Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun neyi var bi bakar mısınız? (Videolu)

alperünal

Yeni Üye
Kuşu veterinere götürdük fakat pek bi bildiği yok sanırım bir şeyi yok dedi ve yolladı.
Pet Shopcu bi tanıdığımız vardı ona götürdük ishal olmuş dedi ve kan dolaşımı hızlansın diye kanadından ve kuyruğundan bir kaç tüy kopardı. Önceden bir kere daha ishal oldu vitamin ve ishal ilacı vermişti başka bi veteriner. Eve getirdik suyuna vitaminden damlattık fakat hiç suyundan içmiyor biz de 1 damla ağzına vitaminden 1 damlada ishal ilacından damlattık biraz canlandı yemlerinden yer hale geldi çok hafiflemiş kuş bu parmağa alındığında fark ediliyor. Önceden asla ele gelmezdi sadece parmağıma ve omzuma gelirdi fazla yaklaşmazdı şimdi hiç hali yok olduğu yerde duruyor yumurta dilimleyip attık kafesine ne olacak bilgi verir misiniz?
https://www.youtube.com/watch?v=ttSTeRYTssY&feature=youtu.be

[YOUTUBE]https://youtu.be/ttSTeRYTssY[/YOUTUBE]

Son düzenleme:
Geçmiş olsun.Dışkısının fotoğrafını da paylaş istersen, çok halsiz görünüyor.Tüylerini çektirmezdim yerinde olsam. :/

Dışkısı poposuna yapışmıştı sabah temizledim ılık suyla şu an kafesinde hiç dışkısı yok dışkısının rengi dün yeşil ve siyahtı..
Tüylerine gelince insan öleceğini sandığı için ne yapacağını bilmiyor böyle olunca da artık ne yaparsa düzelir diye elden bi şey gelmediği için mecburen yaptırdım.

niye okadar kafes kirli hastalanır tabi g.olsun acil şifalar

niye okadar kafes kirli hastalanır tabi g.olsun acil şifalar

Daha bu sabah temizledim veterinere gittiğinde temiz kafeste olsun diye 2 haftada 1 temizlerim kafesini şu an kuş sadece kafesin altında duruyor o yüzden yemlerini falan döktüm hep yere yumurtalarda var o yüzden öyle.

Daha bu sabah temizledim veterinere gittiğinde temiz kafeste olsun diye 2 haftada 1 temizlerim kafesini şu an kuş sadece kafesin altında duruyor o yüzden yemlerini falan döktüm hep yere yumurtalarda var o yüzden öyle.

anladım birdn öyle görünce k.bayın acil şifalar dilerim.

Dışkı fotosu paylaşmalısın ki biraz daha anlaşılır olsun. Sıcak su torbası varsa torbanın etrafını yünlü/pamuklu bir bezle kapla.(Kuşun yanmayacağı bir ısıya ayarlamak için bunu yapmalısın.) Kafesin tabanına koy.Öleceği fikrine de kendini kaptırma hemen.Takati yoksa sen yem yedir mutlaka.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:36 -->-> Daha önceki mesaj 19:34 --

Bir de kullandığın ishal ilacı ve vitaminin adı ne? SKT lerine dikkat ediyorsun dimi.

Umarım kısa sürede iyileşir ama geçen haftalarda benimde bir kuşum böyle hastalanmıştı, hafiflemişti, ishaldi vs.. Aynı belirtiler vardı ve malesef kaybetmiştik. :(

Dışkı fotosu paylaşmalısın ki biraz daha anlaşılır olsun. Sıcak su torbası varsa torbanın etrafını yünlü/pamuklu bir bezle kapla.(Kuşun yanmayacağı bir ısıya ayarlamak için bunu yapmalısın.) Kafesin tabanına koy.Öleceği fikrine de kendini kaptırma hemen.Takati yoksa sen yem yedir mutlaka.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:36 -->-> Daha önceki mesaj 19:34 --

Bir de kullandığın ishal ilacı ve vitaminin adı ne? SKT lerine dikkat ediyorsun dimi.

Apex Axisol A,D3,E,C vitamin.
MaxiSol İsadur ishal için.
Kafasını bazen normal yapıp uyuyor yani arkasına çevirip kanat birleşiminin arasına koyuyor. Bazende videodaki gibi uyukluyor. Neden yapıyor bunu?

Hasta olduğu için uyukluyor enerjisi yok kuşun işte. :/ İlaca dair fikrim yok.Bilenler fikir verirken görsün diye sordum.

Geri