Karadeniz Pet

muhabbet kusumun sorunlariii

Güvercinci

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar kendime bi muhabbet kusu aliyim dedim ne guzel egitirim diye falan dusunuyodum ama yok olmuyo muhabbet kusu hayatima biraz renk katsin istedim keske hic kalkismasaydim sorun su ki hayvanin bana karsi ilgisi sifir kafese koydugumda ise aman tanrim deliriyo bi saga bi sola 4-5 saat araliksiz cikmaya calisiyo elime falan gelirdi ilk zamanlar artik elimede gelmiyo kafesini aciyorum dolabin ustune cikiyo orda takiliyo kafese koymaya calisiyom zor oluyo tabii kafesinden nefret eden bi kusu ilk defa goruyorum onun icin cok buyuk bi kafes almistim yok yine yine yine kacmaya calisiyo yardim edin yapabilicek ne var :confused:

Yaşı büyük bir kuş sahiplenmiş iseniz eğitimi yavru olan kuşlara göre daha zor ve zaman alır.

Sabırla onu korkutmadan üzerine git inşaallah alışır

Umutsuz olmayın gerçekten ne alismayacak kuşlar alisiyor yeter ki sabır ve ilgi

Peki bu kafesten durmadan cikma istegi nasil olucak 3-4 saat boyunca kafesin kapisinin onunda bi saga bi sola gidip duruyo sonra dinlenip devam ediyo

Güzel sözler söyle aksamları ışığı kapat yakala sev internetden muhabbet kuşu sesleri aç dinlet çözüm çok yeterki sen iste

Dışarda durması problem mi? Kendi rızasıyla girmesini beklessen girebilir belki.Kafese girecek diye tedirgin etme yazık.

Sakın karanlıkta avuclama ışıkta bile olsa yakalama o kafesten çıkma isteği iyi işte ilgi bekliyor nice kuşları zorla çıkarıyorlar dışarı sukredin ve dediğim gibi azimle yavaş yavaş yaklaşın

Geri