Karadeniz Pet

Muhabbet kusumun kuyruk tuyleri ve kantalru cikmiyor

• Konbuyu başlatan memoocan.21
  • Başlangıç tarihi
M

memoocan.21

Guest
Arkadaşlar merhaba bende yeni muhabbet kuşu aldm saticinin tavsiyesine uydum onun sectigi benim de begendgm bir kustu. Bana gosterdiginde henuz kuyrugu ve kanatlardaki büyük tüyleri yoktu. Cikar demişti. Daha 20 günlüktü ve daha rahat bana alisr vs demişti. Alali yaklasik 2 ay olacak ancak henuz bahsettigim tüyleri cikmadi. Ve kusumun burun deliklerinin ustunde ki tuylerin biraznda kirlilik gibi bisi var ve nefes alisi da genellikle sanki nefes nefese kalmis gibi ve agzini surekli acip kapatiyor. Aldiktan 3 gun sonra veterinere goturdum ishal dedi ilac verdi ve tuyleri için de cikar demisti. Ancak belirttigm gibi hala ckmadi ve netten yaprgm arastrmada fransiz tüy dokumu hastaligi varmis. Kuşumun da o hastlaiktam olmasndan korkuyorm. Bugun aldgm yere götürdüm adama gore sapasaglam ve tuyleri cikarmis. Kusum canli ve harektli dirayeti de saglammis isirmasndan dedi veteriner. Yardmlarinizi bekliyorum Cinsiyeti erkek irki da jumbo ingiliz demisti.
2341a77b1a19da33797e541b620fb85c.jpg
001fceb67489fae9ffa4044ce2e721c5.jpg
be7b8abf0bf5067a67e9d8ce5044b4a0.jpg

Ilk resim dun aksam cektim burun deligindeki tüyler için.
Ikinci resim de 3-4 gun once çekmiştim
Son resim de ilk aldgmda çekmiştim iki ay kadar önce. Simdiden teşekkür ederim.

Fransiz tüy dökümü olsa kanatlardan felanda atar tüyleri sanmıyorum fransiz tüy dökümü olacağını.

Inşallah oyle degildir diye ümit ediyorm bende. Yazmayi unutmusum kanamasi yok sanrm fransiz tüy dökümü degil. Ama tuylerinin cikmamasi nefes alis şekli ve burnunun ustundeki tuylerdeki kirliligi çözemedik

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:22 -->-> Daha önceki mesaj 16:18 --

Kusum french molt veya fransız tüy döküm hastaligina sahipmis... bu hastalikta cok kasinmalari normal mi

Geri