Karadeniz Pet

muhabbet kuşumun nesi var?

• Konbuyu başlatan filiz aydın
  • Başlangıç tarihi
F

filiz aydın

Guest
muhabbet kuşum bir aydır benimle birbirimizi çok seviyoruz alıştık. üç dört gündür gözlemlediğim kadarıyla muhabbet kuşumun dışkısının yeşil olması gereken kısmı turuncu veya kırmızı oluyor, ne gibi bir problemi olabilir? bunun dışında hiçbir hastalık belirtisi yok oynuyor geziyor kafeste tutmuyorum süreki evde özgür uçuyor. :confused:

resim yüklermisiniz ishal mi kuş pisliğinin ve kusunun fotolarını koyarsan yardımcı olunur forumda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:30 -->-> Daha önceki mesaj 11:23 --

kusun rahatsız ama veterinere gitmelisiniz normal pislik siyahtır yeşil ishal belirtsii gösterir kırmızı olması ise zaten korkunc acaba kanama mı kusta acil veterinere gitmelisiniz

Yaa :( ona bişe olmasınn yarın sabah hemen gidiyoruz veterinere :( resim yüklemeyi beceremedim deniyorum da :(

vzsy6.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:57 -->-> Daha önceki mesaj 11:55 --

Ara sıra rendesini veriyorum havucun da oynuyor oyle yemiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:09 -->-> Daha önceki mesaj 11:57 --

vzt6y.jpg

kusunuz yavru daha havucu kesin bu aralar sadece yem ve su verin suyu günlük değiştir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:11 -->-> Daha önceki mesaj 12:10 --

pek kırmızı gibi görünmyor ama ben daha kötü bekliyordum yem dısında hiçbişey vermeyin kusa bu aralar

bu kusun kus kumu ve kalamar kemiği var mı sanki sindirmemiş gibi görünüyor

Zaten sadece yem yiyor bu aralar daha önceleri ara sıra kahvaltı tabaklarına eşlik etmesine izin veriyordum yumurta cicibebe ve havuç rendesinden mama yapıyordum bu kadar.. Bir de yeminin kalitesini begenmiyorum çok fazla önereceğiniz bir marka var mı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:16 -->-> Daha önceki mesaj 12:15 --

Var evet enerji blok kalamar kemiği ve kuş kumu kullanıyoruz.

ben vitakfard ve gardenmix karıstırıp veiryorum vitafart cok iyi yem ama pahalı =((

benim bir kuşumda da böyle bir problem var, son zamanlarda yem değişikliği yaptınız mı, ben bir ara yemden şüphelendim ama diğer kuşlarımda problem yok, şimdi ise mamadan şüpheleniyorum, havuç ve mama vermediğiniz zamanlarda dışkı normal görüntü de oluyorsa mamadan veya havuçtan da olabilir, geçmiş olsun...

suyuna vitamin katın kuşcularda satiyolar. ve cok sık yeşilik vermeyin. hafta bir yeterlidir.

Vitakraft öneririm. Petshoplarda 18 ile 22 tl arası satılıyor 800 gramı. Ben internetten 12,5 veya 13,5 a bu hafta bulup 3-4 kutu aldım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yanlız muhabbet kusunuzun rengi çok hoş maşallah

Nexus 4 cihazımdan gönderildi

evde devamlı salık olan kuşunuzu takipe almalısınız bence evdeki bitki veya çiceklerden yada olmadık bişeyden kemiriyor olabilir bazı bçiçek yapakları zehirleyebilir

vitakraft spariş ettim internetten fakat bazı forumlarda kuşumu öldürdü felan yazmışlar şimdi korkuyorum açıkcası bende karısım yapmayı düsünüyorum buradan vitaking yem almıstım begenmedım cok fazla taze değil gibiydi önceki kusuma hep bonnie alıyordum onda paketi acınca bile güzel bir koku gelirdi. bu arada veterinere gittik dert etme kızım geçicidir bu hasta görünmüyor dedi gönderdi bizi. biraz biraz düzelme de başladı hiç bişe yapmadıgım halde :( inşallah gerçekten birseyi yoktur yavrumun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:53 -->-> Daha önceki mesaj 10:52 --

suyu içinde multisol isimli vitamin kullanıyordum zaten insallah iyi olur paşa kuşum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:55 -->-> Daha önceki mesaj 10:53 --

evde bitki felan yok da ben anasınıfı öğretmenıyım dolabın üstündeki eva kagıtlarımı kemırdıgını görmüstüm plastık türevli oldugu için kaldırdım onları belki ben görmeden zararlı bişeler kemırdgı ıcın böyledir. tüm evi paketlesem iyi olabilir gercekten çok seviyorum kuşumu

Yemin taze olup olmadigini nereden anlicam

Nexus 4 cihazımdan gönderildi

ya açıkçası bende tam bilmiyorum paket yem alıyorum hep açık yem almadım hiç ama bazı yemler gercekten tohum kokuyor tertemiz bazıları kokmuyor. bonnie öyleydi güzel kokardı mesela vitakraft içinde öyle diyorlar. ama şimdi kullandıgım yem tazelik kokmuyor. belki o da iyi bi markadır ama bendeki takıntı boyutunda çok arastırıyorum kötü birşeyi kuşuma yedirmek istemem
:)

Geri