Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun korkuları normal mi?

kurabiyecanavarı

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,
Muhabbet kuşum daha 1 buçuk aylık 5 gün falan oldu ben alalı. Dün de burada bana alışması için zaman gerektiğini söylediler tamam beklerim dedim lakin kuşum elma parçasından mandalina kabuğundan hatta mandalinayı elime aldığımda bile panik yapıyor korkuyor. dün elmadan ısırık aldım parçasını uzattım ona yemedi kafese koydum 15 dk hiç kıpırdamadan elmaya baktı öpücük atınca bakıyordu elma kafesteyken bakmadı korktu sanırım almak zorunda kaldım. Sonra 2 gün önce oyuncak aldım böyle halkalar birbirine geçmiş en altta bir zil var oynasın dedim canı sıkılmasın kafesine takıyorum korkuyor oradan oraya atıyor kendini tamam dedim çıkardım kafesten. Bu gıdaları nasıl tanıta bilirim ona elimden de yem yemiyor her gün deniyorum. Elimden yem yedirmek için bir kaç taktik verseniz diyorum :) bir de oyuncağa alıştırmak için gerçi, sürekli göreceği yere astım oyuncağı bir yerde yazıyordu dün denedim tekrar yok olmadı. o kadar ürkek ki her şeyden korkuyor minnak :)

Oyuncakta olmasın diyorsunuz yani Levent Bey. Sıkılmasın diye oynar dedim ama o da mı olmayacak.

O zaten şuan sıkılmiyordur etrafı izleyip taniyordur meyve sebzeye de zamanla alisir yavru daha

Güzel o halde vicdanım biraz rahatladı. Bana bir alışsın sonra özgür villy gibi takılacak zaten :)

Hocam kuşu dışarıya salıyormusunuz?
Kuşu nereden aldınız birde?

Son düzenleme:
petshoptan aldım buradaki arkadaşlarıma danıştım yaklaşık 20 gün çıkartmamamı tavsiye ettiler. Henüz çıkartmadım.

Petshoptan alınan kuşlar 1-0 yenik başlıyor malesef. Daha fazla ilgi lazım. Veya ilgi gösterseniz bile yaşadığı kötü bir olay onu size hiçbir zaman bağlayamıyor veya aranıza mesafe koyuyor. Dün Petshop'a oyuncak almaya gittiğimde adam kuşların bulunduğu kafese vuruyordu küçük bir sopayla kuşlar sağa sola kaçışıyordu. Niye yapıyorsun dediğimde; mavi olanı almaya gelecekler birazdan kuş gelmiyor kaçıyor dedi. Şimdi bu ortamda bu kuşlar insana nasıl alışır hayvanlar korkak oluyor haliyle. Bu sadece gördüklerimiz. Benim abimde kuş üreticisi. Sizin diğer açmış olduğunuz konudada yazdım. Beyaz kuş aldım yuvalıktan üçüncü gün bana alıştı. Aynı şekilde arkadaşımada verdim kuş hemen alıştı. Petshoplardan kuş almak hiç mantıklı iş değil. Petshoptan kuş alıp alıştıran varmıdır elbette vardır.

katılıyorum tamamen bilgi yetersizliğinden ve araştırma yapmadan almamdan kaynaklanıyor şimdi olmuş olsa burada bulunan yada direkt üreticisinden alırdım. Petshoptaki bey kuşu bana gösterirken bir kaç defa avucuna aldı bunu daha öncede sürekli yaptığına eminim bana da yapmamı tavsiye etti alışması için daha önceki yazımı okumuşsunuz olay böyle oldu işte farkındayım zor olacak ama sorumluluğunu aldım bir kere artık üzerime düşen neyse yapmak zorundayım belki alışır alışmasa da ilerde bir eş alırım. Ama bir arkadaşa ihtiyacım vardı keşke alışsa çok isterim :)

Geri