Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Rahatsızlığı Nedir ?

frey7

Yeni Üye
MERHABALAR BANA KANATLARI KESİLMİŞ, UÇAMAYAN, YERDE SÜRÜNÜR HALDE ADETA MASKOT HALİNE GETİRİLMİŞ, YAVRUYKEN GELEN ÇOK SEVDİĞİM ADETA ÜSTÜNE TİTREDİĞİM MUHABBET KUŞUMDA SON 10 12 GÜNDÜR DIŞKISINDA FARKETTİĞİM BOZUKLUK VE DURGUNLUK VAR. DIŞKI RESİMLERİNİ EKLEYECEĞİM. GENEL OLARAK YEME İÇMESİNDE PEK BİR FARK YOK TEMİZ DE BAKARIM TAZE SU YEM SÜREKLİ ÖNÜNDEDİR. KAFESİNİ HAFTADA EN AZ 2 KEZ SICAK SU İLE TEMİZLERİM O KADAR DİKKAT ETMEME RAĞMEN DURUM MALESEF BU YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

DIŞKI RESİMDEKİ ŞEKİLDE SAYDAM SULU BAZENSE ETRAFINDA YEŞİL BİR SIVI OLUYOR SIVI HARİCİNDE DIŞKI KOYU YEŞİL RENKTE. HAYVAN ÇOK HAREKETLİ CANLI BİR HAYVAN OLMASINA RAĞMEN SON ZAMANLARDA TAMAMEN DURULDU KAFESTEN ÇIKTIĞINDA KAFESİN ÜSTÜNDE SÜREKLİ OTURUYOR UÇMAYA ÇALIŞIRSA ÇOK SÜRMÜYOR BAZEN DÜŞÜYOR. HİKAYESİNDEN DOLAYI BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ÜZÜLÜYORUM HALİNE LÜTFEN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

Ekli dosyalar

• 46086966_264774800852039_6580348548439605248_n.jpg
    46086966_264774800852039_6580348548439605248_n.jpg
    88.2 KB · Görüntüleme: 36
  • 46094211_175504520069434_2106482988249251840_n.jpg
    46094211_175504520069434_2106482988249251840_n.jpg
    107 KB · Görüntüleme: 37
MERHABALAR BANA KANATLARI KESİLMİŞ, UÇAMAYAN, YERDE SÜRÜNÜR HALDE ADETA MASKOT HALİNE GETİRİLMİŞ, YAVRUYKEN GELEN ÇOK SEVDİĞİM ADETA ÜSTÜNE TİTREDİĞİM MUHABBET KUŞUMDA SON 10 12 GÜNDÜR DIŞKISINDA FARKETTİĞİM BOZUKLUK VE DURGUNLUK VAR. DIŞKI RESİMLERİNİ EKLEYECEĞİM. GENEL OLARAK YEME İÇMESİNDE PEK BİR FARK YOK TEMİZ DE BAKARIM TAZE SU YEM SÜREKLİ ÖNÜNDEDİR. KAFESİNİ HAFTADA EN AZ 2 KEZ SICAK SU İLE TEMİZLERİM O KADAR DİKKAT ETMEME RAĞMEN DURUM MALESEF BU YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

DIŞKI RESİMDEKİ ŞEKİLDE SAYDAM SULU BAZENSE ETRAFINDA YEŞİL BİR SIVI OLUYOR SIVI HARİCİNDE DIŞKI KOYU YEŞİL RENKTE. HAYVAN ÇOK HAREKETLİ CANLI BİR HAYVAN OLMASINA RAĞMEN SON ZAMANLARDA TAMAMEN DURULDU KAFESTEN ÇIKTIĞINDA KAFESİN ÜSTÜNDE SÜREKLİ OTURUYOR UÇMAYA ÇALIŞIRSA ÇOK SÜRMÜYOR BAZEN DÜŞÜYOR. HİKAYESİNDEN DOLAYI BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ÜZÜLÜYORUM HALİNE LÜTFEN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.
Kuşunuza probiyotik desteği sunuyor musunuz? Yeminde aspur var mı? Ayrıca bu süre zarfında kuşunuzda zayıflama yem yememe-yiyememe ve göğüs kemiğinde bıçak gibi sivrilme fark ettiniz mi?

