Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Irkı cinsiyeti yaşı vs

SahinMugla48

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar ;

Evimizin yeni üyesi ile aranıza yeni katıldım. Kuşumuzu tanıdık bir arkadaşımızdan aldık. Daha yavru yem yemesini yeni öğrendi dedi bize. Muhabbet kuşu konusunda biraz hatta bayağı bir acemiyim çünkü ilk kuşum.

Muhabbet kuşum hakkında bilgili arkadaşlardan yorum ve tavsiyeler bekliyorum. Yaşı nedir cinsiyeti ırkı sağlığı vs. Şimdiden Teşekkür Ederim

Saygılarımla

20170613_185852.jpg
20170613_185852.jpg
20170613_185736.jpg

Daha kuşun tüyleri tamamlanmamış. Bu kuş alınır mı ? Arkadaş kazığı mı bu ?

Ne gibi bir sakıncası var bunu almanın ? Zaten bir satın alma olayı yok. Arkadaş bu işin hastası yeni yavruymuş bu 9 gün kadar bakmış yeme düşüncede bana verdi. İlk defa bakacağımdan da biraz bilgisizlik var tabi. Nelere dikkat etmeliyim ?

erkek kuş 1 aylık var yok tahminimce ama kuşun tüyleri normal görünmüyor ya yolunmuş ya da hastalığı var gibi geldi bana

erkek kuş 1 aylık var yok tahminimce ama kuşun tüyleri normal görünmüyor ya yolunmuş ya da hastalığı var gibi geldi bana

Evimize geleli 1 hafta anca oldu.Geldiğinde Bu kadar tüyü bile yoktu. Yavaş yavaş çoğalıyo. Aldığım arkadaş yumurta ile mama yap tüyleri daha çabuk çıkar dedi bilmiyorum doğrumu. Tüyleri daha yeni yeni çıkıyor sağından solundan. Hasta mıdır acaba ? Ne yapmak lazım ?

Evimize geleli 1 hafta anca oldu.Geldiğinde Bu kadar tüyü bile yoktu. Yavaş yavaş çoğalıyo. Aldığım arkadaş yumurta ile mama yap tüyleri daha çabuk çıkar dedi bilmiyorum doğrumu. Tüyleri daha yeni yeni çıkıyor sağından solundan. Hasta mıdır acaba ? Ne yapmak lazım ?
bizim yavru kuşlarımızın hiçbirinde böyle düzensiz ve yolunmuş gibi tüy görmemiştim umarım hasta değildir yumurta maması yapın sadece tüy için değil gelişimi için de faydalı olur. daha tecrübeli olanlar yardımcı olur umarım

bizim yavru kuşlarımızın hiçbirinde böyle düzensiz ve yolunmuş gibi tüy görmemiştim umarım hasta değildir yumurta maması yapın sadece tüy için değil gelişimi için de faydalı olur. daha tecrübeli olanlar yardımcı olur umarım

Bende zaten bilgili arkadaşlardan yardım alma umudu ile üye oldum. İlk kuş besleyişim onuda hatamı yaptık bilmiyorum. İnşallah bilgili arkadaşlar yardımcı olurlar bekliyorum

Bu kuş çirkin ördek yavrusuna benziyor kaç günlük Öğrenme imkanınız var mı?

Abi internette 15 günlük kuş görmüştüm kısa tüyleri tamamlanmış uzun tüyleri yavaş yavaş uzuyordu. Bu kuşta sıkıntı olabilir 40 gün sonra uçmaya hazır hale gelir bekle istersen biraz

Abi internette 15 günlük kuş görmüştüm kısa tüyleri tamamlanmış uzun tüyleri yavaş yavaş uzuyordu. Bu kuşta sıkıntı olabilir 40 gün sonra uçmaya hazır hale gelir bekle istersen biraz

Yorumda bir arkadaş kuş hasta olabilir falan dedi. Hasta olabilir mi ? Hasta veya Hastalıklı olmasında 50 günde bekleriz yeterki sağlıklı olsun

Kuş bir aylıksa ve sağlıklıysa tüylerinin tamamlanmış olması gerekiyor bildiğim kadarıyla. Bence forumda tarifleri olan yumurtalı mamalardan yapıp verin taze bir şekilde . Suyunu hergün yenileyin taze olsun ve kafes temizliğine çok önem verin.

Kuş ya annesi tarafından yolunmuş veya mantar veya parazit var kuşta. Muhabbet kuşları için üretilen kuru mama var ondan , multi vitamin ve Spirulina alın. Her gün 3 çay kaşığı mamaya çay kaşığının ucuyla spirulina ve vitamin kattıktan sonra 2 çay kaşığı suyla nemlendirip iyice karıştırarak verin. Ayrıca önlem olarak Avimec , Vilmectin isimli ilaçlardan birini petshop veya veterinerden alıp ense derisine bir damla damlatın. 10 gün sonra bir damla daha damlatın. Arada sirkeli suyla banyo yapsın. Mantar değilse düzelecektir. Bunları yaptıktan sonra 15 günde iyiye gitmezse veya tüy dökmeye devam ederse yazın.

Geri