikayetleriniz' forumundadır ve Emre Boztepe tarafından 12 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

1. Emre Boztepe

Emre Boztepe Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Herkese merhaba. 8 yıldır benimle olan canımdan bir parça olan erkek muhabbet kuşumun bir gözünde 2 gündür bir sorun var. Sürekli kapatıp duruyo ve diğer gözüne nazaran tam anlayamasamda ufak tefek farklılıklar var. Üstelik bunları yaparkende uykusu hiç yok. 2 gün önce sanki boğazına bir şey takılmışcasına adeta yem kusar gibi hareketler yaptı. Boğaz enfeksiyonu diye düşündüm. Solunum ile ilgili bir sorunu olduğunu düşündüm. Sonrasında öksürme, tıksırma, hapşırma tarzında hareketlerde bulundu ve bu hareketleri devamlı yapıyor, çıkan sesler bunu işaret ediyor. Gözü günden güne daha kötü bir hal alıyor gibi. Çok enerjik bir kuştur ama 2 gündür enerjisi düşmeye başladı. Lütfen bilgisi olan varsa acil yardımcı olsun. Bitik haldeyim.

Ekli Dosyalar:

2. Selçuk YÜKSEL

Selçuk YÜKSEL Profesyonel

Beğenileri:
    1.600
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Kanarya
    Kuş sayısı:
    10 ile 20 tane
    Eczaneden Flagyl isimli şuruptan alıp ilk iki gün hem sabah akşam ağzına birer damla damlatın hem de çeyrek suluğa 5 damla damlatın. Sonraki 3 gün sadece çeyrek suluğa 5 damla şeklinde devam edin. Geçmiş olsun.

Emre Boztepe bunu beğendi.
  3. Emre Boztepe

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Sorumu saygısızlık yada önerinize kulak asmamak olarak algılamayın ancak sorunun ne olduğunu tam teşhis etmeden ilaç önermenizi ve reçete yazmanızı anlayamadım. Hekim misiniz ? Ayriyetten şurup filan kimyasal sonuçta bir zarar vermesinden korkuyorum. Başka sorunlara sebebiyet vermek istemiyorum. Endişemi anlayabileceğinizi düşünüyorum. Teşekkürler...

4. Emre Boztepe

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Birde bugün net olarak anladım ki kuşumda ki sorun sadece bir gözünde. Ve bugünde göz kapaklarında sarı ve beyaz şeklinde küçük birkaç noktacık oluşmuş. Bununla ilgilide görüşlerinizi bekliyorum.

5. Selçuk YÜKSEL

Selçuk YÜKSEL Profesyonel

Beğenileri:
    1.600
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Kanarya
    Kuş sayısı:
    10 ile 20 tane
    Emre bey sizde taktir edersiniz ki Kuşu görmeden hastalık teşhis etmek zordur. Ben hekim değilim ama kanatlı hastalıkları konusunda tecrübelerim var. Kuşta hapşurma varsa ilk olarak akla crd diye adlandırılan solunum yolu enfeksiyonu gelir. Diğer ihtimal mantar ( Tirikomonas Candida vs ) veya parazit temelli hastalıklardır. Önerdiğim ilaç bu üç ihtimalde de endikedir. Hatta başka bakteriyel hastalıklarda da endikedir. Tek kuşla 6-7 kuş vurmuş olacağız. Veterinerler bile tahlil yapmadan teşhis koyamazlar.
    Ve şunu da söylemeliyim ki siz burada sorduğunuz için yardımcı olmaya çalıştım. Eğer cevaplardan tatmin olmayacaksanız buraya yazmak yerine veteriner fakültesine götürüp bütün tetkiklerini yaptırırsınız. Geçmiş olsun.

MigdesiOlanKus bunu beğendi.
  6. MigdesiOlanKus

MigdesiOlanKus Profesyonel

Beğenileri:
    48
    Selçuk abi kanatlılar hakkında kitap çıkar satın alalım her hastalıkta senin yorumunu görüyorum çok tecrübelisin heralde :)

7. Emre Boztepe

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Veterinere götürdüm ancak tahlil bile yapmaya gerek duymadan bir şeyi yok dedi. Suyuna koymam için ERITROTEK isimli pembe bir toz verdi. Enerji anlamında biraz daha kendine geldi. İshali ve burun akıntısı yok. Ancak o gözünde ki sorun devam etmekte. Hep kapatıp duruyo ve göz kapaklarında hafif hafif kızarıklıklar ve şişlikler mevcut. Birçok forumda tek göz hastlağı olabileceğini söylemişler ve orminix ds ile modoloks diye ilaçlar önermişler. Görüşünüz nedir ? Ek olarak önerdiğiniz ilacı temin edeceğim.

Sayfayı Paylaş