petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşumun kanadına ne olmuş olabilir?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Ahmet Kılıç tarafından 27 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Ahmet Kılıç

Ahmet Kılıç New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar,
    Muhabbet kuşumu odaya saldığım sırada ufak bir talihsizlik yaşadık. Kardeşim, kuşu sevmek için yakalamaya kalktı ve elinden kaçırdı. Daha sonra kuşun uçuşunda bir anormallik olduğunu fark ettim. Yanıma konduğunda soldaki kanadının düzgün durmadığını gördüm. Kuşu hemen kafese alıp suyuna bebek aspirini koydum. Aradan 5 gün geçti fakat çok fazla iyileşme olmadı. Sadece kanadının duruşu biraz düzeldi. 5 günlük süreçte de çoğunlukla uyuyor, kafesten çıkmak istemiyor, bazen soldaki kanadını titretiyor ve uçamıyor. (Eskisi kadar yükselemiyor.)

Muhabbet kuşumun son hali :

#1 Ahmet Kılıç, 27 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 27 Mayıs 2016
  2. paşam

paşam New Member

Beğenileri:
    0
    Kanadı kırılmıştır.ben vetetinere götürmüştüm üç beş gün sonra öldü malesef

3. Muhammet BAYDEMİR

Beğenileri:
    12
    Kanat titremesi genellikle ağrısı olduğunun belirtisidir. Aynı şekilde uçamayan bir dişim vardı çarpmıştı duvara kanadını bazen titretiyordu veteriner bir arkadaşım kanat kırık değildir ama ağrı yapıyordur bu yüzden hareket etmek istemez demişti. İğne ve ardından tüy çekip yeni tüy çıkartarak uçurmuştu. Son halini bilmiyorum ama ölüm ile sonuçlanmadı sonu. Umarım sizinde kötü birşey olmaz.

4. Ahmet Kılıç

Ahmet Kılıç New Member

Beğenileri:
    0
    Sandalye yüksekliğine kadar uçabiliyor fakat hemen yere düşüyor. Kırık olsa hiç uçamazdı diye düşünüyorum. [MENTION=18394]paşam[/MENTION]

Kırık olduğunu düşünmediğim için veterinere götürmedim fakat böyle devam ederse bir an önce veterinere götürmem gerekecek. Umarım ölüm ile sonuçlanmaz. [MENTION=17147]Muhammet BAYDEMİR[/MENTION]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:51 -->-> Daha önceki mesaj 01:30 --

Kanadının duruşu eskisi gibi düzeldi, simetrik duruyor fakat uçma konusundaki sıkıntılar devam ediyor.

Sayfayı Paylaş