petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşumun nesi var?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve erfreulich tarafından 21 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. erfreulich

Bundan bir hafta önce karnında yumurta zannettiğimiz bir şişlik vardı antibiyotik kulandık geçti ama suan gaga altında çok değişik bir oluşum var et çıkıntısı gibi..önceden vardı da tüyleri mi döküldü ondan mı daha belirgin oldu bilmiyorum ama göz kenarları da kötü görünüyor biraz da ishali var acaba mantar falan mı oldu yardımcı olursanız sevinirim [​IMG] [​IMG]

#1 erfreulich, 21 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 21 Eylül 2014
  2. Gürkan GÜLER

Altın Üye

Beğenileri:
    23
    Mantar olabilir ic parazit geciriyor olabilir antibiyotik kulanildiysa hemen arkasindan bi ilac daha kulanilmasi gerekiyor cunku antibiyotik organlara zarar veriyor diye biliyorum adini bilmiyorum ustalar daha iyi bilir fotograf paylasirsan yakindan daha iyi olur

3. erfreulich

nasıl fotoğraf ekleyebilirim yardımcı olabilirsenz sevinirim

4. Gürkan GÜLER

Altın Üye

Beğenileri:
    23
    Teknik destek bolumunde nasil fotograf eklerim konusu var ordan bakabilirsin

5. erfreulich

ekledim yorum yapabilir msinz

6. Tunç ÇAĞATAY

Ceresi kötü olmuş ne zamandır öyle onun çeresi ?

7. erfreulich

yaklaşık bir haftadır bu şekilde

8. Tunç ÇAĞATAY

Değişik bir mantar biçimi sanırım, kuşda halsizlik kabarma felan var mı ?

9. erfreulich

var ama tümörden kaynaklandığını düşünüyorum baya baya indi bu arada tümörü

10. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Antibiyotik tedavisi bittiyse mantar ilacı kullanabilirsiniz. Bugün o bölgeye vazelin sürün, faydasını görürseniz kesin mantardır. Antibiyotik zaten mantar içerir, antibiyotikle vücuda mantar giriyor ve bu mantarlar sayesinde iyileşme oluyor. Belki dozaj kasıtlı olarak, ihtiyacı olduğu için fazla dozaj verilmiş olabilir. Bu da belki mantar üremesine yok açmıştır. Vazelin işe yararsa mantar üremesi olduğu garanti olmuş olur. Bu durumda mantar ile ilgili konu başlıklarında önerilen ilaçlardan birini suluğuna koyarak ve vazelin sürmeye de devam ederek üstesinden gelebilirsiniz. Geçmiş olsun.

11. erfreulich

Sayfayı Paylaş