Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Irkı, Cinsiyeti, Yaşı Nedir?

• Konbuyu başlatan Ahmet Can
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Can

Guest
Merhaba arkadaşlar yeni almış olduğum muhabbet kuşunun ırkını, cinsiyetini, yaşını söyleyebilir misiniz?

2.jpg

Araştırmalarım sonucu sanırım kuşun ırkı "Double Factor Spangle"

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cinsiyeti erkek yaşı 2 aylık civarı gibi geldi

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Lila mor tarzı bir ceresi var bu da erkek olduğunu gösterir yem kıramıyorsa daha da küçük olduğunu gösterir

Kırmızı bir gözü yok gibi o yüzden duble faktör

Kırmızı değil siyah gözlü kırmızı gözlü olanların ilerde renk körü olduğunu söylediler ayrıca araştırdığım kadarıyla albinolarda cinsiyet ayrımı tam tersi oluyormuş.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:11 -->-> Daha önceki mesaj 16:47 --

Duble faktör nedir bu arada anlamadım.

Bu renk olan ful beyaz ya da sarı kuşlara deniliyor duble faktör spangle.

Kuşun erkek arkadaşım bende de var bu haylazdan birtane eminim erkek olduğuna koyu pembe mora dönük duruyor erkek hareketlerini de takip et hareketli olmalı . Albino sanırım lutino sanmıyorum . Maşallah çok güzel ama değerini bil :)

Kuşun erkek arkadaşım bende de var bu haylazdan birtane eminim erkek olduğuna koyu pembe mora dönük duruyor erkek hareketlerini de takip et hareketli olmalı . Albino sanırım lutino sanmıyorum . Maşallah çok güzel ama değerini bil :)

Albino olanların göz renkleri kırmızı oluyormuş sanırım arkadaşların dediği gibi duble faktor sanırım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:10 -->-> Daha önceki mesaj 19:41 --

Ayrıca albinolarda erkek dişi ayrımı tam tersi durum oluyormuş buna sevindim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Olabilir belki de o konudaa fikrim yok fakat erkek olduğundan eminim.

evet yeni kuşunuz öncelikle hayırlı olsun hocam kuş albino değil bu yüzden cinsiyet ayrımı kolay olmayacak kimisi erkek der kimisi dişi bu kararı vermek için daha erken bi kaç ay daha geçmesini bekle derim daha somut ayrımlar yapabilirsin bu arada yukarda okudum rutuno demişler benim maşuk ta kremino olarak adlandırılıyor nadir bi kuş ama sizin kuş için aynısını söyleyemem çift faktör bi kuş ileride kör olabileceğini sanmam ama bu tarz kuşların ömrü pek uzun olmadığını da biliyorum sağlıklı bi görüntüsü var tüyü kadar ömrü olur inş.

evet yeni kuşunuz öncelikle hayırlı olsun hocam kuş albino değil bu yüzden cinsiyet ayrımı kolay olmayacak kimisi erkek der kimisi dişi bu kararı vermek için daha erken bi kaç ay daha geçmesini bekle derim daha somut ayrımlar yapabilirsin bu arada yukarda okudum rutuno demişler benim maşuk ta kremino olarak adlandırılıyor nadir bi kuş ama sizin kuş için aynısını söyleyemem çift faktör bi kuş ileride kör olabileceğini sanmam ama bu tarz kuşların ömrü pek uzun olmadığını da biliyorum sağlıklı bi görüntüsü var tüyü kadar ömrü olur inş.

Bende seni bekliyordum cevap verdiğin için teşekkür ederim hocam peki eğerki diğer muhabbet kuşları gibi mavi olursa erkek mi oluyor buda ayrıca ortalama yaşam süreleri ne kadardır.

Bu kuş erkek ama bu cins kuşlarda yaş tahmini biraz zordur

Bu kuş erkek ama bu cins kuşlarda yaş tahmini biraz zordur

Kuş henüz yeni yeni yem kırmaya başladı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:37 -->-> Daha önceki mesaj 01:27 --

Araştırmalarım sonucu sanırım kuşun ırkı "Double Factor Spangle"

Geri