Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Hareketleri Ne Anlama Geliyor (Videolu)

Emre KAPLAN

Yeni Üye
Daha önce yine konu açmıştım ve şunları yazmıştım: "Muhabbet kuşum elime konup tırnağıma vuruyor sürekli bir şekilde ve bunu yaparken gözleri bembeyaz oluyor, kabarıyor. Ayrıca bunun yanında ağzından yem çıkartıyor bu hareketleri yaparken. Bir problem mi var diye danışmak istedim, teşekkürler."

Buna karşılık birde video çekip göstermek istedim. Bu hareketlerin ne anlama geldiği sorusunun yanında kuşun yaşı, ırkı vb. gibi bilgilerini de verirseniz sevinirim. Bunun yanında eş almayı düşünüyorum sizce almalı mıyım? Aldıktan sonra ayrı ayrı kafeslerde ve kafesleri yan yana koyacağım çünkü ne kadar eş aldıysam hiç anlaşamadı böyle bir yöntem önerdiler. Birde bu kuşa eş olarak yavru olan bir kuş alınır mı? Neyse fazla uzattım galiba cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

[YOUTUBE]R5w5icHr-bk[/YOUTUBE]​

Bunu yapmasında hiçbir sorun yok sizi seviyor ve kur yapıyor mutlu oluyor sizinle konuşmaktan herhangi bir sorun yok maşallah çok iyi :)
Diğer sorulara daha tecrübeli abiler cevap verirse sağlıklı olur

Cevaplarınız için teşekkürler. Kuşun yaşı, ırkı ve cinsiyeti hakkında tecrübeli kişilerden yorum bekliyorum! :)

4-5 aylık erkek gibi geldi bana.

Maşallah o mavilik nedir ? kanatların altındaki tüyler mavi mi ?

Elinle çiftleşicek yakında gibi geldi bana :) kur yapıyor. Bizim firari kuşta aynısını kumandaya yapıyordu :D

Son düzenleme:
Firari kuşunuza geçmiş olsun :D Evet, kanatlarının altındaki tüyler mavi:)

çok güzel maşallah bu kuşun yavruları olmalı bence :)
Hatta böyle mavili beyazlı bir yavrusu olursa bir tane isterim :)

Maşallah çok güzel kuyruk üstü ve kanat altındaki maviliklere hayran kaldım. Bu arada kuşunuz evlenmek isteyen dedeler misali "ben garı isterem" diyor adeta :D

Artık eş alma vaktiniz gelmiş.

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim kuşumda aynısını el parmaklarıma ayak parmaklarıma kumandaya sürekli yapıyor yemi çıkarıp çıkarıp geri yiyor, tavus kuşu gibi kabarıp duruyor aynı böyle

Geri