Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun tekrar eden rahatsızlığı

cpterhan

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhabalar. Forumda bir çok konuyu okudum. En sağlıklı olanın konu açmak olduğuna karar verdim. Kuşumuz 7-8 aylık. Aldığımızdan bu yana sürekli tekrarlayan kabarık şekilde olma sorunu var. Bazı zamanlar iyi,çok hareketli bazı zamanlar ise kabarık ve mutsuz bir şekilde duruyor. Bir dönem kusma, ishal ve kabarık olarak olduğu dönem Adana'da bir veteriner hekimden antibiyotik ve penisilin tedavisi aldık. Söylediği şekilde kullandık ve süreç sonunda belli bir iyileşme gerçekleşti. Fakat kusma harici kabarık olarak durma ve ishal sık sık tekrarlanıyor. Verdiği ilaçları tekrar kullandık fakat bir sonuca ulaşamadık. 7 ayda 3 kere tüy döktü. Sonuncu tüy dökmesi 1 aydır devam ediyor. Kaşınmaya ve pul pul kepek gibi deri dökmeye başladı. Sürekli tekrarlayan kabarık şekilde ve mutsuz olma durumundan nasıl kurtulabiliriz? Dışkı fotoğrafı ve diğer fotoğrafları paylaşıyorum Yardımlarınız için teşekkürler.
https://i.hizliresim.com/763m4a.jpg
https://i.hizliresim.com/gOMlBb.jpg
https://i.hizliresim.com/QVOX9G.jpg
https://i.hizliresim.com/XPRW5j.jpg
https://i.hizliresim.com/bB78W0.jpg
https://i.hizliresim.com/dOgjRr.jpg
https://i.hizliresim.com/5D69Bl.jpg

Cocsigell alıp kullanın 5 gün çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar. Ayrıca multivitamin ve probiyotik de alın. Onları da kullanacaksınız.

Cocsigell alıp kullanın 5 gün çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar. Ayrıca multivitamin ve probiyotik de alın. Onları da kullanacaksınız.
Teşekkür ederim bilgilendirme için. Deneyip gelişmeleri tekrardan buradan paylaşırım. Probiyotik ve multi vitamin için tavsiye ettiğiniz belli bir kullanım miktarı varsa bilgilendirirseniz sevinirim

Probiyotiği 2 ay kadar her gün katın. Suya ne katarsanız katın probiyotik de katın. Multivitamini de tedavi boyunca ve sonrasında 3 gün kullanın. 10 gün aradan sonra haftada 2 kez kullanmaya devam edin. İlaç temin edene kadar suyuna 6 damla sirke katın.

Probiyotiği 2 ay kadar her gün katın. Suya ne katarsanız katın probiyotik de katın. Multivitamini de tedavi boyunca ve sonrasında 3 gün kullanın. 10 gün aradan sonra haftada 2 kez kullanmaya devam edin. İlaç temin edene kadar suyuna 6 damla sirke katın.
Teşekkür ederim bilgilendirme için. İlaç kullanımından sonra bilgilendirme yaparım tekrardan.

Tedavinin 4. Günü tüm kafesi ve ekipmanlarını dezenfekte edin. Hatta temas ettiği her ne varsa. En ufak ayrıntıyı bile kaçırma. Kalamar kum vs vs..

Çok teşekkür ediyorum tekrardan.
Cocsıgell (Çeyrek Suluğa mercimek tanesini geçmeyecek kadar) +probiyotik+multivitamin 5 gün boyunca
4.gün tam dezenfekte
6.7.8. Gün probiyotik+multıvıtamın
Başlangıçtan itibaren 2 ay boyunca da probiyotik
Bu şekilde bir tedavi uygulayacağım değil mi? Bir yanlışlık olmaması ve derli toplu olması açısından soruyorum. Bir de son olarak probiyotik ve multivitamin dozajlarını belirtirebilirseniz sevinirim.

Evet doğru.
Onları da mercimek tanesi kadar çeyrek suluğa. Probiyotik iki ayın sonunda haftada 3-4 defaya düşürebilir veya yine hergün devam edebilirsiniz. Probiyotikte doz aşımı veya yan etki yoktur. Sular her gün taze hazırlanıp verilecek.

Evet doğru.
Onları da mercimek tanesi kadar çeyrek suluğa. Probiyotik iki ayın sonunda haftada 3-4 defaya düşürebilir veya yine hergün devam edebilirsiniz. Probiyotikte doz aşımı veya yan etki yoktur. Sular her gün taze hazırlanıp verilecek.
Çok teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırıp tüm sorularıma cevap verdiğiniz için.