Kuşunuza probiyotik desteği sunuyor musunuz? Yeminde aspur var mı? Ayrıca bu süre zarfında kuşunuzda zayıflama yem yememe-yiyememe ve göğüs kemiğinde bıçak gibi sivrilme fark ettiniz mi?
Zayıflama az da olsa var hocam yem yiyor su içiyor bunlarda pek problem yok. Göğüs kemiğinde sivrilme vs gibi bir durum yok. Yem, su ve belli aralıklarla vitamin takviyesi hariç herhangi bir destek ürün kullanmadım.

Zayıflama az da olsa var hocam yem yiyor su içiyor bunlarda pek problem yok. Göğüs kemiğinde sivrilme vs gibi bir durum yok. Yem, su ve belli aralıklarla vitamin takviyesi hariç herhangi bir destek ürün kullanmadım.
Anladım istersen probiyotik takviyesi yapabilirsin dışkılama problemini çözüp yemden aldığı verimi arttıracaktır. Onun haricinde fazla yardımcı olamayacağım daha usta arkadaşlardan cevap bekleyelim en iyisi.

Anladım istersen probiyotik takviyesi yapabilirsin dışkılama problemini çözüp yemden aldığı verimi arttıracaktır. Onun haricinde fazla yardımcı olamayacağım daha usta arkadaşlardan cevap bekleyelim en iyisi.
Tamamdır teşekkürler ilgin için dosttum

Ortam sıcaklığı ne durumda? Malum önümüz kara kış ve bu aylarda üşütme veya cereyanda kalma sık görülüyor. Daha dün bir kuşumu üşütmeye bağlı ishalden kurtardım. Şayet böyle bir durum varsa yulaf ve aspur takviyesi yapın. Aspur en faydalı tohumdur kuşlar için. Yulafın da geri kalır yanı yoktur. Ortam sıcaklığını da 25 derecede tutmaya çalışın düzelir inşallah. Dışkısı sulu da olsa kıvamlı. Geçmiş olsun.

Önerilenleri yapın gelişmelere göre veterinere gidersiniz. Gözleme mutlaka devam edin.

Sırf onun için 60 da kombi yakıyoruz ortam sıcaklığı 25 ler seviyesinde veya daha üzeridir. Bugün aspur takviyesi yapacağım gün be gün gelişmeleri aktaracağım umarım düzelir. Dışkısının son halini de paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20181114_114736.jpg
    IMG_20181114_114736.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20181114_114711.jpg
    IMG_20181114_114711.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 27
Sırf onun için 60 da kombi yakıyoruz ortam sıcaklığı 25 ler seviyesinde veya daha üzeridir. Bugün aspur takviyesi yapacağım gün be gün gelişmeleri aktaracağım umarım düzelir. Dışkısının son halini de paylaşıyorum.
Kuşunuz da büyük ihtimal mantar kaynaklı bir durum var dışkıda yeşil haleler var sulukdan 3 gun mikostatin uygulayın 100 ml suluga 0.1 ml olacak sekilde 3 gun sobra kafes dezenfektani ve sulukdan vitamin prebiyotik uygulayın

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Veteriner hekim kuşta ishal ve salmonella olduğunu söyledi milverm ve vetakoksin isimli iki ilaç verdi 5 gün boyunca suyuna şırıngayla 2.5 cc koyarak tedaviye başladık diğer dostlarımın önerdiği gıda takviyeleri ile birlikte kullanıp sonuçları yazacağım. Herkese ilgisi için teşekkür ediyorum.

Merhabalar limonun tedavisinde bugün 2. Gün vetakoksin vermeye devam ediyorum 1 suluğa 2.5 cc olarak. Gelişme olarak dışkısı daha katı gibi dün ekstra dan patates haşlama da vermiştim. 5 gün bu ilaca devam edeceğim. Çok daha iyi görünüyor bugün şükür. Resimleri ekleyeceğim. Sizlere bir sorum veteriner nilverm de verdi ekstradan onun kullanımını nasıl yapacağım vetakoksin den sonra mı kullanacağım veya birlikte mi kullanacağım yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler.

Veterinerinize bu konuyu danışmanız daha sağlıklı olabilir. Geçmiş olsun. Kuşunuzun güzel haberlerini alırız inşallah.

Geri