Karadeniz Pet

muhabbet kuşumun kursağı şişiyor

Nisa Nur Özkaya

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 5.5 aylık filan ve 2 haftadır benimle. Yaklaşık son 4 5 gündür filan yem yedikten sonra gözle görülür şekilde kursağı şişiyor. Sizce bir hastalığı mı var neden böyle olur?
IMAG0123.jpg
IMAG0052.jpg

Şişkin duran yer kursak değil tüylerini üfleyerek kontrol edin apse benzeri birşey olabilir. Ayrıca dışkı paylaşın.

Şişkin duran yer kursak değil tüylerini üfleyerek kontrol edin apse benzeri birşey olabilir. Ayrıca dışkı paylaşın.
yediğinde şişen yere baktığımda pembe derisi gözüküyor yemediğinde belli olmuyor şişlik ve derisi daha koyu renk oluyor şiş değilkenIMAG0126.jpg dışkısı da bu şekilde bazen normalden büyük yaptığı oluyor ve bana yaparken zorlanıyor gibi geldi böyle tuhaf bi ses çıkarıyor alçak bi sesle ötüyor gibi

Dışkısı sıkıntılı değil. Kontrol ettiniz mi şiş yeri ?

Dışkısı sıkıntılı değil. Kontrol ettiniz mi şiş yeri ?
bir şey yemediğinde normal duruyor yediği an baya bi şişiyor derisi de normal şişince daha bi pembe oluyor. bir de geldiğinden beri ötmedi sadece kuş sesi duyunca ötüyor. bi kaç sabahtır dikkat ediyorum hareketli oluyor kafeste beni görünce durgunlaşıyor arada yem yiyor su içiyor falan o kadar tüy döküyor bide şuan biraz ondan böyle davranıyor olabilir mi

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Olabilir tabi. Tüydeyken halsizleşirler. Derisinin şiş halinin videosunu paylaşın

Şiş halini diyorum zaten. Ne zaman şişerse video ve fotosunu çekin. Ama deri görünecek dıştan değil.

Üflediğiniz yer kursak değil bu kesin. Ve videodan hiçbir şey görünmüyor. Bence müdahale etmeyin. Kusma ishal ve aşırı haldizlik olursa yazın.

Üflediğiniz yer kursak değil bu kesin. Ve videodan hiçbir şey görünmüyor. Bence müdahale etmeyin. Kusma ishal ve aşırı haldizlik olursa yazın.
kursağın daha altı sanırım ve sola doğru bi şişlik oluyor ama sadece yediğinde belli oluyor veterinere götürmeli miyim sizce rahatsız oluyor gibi de gözükmüyor rahatsız olsa yemezdi sanırım

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7 gün suyuna 10 damla kadar sirke katın. 5. Gün tüm kafesi dezenfekte edin. Tedavi sırasında ve sonrasında suyuna probiyotik katın.
Teşekkür ederim sanırım kuruma da başlamış göğüs kemiği sivri biteral eczane vermemişti triflucan damlatiyirum iki gündür birer damla sabah akşam acaba iki damlaya cikarsammi.?Birde kursak içinde biseyler gözüküyor sis olan yerde ufak ufak mor renk

Geri