Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun tırnağı kopmuştu(2ayağıda kangren olacak yardım lütfen)

osmanbardak

Yeni Üye
Kuşumun tırnağı 2 hafta önce kopmuştu baya kan aktı.veterinere götürdüm ateş bastık anca durdu.sanırım ozaman enfeksiyon kapmış ayağı şuan 2 ayağındada iltihab çıktı.krem tedavisi uyguluyoruz.fakat her 2 ayağının 2 parmağında morarma(siyah şekilde) mevcut. yardım lütfen ne yapmam gerek veterinerin verdiği antibiyotikli kremi kullanıyorum fakat kuşun heryeri artık krem oldu fazlada uçamıyor.hiç keyfi yok kuşumun

Geçmiş olsun. Biz veteriner kadar bilemeyiz. Başka bir veterinere danışın isterseniz.
İstanbuldaysan Fatih itfaiyesinin arkasında belediyenin veteriner polikliniği var. Başka bir ildeysen yine bu tarz yerleri araştır. Üniversitelerin veterinerlik fakülteleri de olur. Kırsal alanda kanatlılardan anlayan veteriner de bulunur.

az önce yine veterinerden geldim.kuşun ayağında kangren olsaydı bilekten başlıycağını söyledi(yinede şüpheliyim).iltihapları tentürdiyotla temizledim ayak parmaklarının ucunda morluk(siyah) var.antibiyotikli kremden tekrar sürdüm.başka bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum

Geri