Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun sorunu ne? (Resimli)

janissaryy

Yeni Üye
Geçtiğimiz mayıs ayında bir iki aylık bir muhabbet kuşu aldık. kuşun durumu gayet iyiydi ve bize alıştı. bir kaç kelime de konuşuyordu. ama sebebini anlayamadığımız bir şekilde bir buçuk ay önce konuşmayı bıraktı ve halen konuşmuyor. ayrıca genellikle kabarık duruyor ve uyuyor, yorgun gibi bir hali var. dışkısının rengi de eskine göre değişti. bir kaç kez ishal oldu ama iyileşti. Şu anda da ishal olabilir. resimlerini ekliyorum. yardımcı olursanız sevinirim. Ölmesinden korkuyorum. :(

zl4jB4.jpg

O9MvLA.jpg

geçmiş olsun kuşunuz çok halsiz duruyo bence konuşmaya hali yok.inş biran önce sağlığına kavuşur.

Probiyotik ve vitamin takviyesi yapın. Kırgınlığı var belli ki. Bir de bakteri olma durumu var. Göğüs kafesini ellediğinizde normalden daha keskin(jilet gibi) geliyorsa maalesef kuruma olabilir. İnşallah değildir. Geçmiş olsun.

Probiyotik ve vitamin takviyesi yapın. Kırgınlığı var belli ki. Bir de bakteri olma durumu var. Göğüs kafesini ellediğinizde normalden daha keskin(jilet gibi) geliyorsa maalesef kuruma olabilir. İnşallah değildir. Geçmiş olsun.

Probiyotik derken ne vermeliyim mesela kuşa? Göğüs kafesinde düz bir çizgi halinde ele sert gelen bir kısım var, evet. Ne anlama geliyor olabilir bu?

probiyotik derken ne vermeliyim mesela kuşa? Göğüs kafesinde düz bir çizgi halinde ele sert gelen bir kısım var, evet. Ne anlama geliyor olabilir bu?

gökhan beyin dediği gibi sert geliyorsa kuruma başlamış biran önce tedavisine başlayın.çok çok geçmiş olsun

Hocam, Suyuna vitamin koy sıcak bi ortamda dursun kuş. Mama verebilirsin ishal değilse. Zayıflamasına izin verme.

bana kusunuzda mantar varmis gibi geldi. gagasinin ustundeki soyulma gibi seyler mama vs kalintisi degilse mantar olabilir. isterseniz bi arastirin mantar belirtilerini. mantarsa tedavi uygularsiniz. gecmis olsun.

hocam kuşunuz mantar olmuşa benziyor gagasının yanlarındaki tüyleri biraz kaldırarak bak böyle kurumuş deri parçası gibi şeyler varsa mantar olmuştur ki bana da öyle geldi benim kuş da böyle idi saolsun levent hocam bi krem önerdi onu sürdüm 1 haftada geçti kendine geldi kuş. bir de üşütmüş de olabilir kuşunuz. onun için de yine denediğim şey boş küçük bir kavanoza sıcak sul doldurup gece kafesin içine koydum gündüz de yine aynı şeyi tekrarladım 2 gün boyunca bir de suluğuna 10 damla kadar limon damlattım o soğuk algınlığını da atlatmıştım kuşumun Allah ın izniyle.

hocam kuşunuz mantar olmuşa benziyor gagasının yanlarındaki tüyleri biraz kaldırarak bak böyle kurumuş deri parçası gibi şeyler varsa mantar olmuştur ki bana da öyle geldi benim kuş da böyle idi saolsun levent hocam bi krem önerdi onu sürdüm 1 haftada geçti kendine geldi kuş. bir de üşütmüş de olabilir kuşunuz. onun için de yine denediğim şey boş küçük bir kavanoza sıcak sul doldurup gece kafesin içine koydum gündüz de yine aynı şeyi tekrarladım 2 gün boyunca bir de suluğuna 10 damla kadar limon damlattım o soğuk algınlığını da atlatmıştım kuşumun Allah ın izniyle.

fotoğrafı burada.

R93dja.jpg

kuşunuzda kuruma var iç parazitde olabilir bence acil vitamin yada ilaç takviyesine acilen başlamanız lazım birde yeminizi kontrol edin yemde sıkıntılı bence temiz tozsuz yem alın ve markasını bilmediniz yemleri almayın bence

Küçük bir ilçede yaşıyorum ve maalesef burada Diazyme bulamadım. Eczacı onun yerine görseldeki ilacı tavsiye etti ve insanların bu ilacı muhabbet kuşlarında kullandıklarını söyledi. Sizin bu ilaç hakkında bir bilginiz var mı?
1Dd1vj.jpg

Son düzenleme:
Geri