Herkese tekrardan merhabalar. Bugün Selçuk beyin önerdiği tedavinin 10.günü oldu sanırım. Probiyotik verilmeye devam ediyor fakat kuşta bir değişiklik yok. Son dışkı örneğinin fotosunu atıyorum. Kuş ara ara kabarık durmaya devam ediyor. Yapabileceğimiz başka bir şey varsa bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2018-04-15 at 13.20.22.jpeg
    WhatsApp Image 2018-04-15 at 13.20.22.jpeg
    341.2 KB · Görüntüleme: 29
  • WhatsApp Image 2018-04-15 at 13.36.54.jpeg
    WhatsApp Image 2018-04-15 at 13.36.54.jpeg
    191.4 KB · Görüntüleme: 29
Herkese tekrardan merhabalar. Bugün Selçuk beyin önerdiği tedavinin 10.günü oldu sanırım. Probiyotik verilmeye devam ediyor fakat kuşta bir değişiklik yok. Son dışkı örneğinin fotosunu atıyorum. Kuş ara ara kabarık durmaya devam ediyor. Yapabileceğimiz başka bir şey varsa bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Cocsigeel’i 10 gün mü verdiniz ?

Hocam sade maden suyunu bir kaba döküp kaşıkla karıştırarak asidini alın. Sonra probiyotik katıp kuşa verin. 3 gün yapın. Su kaybından dolayı halsiz olabilir. Bir deneyin bakalım.

Hocam sade maden suyunu bir kaba döküp kaşıkla karıştırarak asidini alın. Sonra probiyotik katıp kuşa verin. 3 gün yapın. Su kaybından dolayı halsiz olabilir. Bir deneyin bakalım.
Tekrardan teşekkür ederim yardımlarınız için. Deneyip gelişmeleri tekrardan paylaşacağım.

Tekrardan merhabalar. Ne yazık ki soda probiyotik karışımı da işe yaramadı. Kuşun dışkısında ara ara yem görünüyor ve ishal durumu tekrarlanıyor. Kabarık durum hala devam ediyor. Son dışkı fotoğrafı ve kuşun durumunu paylaşıyorum. Yardımcı olabileceğiniz bir durum varsa paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca Antalya'da kuş konusunda uzman veteriner varsa iletişim bilgisini yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2018-04-21 at 12.58.23.jpeg
    WhatsApp Image 2018-04-21 at 12.58.23.jpeg
    107.3 KB · Görüntüleme: 23
  • WhatsApp Image 2018-04-21 at 13.01.18.jpeg
    WhatsApp Image 2018-04-21 at 13.01.18.jpeg
    205.6 KB · Görüntüleme: 23
  • WhatsApp Image 2018-04-21 at 13.04.01.jpeg
    WhatsApp Image 2018-04-21 at 13.04.01.jpeg
    179.9 KB · Görüntüleme: 23
Dışkıda sindirememiş yem var ise taşlık görevini tam yerine getirmiyor demek kuşunuz kafes de kum bulunabilir ama tüketmiyormuş gibi bencenmama veriyorsanız mamanın içine karıştırın kalamar kemiği tozu kuş kumu mama yerken illaki onuda yer veteriner nasıl bir antibiyotik versi bilmiyorum ama selçuk hocam cogsigel önermiş sanlsisiniz buluşunuz ama birde vetakoksin deneyin 5 gün boyunca çeyrek suluga 4 damla 3. Günden itibaren prebiyotik Multi vitamin mümkünse toz amino asit içerenler den olsun benim tavsiyem bu yönde ve dışkıları kafes tabanında beyaz kağıt üzerinde çekerseniz daha iyi olur

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herkese tekrardan merhabalar. Söylediğiniz ilaçları bulamadığımız için kuş için bugün bir veterinere danıştık. İki ilaç verdi. İlaçları burada paylaşmak istedim. Özellikle Nilverm kullanmış olan varsa yorumlarını belirtirse sevinirim. Ağır bir ilaç gibi geldi. O yüzden kullanmadan sizlere sormak istedim. Burada süreci paylaşıyorum ki ileri de aynı sorunları yaşayan birileri olursa onlara kaynak olarak kullanabilsin diye. Şimdiden teşekkür ederim.
Nilverm için mercimek tanesi kadar 1 defa. İkinci kullanım 15 gün sonra. Daha sonra 2 ayda 1 kez
Sulphamezathine nilvermden sonraki gün 5 gün boyunca suluğuna 6-7 damla.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2018-04-23 at 23.56.28.jpeg
    WhatsApp Image 2018-04-23 at 23.56.28.jpeg
    301.1 KB · Görüntüleme: 16
  • WhatsApp Image 2018-04-23 at 23.56.29.jpeg
    WhatsApp Image 2018-04-23 at 23.56.29.jpeg
    248.7 KB · Görüntüleme: 13
Geri